Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki Olej Zalewacie

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: audiotone »

a tak apropo to macie jakieś doświadczenia z tym olejem Motul 5w40 x-cess 8100 bo zalałem go jakies 6 miechów temu i jest wsio ok ale wiadomo że zapytać nie szkodzi.....
bo mam jeszcze jedną bańkę 5L tego samego oleju i niewiem czy może ona sobie tak leżeć do następnej wymiany...
czy lepiej sie pozbyć tego oleju, i dac sobie spokój z Motul-em... czy nie ?
Wiadomo olej firmowe i dobre są drogie itp..... jaki byłby najlepszy do naszych qpejek ? tych 2.0 , 2.3 , i tych zacnych jak to uważam....3.0 ;)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: logicsys »

z tego co na HAKP pisza to motula polecaja i zadowoleni z uzywania MOTULA ;)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: logicsys »

No i jestem po wymianie.
Plukanka AMSoil flush
Filtr Knecht
Olej AMSoil AMS 5w30

Jakie wrazenia no coz Pierwsze to :shock: jaki syf byl w silniku po plukance. NA bagnecie brazowo zlotawy kolor byl oleju, SPuscilem tak z 0.5 do wiadra i byl brazowy. Wlalem plukanke na 15 minut, spuszczam a tu normalnie przerobka czarna jak smola. Zalalem Swierzej oliwy i Pierwsze co to jakby lzej mu bylo. Cisnienie tez szybciej zlapal bo kontorlka juz przy kreceniu gasla (silnik byl w sumie cieply). Co jeszcze to nie wiem czy to poporstu swierzy olej tak dziala czy to z jest on "lzejszy" ale auto jakos lepiej sie zaczelo zbierac. (czyscilem krokowca i przepustnice moze to tez cos pomoglo). ZObaczymy po wiekszym przebiegu czy zuzycie nie wzrosnie.

Poprzednio byl shell racing 10w60

A wiec Koszta
Filtr Knecht 30zl
Olej AMSoil 5w30 220 zl w sumie za 5,6 l (1 gallon plu 2 quarty)
Plukanka 30zl

Producent podaje ze na jego oleju mozna robic smialo 25tys mil (32 tys km) wiec jako olej caloroczny wydaje sie byc idealny. Bede obserwowac na bierzaco jak zmienia sie jego barwa i zapach w stosunku do tego shella ;)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: audiotone »

ja kupiłem jakiś czas temu takie dwie bańki zalałem jedną i druga mam w szafce na potem :)
motul 8100 x-cess 5w40.jpg
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: marcin »

Ja nie jestem zadowolony z tego Motula. Nie wiem z czego dokładnie to wynika, ale po zmianie na Liqui Moly poziom na bagnecie się nie zmienia (na Motulu dolewka 0,7l na 15.000km)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: audiotone »

No ja za mało jeszcze mil zrobiłem, ale jesli sie cos bedzie działo z dolewkami to zobaczymy...
carlos
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2010 17:10
Auto: accord coupe 1999
silnik: 2000
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: carlos »

Dzisiaj zmieniałem, na taki jakim jest zalany Shell 10w 40. Chciałem jakiś pełen syntetyk, ale mechanik powiedział, że trzeba zostawić ten co jest bo może się na lepszym oleju rozszczelnić silnik. Dobrze zrobiłem ? Przebieg to 138 tys km.
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: robby »

carlos pisze:Dzisiaj zmieniałem, na taki jakim jest zalany Shell 10w 40. Chciałem jakiś pełen syntetyk, ale mechanik powiedział, że trzeba zostawić ten co jest bo może się na lepszym oleju rozszczelnić silnik. Dobrze zrobiłem ? Przebieg to 138 tys km.
moim skromnym zdaniem to troche mnie smieszy teoria pana mechanika,przeciez renomowane firmy produkujace oleje jak np. Valvoline robia pelno syntetyczne oleje do samochodow z przebiegiem ponad 100 000 km

a czy dobrze zrobiles ? ja dawno temu zalalem swojego Mitsubishi Eclipse z silnikiem 4g63 takim olejem Shella i przysiaglem sobie ze nigdy wiecej tego juz niezrobie....fakt ze ten samochod byl codziennie powaznie katowany ale jak juz pisalem bylo to bardzo dawno temu , he he

http://www.valvoline.pl/cp,26,olej_siln ... xlife.html
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: logicsys »

carlos pisze:Dzisiaj zmieniałem, na taki jakim jest zalany Shell 10w 40. Chciałem jakiś pełen syntetyk, ale mechanik powiedział, że trzeba zostawić ten co jest bo może się na lepszym oleju rozszczelnić silnik. Dobrze zrobiłem ? Przebieg to 138 tys km.
mechanik starej daty pewnie. Ja mialem w swoim jak wyzej pisalem 10w60 shella zmienilem na 5w30 AMS syntetyk. I jeszcze plukanke zrobilem i jakos nic sie nie rozszczelnilo.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Olej Zalewacie

Post autor: misio40 »

Pamiętajmy jeszcze przy wymianie oleju o dobrym jakościowo filtrze oleju - nie kazdy produkt jest wart polecenia.

Ciekawy test - http://www.auto-swiat.pl/1-test-filtrow ... iltrze-100" onclick="window.open(this.href);return false;

budowa filtra - http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/56 ... warii.html" onclick="window.open(this.href);return false;
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ