Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

szarpanie i slizganie biegów

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Trojan »

Nie mam pojęcia ale ja nie 'pałuje' to się nie stresuje ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: loot »

to chyba nie kwestia pałowania, tylko raczej jazdy z korkach w ciepłych krajach, takich jak Francja 8-)

daj znać czy coś to pomoże. moja skrzynia co prawda chodzi płynnie, ale ciekaw jestem czy takie czarodziejskie płyny robią różnicę.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Trojan »

W korkach też nie stoję w trasy jeżdżę rzadko ,normalnie same plusy :)
Kiedyś wlałem http://moto.allegro.pl/szarpania-automa ... 19960.html" onclick="window.open(this.href);return false;
poprawa była ale krótko trwała ale wlałem tylko jedną butelkę a powinienem wlać chyba 1.5.Ubocznych skutków brak.
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: loot »

w mieście nie jeżdżę, w trasie nie jeżdżę, tylko całuję maskę i liżę wycieraczki :lol:
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Trojan »

:lol:
prorok czy ki ...j ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Bonio »

trojan ja tez tego bilsztejna zalewalem, i chyba mialem efekt placebo bo razem podlalem 3l swiezego oleju, ale z czasem wsio wrocilo do normy :D
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Trojan »

No ja też ze świeżym olejem to zalałem ale jakby przez jakieś 5 tys km było łagodniej.
Teraz dopiero co wymieniłem olej i może zrobię jeszcze jedną wymianę za niedługo i wtedy doleje tego Lube Garda ale wtedy może być ciężko ocenić ten produkt bo będzie sporo świeżego oleju w skrzyni.

edit...
zalany dzisiaj Lube Gard Czarny + jakieś 200 ml świeżego oleju bo po ostatniej wymianie słabo dokręciłem 'korek' spustowy i coś tam uciekło.
Przejechałem z 10km dopiero i jak na razie nie zauważyłem różnicy,zobaczymy co będzie dalej.


edit..
dzisiejsza jazda rano i nic nie szarpalo :roll: autosugestia to raczej nie byla. Zobaczymy co dalej będzie. Normalnie na zimno z 1 na 2 jest z szarpnięciem a dzisiaj gładko.
Później jeszcze wieczorem jeździłem (na zimno) i coś tam szarpnęło z 1 na 2 ale nie tak jak wcześniej.
Jeżdżę dalej i testuję....

Kolejna jazda na zimno i..
Na bank jest lepiej jak było, coś tam jest odczuwalne jeszcze ale minimalnie , też redukcja z 3 na 2 też jest dużo lżejsza,nie jest pewnie idealnie(nie mam porównania do innej QPty) ale nie wymagam od tego środka regeneracji skrzyni ;) jak na razie jestem zadowolony i obserwuję dalej.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Bonio »

spoko, moze dodatkowo przyczynila sie ilosc oleju w skrzyni? wtedy miales niewielki niedobor a teraz zalales jeszcze szklanke z tym specyfikiem i moze to tez przez to?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Trojan »

Nie było za mało oleju,normalnie mam zawsze stan przy max. ostatnio przed spuszczeniem i dodaniem środka było w połowie stanu albo ciut poniżej połowy.Regularnie zaglądam.
Obecnie jest w połowie.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: szarpanie i slizganie biegów

Post autor: Bonio »

aha ok, moze i ja se te ustrojstwo zamowie razem z podmianka oleju
ODPOWIEDZ