Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Dziwne przerywanie

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dziwne przerywanie

Post autor: maxel »

Mam taki problem-mój acc jest z gazem brc i zauważyłem że przerywa mi coś, tzn podczas jazdy tak czuć lekkie poszarpywania. Zaczęło to się po ostatnim tankowaniu gazu, wcześniej tego nie było-wina paliwa? Obstawiam również może świecie? kable? druga sprawa-zaczęła mi dziwnie szybko mrugać lampka od rezerwy paliwa-może pompka paliwa dostała w dupę?
Nie wiem czy podczas jazdy też pobiera mi benzynę czy nie, wydaje mi się że nie, tylko na odpalenie i rozgrzanie się do 35 stopni, ale pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: Bonio »

maxel no raczej powinno byc tak jak piszesz, Łyka wahe wtedy jak chodzi na benzie, jak sekwencja odpali to powinno blokowac doplyw benzyny i wstrzykiwac gaz, ale wydaje mi sie ze pompka paliwa i tak chodzi na okraglo i przelewa benzyne tyle ze jej nie spala, ale to tylko moje teorie, w instalacje lpg sie nie wtajemniczam choc posiadam w acco...
co do przerywania to nie wiem u mnie takie zjawisko na stag300 nie wystepuje, nawet jak zaleje gaz kiczowatej jakosci, odbija mi sie to tylko na jego konsumpcji (jak slaby gaz to zje więcej) a nie na dziwnych objawach przy silniku
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: maxel »

Zobaczymy, dziś zatankowałem do pełna gazu z Shella i za 40zł beny vpower racing, póki co przejechałem 30km i przerywania żadnego nie było.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: fotografiks »

Może trzeba wymienić filtr gazu. W sekwencji masz dwa fazy ciekłej i lotnej... zacznij od tego u swojego gaziarza.

Pompa paliwa chodzi cały czas tj dobija ciśnienie więc dlatego warto mieć więcej paliwa niż ledwo na dnie.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: kiler7 »

ja też miałem to przerywanie było bardzo delikatne ledwo wyczuwalne, filtry wymienione miałem i nic to nie dało po jakimś czasie samo ustąpiło, też podejrzewałem złą jakość gazu
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: maxel »

Filtry wymieniam zawsze regularnie. Przejechane 100km teraz na innym gazie i wszystko ok.
Natomiast mruga mi teraz tak czy siak bardzo szybko co jakiś czas lampka od rezerwy. Wcześniej jak się zapalała to świeciła ciągle, a teraz mruga bardzo szybko-co to?
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: fotografiks »

aha no to w takim razie może BRC jest bardzo czułe na lipny gaz jeśli masz zauważalna poprawę po zmianie stacji:-)

a jeśli chodzi o rezerwę to regulacja pływaka w butli chyba tylko coś pomoże...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Dziwne przerywanie

Post autor: Bonio »

O ile da rade drut z plywakiem wygiac. Ja se odpuscilem te modyfikacje bo nie chcialem nic polamac
ODPOWIEDZ