Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki SUV do 2004 roku

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: logicsys »

SIema, szukam auta 4x4, co polecicie czym sami jezdzicie.jezdziliscie?

Mam na oku

Nissan Xtrail (tylko ten centralny budzik mnie nie przekonuje i nie wiem jak reszta, ale wygrywa testy aut z tego segmentu)

Toyota RAV4 2gen, (zdecydowanie drozsza, ale i jakas bardziej ludzka w srodku, tylko nie wiem czy nie zbyt damska, i chyba troche mniejsza od Xa)

Honda CRV 1gen. Niby jest okej, ale dupy nie urywa no i ten naped taki sobie, dlaczany tyl wedle widzimisie samochodu...

Z drugiej strony sa jeszcze typy

Skoda oktavia 1.9 4x4

Audi a4 quattro



nie chce zadnego wieswagena, chociaby mial prac sprzatac gotowac.... :)

Po co mnie to. A no aura skandynawska zmusza do przesiadki z FWD na AWD. A bez tego to do domu zima ciezko bedzie wrocic :)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Prywo »

ja stawiam na Subaru Legacy lub Forester, sam mniód 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: loot »

Subaru Forester, zadne tam suvy

Dawno sie przeprowadziles?
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2012 14:06
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Gunnar »

Zdecydowanie subaru forester. Konstrukcja prosta i sprawdzona od lat + AWD.
Jako użytkownik mogę śmiało polecić 8-)
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: logicsys »

Juz tutaj roczek minal w sierpniu....

Gunar to co mi powiesz o foresterze, tym do 2000 roku? 2.0 125 kuni benzyna. Plusy minusy, na co uwage zwrocic, co sie sypie a co nie. Koszta eksploatacji i spalanie realne. No i cos od siebie mozesz dodac :)


Kilka sztuk do oceny odrazu :)

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=43965144" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=43345541" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=43673069" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.finn.no/finn/car/used/object ... e=43476873" onclick="window.open(this.href);return false;


Szczerze nie przemawia do mnie to auto, wnetrza we wszystkich jakies takie wyczochrane jakby z tanich materialow byly zrobione. No i ten silnik boxtera, nie wiem jak z awaryjnoscia. ALe moze mnie namowicie. :)
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: rychu94 »

pojeździsz foresterem i się zakochasz w tym napędzie i w tym boxerku,wybaczysz mu brzydotę i plastyki :o ,na co patrzeć :?: - korozja
i nic więcej a koszta tańsze niż w acco,sam nabyłem impreze kombi GF i się zastanawiam dlaczego tak późno ;) jak oni ten napęd zrobili :idea: że to tak pięknie działa ;) ;) ;)najlepiej forestera 1 ;)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013 23:04 przez rychu94, łącznie zmieniany 1 raz.
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Prywo »

mi 3 i 4 podoba się najbardziej z naciskiem na 3 8-)
jestem ciekaw jak to jest w tych boxerach z ustawianiem zaworów bo różne legendy krążą po necie i ponoć taka operacja potrafi nie mało kosztować.
Napęd jest pierwsza klasa, miałem przyjemność pojeździć zimą po śniegu Legacy z 99roku, prowadzi się po prostu bajecznie, a Forester zawsze mi się podobał w tej budzie co Logic podał nr 3 i 4 najlepiej po lifcie wtedy wygląda w środku bardziej przyjaźnie 8-) , I gen jest w środku surowy jak kartofel zaraz po wykopkach :lol: ale trzeba jemu przyznać, prowadzi się zaje....e, no i ten obłędny dźwięk boxera miażdży sutki 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 92
Rejestracja: 03 kwie 2012 14:06
Auto: -
silnik: -
Lokalizacja: WPR

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Gunnar »

logicsys - zajrzyj na "kropkę" - http://www.forum.subaru.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; Prawdziwa kopalnia wiedzy + informacje z pierwszej ręki od SIP.
Proponuję zapodać linki z ofertami w dziale "zakup kontrolowany" - nie jesteś pierwszy który ma wątpliwości, jaki egzemplarz wybrać.
2.0 125KM to wolnossak z reduktorem, wiadomo że każdy silnik można zarżnąć, ale tu przynajmniej nie masz turbo więc jeśli ktoś wcześniej dbał, to nie powinno być problemu z eksploatacją. Trzeba tylko często kontrolować olej, bo lubi sobie wypić ;)
Tak jak napisał rychu94, newralgicznym punktem jest ruda - zwłaszcza w nadkolach, ale to przypadłość wszystkich subaraków. Zaletą jest stały napęd 4x4, znakomicie się sprawdza na szosie w zakrętach (w końcu forester to nic innego jak impreza ze wzmocnionym zawieszeniem + boxer z niskim środkiem ciężkości) jak i w terenie - na YT jest masa filmów co forek potrafi w śniegu, na lodzie, w błocie i jakie inne auta wyciąga z rowów ;)
Nie od dziś wiadomo, że jedynymi kierowcami którzy się cieszą na padający śnieg są kierowcy subaru a mina sąsiada patrzącego jak spokojnie parkujesz w półmetrowej zaspie bezcenna 8-)

Ps. Prywo, sam jesteś kartofel :lol: , mnie się te paskudne plastiki nie podobają.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: rychu94 »

nie wiem jak oni to zrobili ale w błocie jak testowałem swoją imprezę kontra honda crv to honda grzązła w błocie a ja imprą przeleciałem aż miło a mina kolesia z crv bezcenna :lol: :lol: :lol:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Stopczyk
Posty: 63
Rejestracja: 21 sie 2011 13:46
Auto: Accord Coupe 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki SUV do 2004 roku

Post autor: Stopczyk »

Fakt główny problem to rdza w leciwych sztukach: progi, nadkola - to trzeba sprawdzać.
Poza tym 2.0 to chyba SOHC więc regulacja bez większych problemów na śrubki. N/A raczej solidny silnik.
Co innego DOHC np. 2.5 - wtedy trzeba do regulacji wyjmować (regulacja na szklanki) + ryzyko uszczelki pod głowicą z racji konstrukcji. Oleju każdy sobie podobno lubi wypić. Koszt rozrządu ok 1300-1400 na ori pasku na gotowe. AWD, zawieszenie bez problemu - pancerne. Mam outbacka I 2.5 N/A jako woła roboczego i daje rade. Od x lat na gazie w dodatku.
ODPOWIEDZ