Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Heather Mist Metallic Qpe

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG4 by przemek

Post autor: maxel »

Ja mam właśnie tak zrobione że bez problemu przełączam lampy eudm na usdm, ale to mi kolega Rychu robił :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: CG4 by przemek

Post autor: fotografiks »

Kostki różnią się wymiarowo, ale ilość sygnałów jest taka sama:) Rozgałęzienie na dwie pozycje jest dopiero za kostka po stronie lampy...

Musisz sobie pochytać kostkę do EU i przepiąć ją do lamp US;)

W aucie będziesz miał wyjście EU i lampy i US i EU z kostka EU wiec bedzie plug & play ;)

Jeszcze pozostaje Ci blenda;)
Lecz to już inny temat ;) tam nie zaglądałem wiec nie wiem jak zasilanie jest puszczone... tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś kto adaptował blendę;) tj skąd brał sygnał żeby zasilić pozycje i hamowanie...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: CG4 by przemek

Post autor: SzwedziuZGR »

ile cie takie zabawki kosztowały bo ja staram się znaleźć obrysówki ale nie ma ich w UE :/
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: przemek »

"przy przebiegu 183k" wymienione tarcze i klocki przód (zestaw od Pejot'a), olej MTF Honda (dodam, że "stary olej" wyglądał naprawdę przyzwoicie. teraz biegi wchodzą trochę lżej, zwłaszcza 1 i wsteczny) oraz płukanka i olej w silniku na 5W40 Amsoil...
czeka mnie jeszcze wymiana łączników i gum staba z przodu, ale czekam na części, aż dojadą z PL
teraz H jeździ po zachodnich drogach i dobrze się z tym czuje, nic nie telepie, nie trzęsie, jest zadowolona ;)

02/08/14

Hi5!
Dziś dotarła do mnie paczuszka z takim o to gadżetem :mrgreen:
Obrazek

zaglądam pod maskę, a tam taka niespodzianka :cry: ktoś mi powie jak zdjąć osłonę rozrządu ?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: slepak »

Ruszałeś uszczelkę pod klawiaturą jakoś ostatnio? Bo jeszcze nie dawno był "spór" o to czy za każdym razem wymieniać uszczelkę. I zaryzykowałem miesiąc temu przy regulacji zaworów i zostawiłem starą i właśnie w tych samych miejscach co u Ciebie na foto puszcza oraz jeszcze od strony kolektora dolotowego.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: MuzykGrzes »

Górną czy całość? Bo osłonę tą na zdjęciu od kołka wałka rozrządu to pokrywę zaworów zdejmujesz ,dwie śruby i masz zdjęte. Żeby zdjąć dolna musisz odkręcić osłonę dolną silnika, koło pasowe etc. Co do wycieku (przesączania) to o ile uszczelka jest cała to trzeba dokładnie wyczyścić (odtłuścić) powierzchnie styku gumy z głowicą nim założysz pokrywę. Jeśli nadal będzie mokro to tylko wymiana na OEM uszczelkę bo Victor Reinz czy inne podróby bedą ciekły bardziej.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: przemek »

nic nie ruszałem...
kontroluję poziom oleju od dłuższego czasu, bo ubywało mi go trochę... ostatnio dolałem olej 2 dni temu i dzisiaj rekreacyjnie miałem sprawdzić ile jest, a tutaj taka niespodzianka...
zdejmę tę osłonę i zobaczymy skąd to cieknie. wydawało mi się właśnie, że uszczelka pod pokrywą już swoje przeżyła i nadaje się do wymiany (od frontu było coś widać, ale przetarłem i do dziś nie ma śladu)
jutro obejrzę dokładniej silnik, bo dzisiaj w pełnym słońcu to ciężko było :oops:

swoją drogą Grzesiek dzięki za namiar na lusterka, dzisiaj do mnie dotarło i teraz jest poezja :D

edit:
aaa na wiosnę taka niespodzianka ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: MuzykGrzes »

Gwint ISC też bym chciał ,ale na podwórko bym nie wjechał bo teraz na Eibach i tak już haczę a jeszcze to nie to co bym sobie wymarzył.
Tak czy owak gratki obniżenia na sezon Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: cisek33 »

MuzykGrzes pisze:Gwint ISC też bym chciał ,ale na podwórko bym nie wjechał bo teraz na Eibach i tak już haczę a jeszcze to nie to co bym sobie wymarzył.
Tak czy owak gratki obniżenia na sezon Obrazek
jest lepszy sposób ;) AirRide :D
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: CG4 przemek "Podaruj 1% podatku, zbieram na gwint"

Post autor: przemek »

airride is 4 pussies :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ