Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CG4 - Maxel

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

z bandażem było ciężko bo jest strasznie ciasno przez lpg, nad rurą od dolotu leci ta rurka miedziana, i ta rura od dolotu ledwo co tam weszła, i ogólnie musiałem zakładać bandaż na rurę a potem dopiero do auta.

Lampy przyciemnione może będą we wrześniu, bo kumpel ma już wprawę w rozklejaniu,malowaniu i uszczelnianiu lamp to to ogarnie :) A szybki fajna sprawa, nie tylko dobrze to wygląda, ale też dzięki temu nie nagrzewa się tak środek auta, póki co 5 kontroli policyjnych i żadnej przyczepki o szyby :D

EDIT:
Pytaliście o kod lakieru, B80P, MYSTIC BLUE PEARL
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: Trojan »

Ja bym lampy zostawił jak są :geek:
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: audiotone »

Fajnie wyglądają te szybki u Ciebie takie czarne :( ja niestety już miałem spotkanie z panami z miernikiem na drodze i musiałem zerwać z przednich drzwi :evil:
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: kbl100 »

audiotone pisze:Fajnie wyglądają te szybki u Ciebie takie czarne :( ja niestety już miałem spotkanie z panami z miernikiem na drodze i musiałem zerwać z przednich drzwi :evil:
Pewnie dlatego, że folie nakleja się na szyby a nie drzwi :lol: A tak po za tym witaj w klubie :lol:
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: Trojan »

kbl100 pisze:Pewnie dlatego, że folie nakleja się na szyby a nie drzwi :lol:
:lol: :lol:
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: audiotone »

kbl100 pisze:
audiotone pisze:Fajnie wyglądają te szybki u Ciebie takie czarne :( ja niestety już miałem spotkanie z panami z miernikiem na drodze i musiałem zerwać z przednich drzwi :evil:
Pewnie dlatego, że folie nakleja się na szyby a nie drzwi :lol: A tak po za tym witaj w klubie :lol:


ale babol... :lol: :lol: :lol:

sory za off ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: maxel »

Wczoraj 14 godzin spędzone w garażu :P
Wymieniłem olej w silniku,skrzyni, skoro już przy skrzyni jesteśmy to wydaje mi się że biegi lepiej wchodzą, aczkolwiek może to takie złudzenie, olej był czyściuteńki ten co go zlewałem, aż szkoda go było :D Oprócz oleju to wywaliłem rezonator, oto on:
Obrazek
Następnie zabrałem się za sworznie górne i dolne, najgorzej było odkręcić śrubę od półośki, ta nakrętka 36 była zapieczona strasznie i wszystkie dźwignie co robiłem się łamały, no ale na szczęście poszedłem do mechanika kilka domów dalej i za browarka użyczył klucza o godzinie 22 :D
Do sworznia dolnego trzeba było wyjąć całą zwrotnicę, amorka też oczywiście musiałem wyjąć, na szybko zrobiłem sobie ściągacz do sprężyn. Najciężej było nabić ten dolny sworzeń, już chyba więcej się tej roboty nie podejmę bo można zdechnąć z przemęczenia :P
Jutro wymieniam jeszcze tarcze i klocki na przodzie.

Rozrząd to już dam do mechanika bo sam sobie raczej nie poradzę. Cieknie mi chyba jeszcze spod obudowy rozrządu, nie mocno ale widać że mokre jest, i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić :roll:

Aa, teraz jest dość spora dziura po tym rezonatorze, i martwi mnie czy syfu dużo nie będzie wpadać tamtędy? Jak jest u Was?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: Trojan »

Trochę się narobiłeś :)
Nałóż jakąś pończoszkę na puchę od spodu u mnie tak to było zrobione ...
Obrazek
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: figo »

Jak masz wszystkie osłony od dołu kompletne to możesz spać spokojnie.
HR
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Accord CG4 - Maxel

Post autor: ejec »

Mogłeś jakieś HOW TO zrobić :P mnie chyba też sworznie dolne czekaja do wymiany i generalnie całe zawieszenie do wymiany najlepeiej jakiś poliuretanowe się by przydało. Stukało Ci że wymieniałeś czy profilaktycznie ? :)
ODPOWIEDZ