Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: Prywo »

marcin pisze: Czarny sprawdził i mówi, że jest dobrze ;)
:lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: audiotone »

no no wyglądają super :) mam nadzieje ze będą CI się dobrze sprawowały ja jestem z nich b.zadowolony.
a swoja drogą fajny kocurex ;)
gratuluje
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Hej, w nawiązaniu do Twojego pytania w dziale warsztatu - generalnie ciągły wiatr w oczy :D Po zamontowaniu w zasadzie od razu wyruszyłem w trasę do Niemiec, więc bardzo oszczędzałem hamulce i testów robić nie chciałem. Potem auto stało w Niemczech dwa tygodnie, a ja spędzałem urlop na Gran Canarii. Tak dobrze mi to szło, że dzisiaj wracałem z gorączką ponad 39 stopni i brakiem możliwości mówienia :(. Warunki dalej niesprzyjające testom :lol: . Cieszę się przynajmniej, że udało się dojechać do PL.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Po wymianie hamulców coś zaczęło mi huczeć i terkotać. Początkowo myślałem, że jeszcze poczekam aż się hamulce dotrą, ale im dłużej jeździłem tym bardziej się przekonywałem, że pierwszy dźwięk to łożysko. Wstępne nasłuchy przez mechanika wykazały, że tylne prawe łożysko jest do wymiany. Mam nadzieję, że terkot też się wydobywał z łożyska ...

Generalnie ze względu na to, że jest z piastą łożysko jest drogie. Zdecydowałem się zakupić japońskie Kanaco - cena katalogowa 480zł, kupię po zniżkach za 320zł, więc już aż tak źle nie jest. Wymiana w przyszłym tygodniu. Oby wszystkie objawy zniknęły ...
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: ejec »

Zauważyłem ze bardzo dużo osób z accordem wymienia łożyska z tylu bardzo często ;) Powodzenia ja już to mam za sobą, były właściciel tuż przed sprzedażą wymieniał.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Ciekawe czemu tak się dzieje ... ja odnoszę wrażenie, że to się stało przy wymianie tarcz. Łożyska i tarcze nigdy nie ruszane od nowości, więc jakieś puknięcie młotkiem mogło spowodować uszkodzenie. Zobaczymy dokładnie podczas wymiany. Odebrałem łożysko i jest całkiem konkretne, więc cena już nie boli ;) Natomiast jakby wymieniać wszystkie 4 naraz, to ładna sumka się zbiera.

Dzisiaj zrobiłem ostatnią fazę docierania i testów hamulców. Muszę przyznać, że jest naprawdę fajnie :!:
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Wymienione łożysko, ale standardowo nie obyło się bez przygód. Kupiłem łożysko Kanaco, mechanik zdemontował stare, patrzy na nowe - okazuje się, że mam zakupione do wersji bez ABS. Takiej nawet nie było w katalogu :shock: Patrzę więc w katalog Intercars na numer części, którą kupiłem i ma być do wersji z ABS, nawet na zdjęciu wygląda identycznie jak te co było OEM. Pojechałem więc do Intercarsu, zamówiłem znowu tę samą część i w pudełku już było coś innego. Nie lubię czasu tracić na takie bzdury ... Na szczęście jest cisza.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: QuicksilveR »

marcin pisze:Wymienione łożysko, ale standardowo nie obyło się bez przygód. Kupiłem łożysko Kanaco, mechanik zdemontował stare, patrzy na nowe - okazuje się, że mam zakupione do wersji bez ABS. Takiej nawet nie było w katalogu :shock: Patrzę więc w katalog Intercars na numer części, którą kupiłem i ma być do wersji z ABS, nawet na zdjęciu wygląda identycznie jak te co było OEM. Pojechałem więc do Intercarsu, zamówiłem znowu tę samą część i w pudełku już było coś innego. Nie lubię czasu tracić na takie bzdury ... Na szczęście jest cisza.
Cały InterCars :?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: marcin »

Mały update :)

ogólnie nic wielkiego się nie dzieje, auto się bardzo dobrze sprawuje. Aktualnie przebieg przekroczył 98000 km i przyszła kolejna wymiana oleju - pojawił się w 3city w sprzedaży Millers i zdecydowałem się na przesiadkę. Dzisiaj zrobiona regulacja zaworów, czyszczenie EGR, mechanik wyczyścił też kopułkę. Pod pokrywą zaworów zero nagaru. Wymiana świac i filtra powietrza - tym razem już przesiadka na wkładkę K&N.

Podczas tych mrozów szczególnie na zimnym silniku zaczęło bić mi trochę sprzęgło. Nie jest to wielka sprawa, ale zaczyna mnie irytować więc nie wiem czy nie wymienie sprzęgła i przy okazji nie zrobię wysprzęglika, bo standardowa przypadłość z piszczącym sprzęgłem występuje i u mnie.

W zeszłym roku na rynku we Wrocławiu niestety jakiś kierowca przerysował mi zderzak przedni i nie podzielił się informacją kim był ... strasznie nie lubię takich sytuacji.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Accord Coupe 2.0

Post autor: kbl100 »

przecież to nie wysprzęglik piszczy tylko łapa sprzęgła. Tak swoją drogą to wysprzęglik i pompa w naszych accordach jest lipna bo plastikowa. Polecam wymienić na aluminiowe. Ja kupowałem na ebay-u exedy pompe jak i wysprzęglik.
Zablokowany