Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Lebow »

I tu jest pies pogrzebany bo obd chcę użyć właśnie do ELMa z BT, teoretycznie tylko do zabawy na telefonie.
Gdzieś w necie na jakimś zagramanicznym forum jest opis walki jak przejść z trzypinowej (pięciopinowej też chyba) na obd i tak do końca nikt tego nie shakował.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

To tobie nawet ELM niepotrzebny a zwykły interfejs Bluetooth z TTL (Bluetooth RS232 TTL Arduino STM32 AVR HC06 lub inny z napięciami TTL) do wlutowania pod gniazdo CN2 w ECM.
Tx > RX i Rx > Tx (musi być na odwrót dla komunikacji) Gnd > Gnd i zasilanie +5.

ps: Tak wygląda to w praktyce http://grafixautozine.pl/wp-content/upl ... th_pin.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: Lebow »

No to by mnie zadowalało.
To teraz w którym miejscu pod dechą jest sterownik (trochę ich tam jest :D ) i czy np. nie da się wpiąć w kostkę zamiast lutować.
Mistrz lutownicy to ze mnie żaden, kabelków poniżej fi 1 mm już nie ogarniam.
Nie ma w necie jakiegoś tutorialu?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Interfejs ELM 327 obd2 Bluetooth

Post autor: MuzykGrzes »

Sterownik u mnie w F20 jest przy ścianie grodziowej (leży sobie przykręcony chyba na dwie śrubki) tak na końcu środkowego tunelu, złącze CN2 jest na płycie głównej (chyba w każdym kompie Hondy) niestety to małe złącze tzw. Goldpin co do schematu lutowania to ostatni link w poprzednim moim poście.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ