Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
blackdevil
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwie 2015 22:15
Auto: CG4
silnik: F20B7
Lokalizacja: Wołów

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: blackdevil »

Wiem do czego są ;-) używałem ich przy P28 w moim EG5 i KLB100 w wielu ,wielu innych ;-) teraz też się zastanawiam nad zmianą kompa na P28 bo chcę wywalić parę rzeczy i parę dodać ale najpierw montuje cały wydech i zakończę pracę nad dolotem a ELM też bym chciał wypróbować chociaż by dla bajeru ;-) bo w P28 to raczej wlutuję interfejs BT bo mam parę ciekawych aplikacji na androida ;-)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Piter »

Taki chiński miniELM327 mam ja. Działa z OBD2 i np. Torque na Androida, ale trzeba uważać. Tych niebieskich podróbek ELM jest od pyty na Allegro i nie każdy działa z naszym Accordem :) Zanim kupiłem - miałem pożyczony ten "interfejs" od kumpla - używał go w Focusie ST. U mnie śmigało - zamówiłem z Allegro i zdziwko - nie komunikuje się (mimo, że wg listy protkołów powinno). Ja akurat zamieniłem się z kolegą, bo okazało się, że ten zakupiony przeze mnie z jego Fordem gadał, więc dla niego bez różnicy. Także trzeba uważać z tą chińszczyzną.

Natomiast zastanawiam się odnośnie tego o czym pisze MuzykGrześ. Faktycznie taki miniELM po BT gada w zasadzie tylko z ograniczoną ilością aplikacji. Zastanawiam się czy zakup takiego ELM327, ale po USB rozwiąże problem współpracy z większą ilością oprogramowania. Ten po BT jest pod tym względem o kant gitary roztłuc (choć szkoda mi by było Fendera) - współpracuje wyłącznie po BT, na laptopie nawet nie pojawiają się żadne wirtualne porty COM. Ta wersja po USB, podobno ma taką funkcjonalność. MuzykGrześ - wiesz coś może na ten temat?
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: KOko »

Też mam taki mini ELM na OBD2 na bluetooth.. Jedyny problem jest taki, że z HTC nie zawsze chce się łączyć.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Lebow »

Grześ dawaj schemt jak zrobić z trzypinowej wtyczki obd tylko tak aby to działało. ;)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Jak tylko dopytam to wpiszę po kolorach kabli z tego co pamietam K-line jest w środku a zasilanie po bokach.
W reszcie zainstalowałem windowsa i niebawem zacznę jeździć z lapkiem "na kolanach" zobaczymy co z tego wyjdzie bo kolega nawet nie przerabiał ECU (naszego ECM) a jedynie modyfikował mapy w instalacji LPG i chyba ja zrobię podobnie ,bo nasze ECM nie są "reformowalne" więc pozostaje grzebanie w ustawieniach LPG bez obaw o zapłon bo knock sensor robi swoje.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
mati0711
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015 21:30
Auto: Accord VI coupe 99
silnik: 2.0

Diagnostyka ELM 327 + przejściówka 5pin>obd2

Post autor: mati0711 »

Panowie próbował z was ktoś podłączyć pod acc z obd1 interfejs elm327

http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bl ... 74820.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Np. Po przez przejściówke

http://allegro.pl/honda-adapter-przejsc ... ml#thumb/1" onclick="window.open(this.href);return false; ???

Jest wogole opcja zeby podpiąć ten interfejs ???
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Diagnostyka ELM 327 + przejściówka 5pin>obd2

Post autor: MuzykGrzes »

Wystarczyło poszukać http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... &hilit=elm" onclick="window.open(this.href);return false;
U nas nie ma OBD1 jest OBD2 a wtyczki we wczesnych wersjach są 3 pinowe (plus / minus i K-line) w poliftowych jest złącze duże.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Przy okazji że ktoś odgrzał (a raczej założył nowy) temat znalazłem takie cudo.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=51 ... cket_id=16" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdyby ogłoszenie zniknęło to wstawię :
Schemat wyprowadzeń:

OBDII gniazdo HONDA 3 pin wtyk
4 ------------------------------- 3
16 ------------------------------ 2
14,7 ---------------------------- 1

I fotka:
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: QuicksilveR »

Działa toto?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

I tu jest "pies pogrzebany" ponieważ jest to przejściówka dla komputerów diagnostycznych używających K-Line dla komunikacji. Jeśli Elm 327 wykorzystuje układ TTL i komunikuje się za pomocą linii wejścia/wyjścia Tx/Rx to nie zadziała. Trzeba by wtedy zastosować podłączenie bezpośrednio do ECM pod złącze CN2.
lebow pisze:Grześ dawaj schemat jak zrobić z trzy pinowej wtyczki obd tylko tak aby to działało. ;)
linia diagnostyczna >oznaczenie pinu we wtyku > OBDII żeńska
K > 1 > 7,14
GND > 3 > 4
12V > 2 > 16

Wtedy działa już tylko interfejs na jedną K-linie, dla nowszych centralek BRC.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ