Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

>>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Mial187
Posty: 323
Rejestracja: 22 maja 2013 21:08
Auto: Accord Coupe
silnik: 3.0 v6

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Mial187 »

Radyjko fajne i nawet dobrze wygląda. Proponowałbym bym jeszcze za mniejsza kasę:
http://allegro.pl/alpine-cde-120r-cd-us ... 28524.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A moje zdanie na temat JBL-a nie jest najlepsze z tego co słyszałem firma jest grubo przereklamowana na rynku i pod względem technicznym można wybrać coś innego, lepszego. Obecnie mam na tyle jajka 6x9 hertz-a i super sobie radzą, na przód też wrzuce+syki. Myślę o podobnej konfiguracji systemu audio w aucie jak u Ciebie, tylko ze na innych gratach. To moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: figo »

Mial187 pisze: A moje zdanie na temat JBL-a nie jest najlepsze z tego co słyszałem firma jest grubo przereklamowana na rynku
O tym i ja wielokrotnie słyszałem, może nie o car audio, ale o sprzęcie estradowym, że firma jedzie na wyrobionej renomie kiedyś i tak ciągnie dalej. Jest wiele innych firm które robią lepszy jakościowo sprzęt niż jbl, wystarczy poczytać na jakimś forum car audio i się przekonać samemu :)
HR
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: maxel »

Mam od miesiąca skrzynkę z głośnikiem jbl 300wrms 4ohm, niestety, ostatnie podrygi już jej, cewką paloną śmierdzi ciągle
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

W radyjku zależy mi na bluetoothie. Kwestia zestawu glosnomowiacego będzie rozwiązana plus muza z fona będzie ogromna wygoda zawsze jest to przesyl cyfrowy czyli bezstratny. W takim razie muszę się jeszcze dla pewności doedukowac w kwestii wyboru głośników. Może macie jakieś propozycje głośników tak dla porównania? Mial187 jakie na przód masz na myśli?
Awatar użytkownika
Mial187
Posty: 323
Rejestracja: 22 maja 2013 21:08
Auto: Accord Coupe
silnik: 3.0 v6

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Mial187 »

Z głośników w drzwi i na tył proponuje Hertz-a, pionka ew. alpine. Musisz sobie sam poszukać i dobrać do wielkości portfela:)
A jeżeli chodzi o bagażnik to kup sobie skrzynkę i ten głośnik lub z tej firmy :
http://allegro.pl/lanzar-maxp124-1x4ohm ... 07298.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiedyś miałem Lanzara w bagażniku i głośnik nie do zajechana, robi robote :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Bonio »

Mial, polecasz hertza? jeśli chodzi o półkę niską tej firmy i zestaw separowany to za ok 300zl z hertza bym nie polecal, tweeter jest tragiczny, kłuje w uszy jakbyś smażył boczek na patelni dodatkowo musiałbyś zasilać je wzmakiem bo nie wykarmisz ich samym radiem... Polecałbym coś sprawdzonego z Helixa albo Powerbassa z jedwabną kopółką...

Przedstawiłeś subwoofer lanzara... ~300zl + skrzynia = ? ... i te NIBY 800rms... czym to zasilić? Jeśli masz na myśli wzmaki pokroju peyinga czy innej takiej firmy ktore na kartonie mają napisane 500000watt to nie wiem jakie masz doświadczenie w CA. Co do JBL i innych tego typu sprzętów średniej półki, zapomnieliście dopisać, że ostatnimi czasy wszyscy producenci robią głośniki w chinach... nawet JL Audio za ~1000zl jest made in china... Teraz liczy się chwyt marketingowy a nie jakość dźwięku...

Co do tego pieca+ wzmaka którego przedstawiłeś na aukcji za ~650zl jak dla mnie porażka, wzmak nawet suba nie ogarnie, on ma w mostku raptem 200rms nie 275 jak pisze na aukcji, poza tym pod głośniki w drzwi musiałbyś pchać kolejny wzmak bo jak sobie wyobrażasz podpięcie 2 głośników i subwoofera pod 2 kanały głośnikowe?

Kożystając z okazji:
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... 771#p18771" onclick="window.open(this.href);return false;

Maxel, może poprostu masz źle wystrojony wzmak na suba?
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Czyli czas na nową lekturę http://www.strefacaraudio.pl/ :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Bonio »

z mojej strony powiem Ci tylko żebyś za bardzo się nie sugerował wszystkim co Ci tam chłopaki odpiszą, wielu jest tylko po to aby nabijać sobie posty, i albo Ci ktoś pomoże albo będziesz zdany na siebie. Głównie będziesz zdany na siebie, jak kupisz coś i sie pochwalisz to oczywiscie pojawia sie posty ja bym bral to i to... ale sam się przekonasz
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: fotografiks »

Po pierwsze pytanie czy Ty chcesz słychać czy chcesz żeby inni słyszeli Ciebie :)

Fakt faktem kazdy poleca coś innego plując na inne ... wiec można oszaleć, a filozofów nie brakuje:)

JBL ma jedna z większych tradycji na rynku audio, tym bardziej w stosunku do HERTZa, który jest parę lat na rynku, nie neguje ani tego ani tego...:) tylko prostuje błędne informacje zasłyszane przez innych:)
Pan Harman i Pan Kardon też za pewne by to potwierdzili... biorąc pod uwagę ich wspólne ścieżki...


Jeśli masz czas, a jest zima wiec pewnie go masz:) - w profesjonalnych stacjach masz możliwość odsłuchu... Wybierz co Tobie dobrze gra, a nie innym...
Każda marka ma swoje unikalne brzmienie i bas, a to już kwestia gustu o którym się przecież nie dyskutuje...

Wiec jedź posłuchaj i wybierz coś dla siebie :)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Podobnie jak z wyborem TV dopóki nie podjedziesz i nie zobaczysz na własne oczy to się nie przekonasz. Tylko jest mała drobna różnica odsłuch w sklepie a efekt po zamontowaniu w samochodzie na pewno się trochę różni. No ale tak jak pisałeś czasu więcej i ogólnie nie mam z tym pośpiechu więc nic na gorąco powoli będę wybierał i na 100% będzie lepiej niż z polecenia filozofów;p
ODPOWIEDZ