Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Światło tylne przeciwmgielne

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: kiler7 »

Witam!
na przeglądzie powiedzieli żebym w lewej tylnej lampie zrobił światło przeciwmgielne nawet nie wiem jak się do tego zabrać.Koło przycisku tempomatu jest miejsce na włącznik, ale w lampie nawet nie wiem gdzie zamontować żarówkę
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: audiotone »

kiler7 pisze:Witam!
na przeglądzie powiedzieli żebym w lewej tylnej lampie zrobił światło przeciwmgielne nawet nie wiem jak się do tego zabrać.Koło przycisku tempomatu jest miejsce na włącznik, ale w lampie nawet nie wiem gdzie zamontować żarówkę
ja mam w klapie bodajże po prawej stronie ( w tym miejscu są światła stopu USA ) a w europie montowane tam są światła przeciwmgielne , u mnie druga strona w tej listwie od wewnątrz nawet nie posiada żadnego podłączenia...
Jutro jak bede w pracy to postaram się zrobić zdjęcie jak to wygląda w tylnej klapie od wewnątrz.Powinieneś mieć przewody dodatkowe w tym miejscu w tylnej klapie do tych żarówek.
sw.pmgielne.jpg
wylacznik swiatel p.mgielnych.jpg
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: robby »

Swiatlo przeciwmgielne w ruchu prawostronnym powinno znajdowac sie z lewej strony patrzac na samochod od tylu.

cytat z wikipedii : Światła przeciwmgłowe tylne umieszczane są niekiedy jako jedna dodatkowa lampa na tylnym zderzaku[6], częściej jednak znajdują się one w zespole lamp tylnych, nie bliżej niż 10 cm od świateł "stop", nie niżej niż 25 i nie wyżej niż 100 cm nad jezdnią. Zazwyczaj stosowane są do tych świateł żarówki P21W.
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: audiotone »

fakt w europie powinno być po lewej stronie, nie pomyślałem o tym... :? W UK jest po prawej, mój błąd :oops:
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: misio40 »

kiler7 pisze: ale w lampie nawet nie wiem gdzie zamontować żarówkę
Sama żarówka nie wystarczy. Z tego co się zorientowałem po Twoim pytaniu o filtr paliwa, to masz sedana, więc potrzebny Ci będzie jeszcze włącznik tych świateł, przekaźnik, instalacja elektryczna i mocowanie żarówki. Część z tych rzeczy zakupisz na ''alle'' z jakiejś coupety przeznaczonej na części, natomiast jako przeciwmgielne proponuje zaadaptować lewe cofania. W/g przepisów obowiązujących w Europie, tylne przeciwmgielne musi być z tyłu, z lewej strony, cofania wystarczy jedno z prawej (w Anglii odwrotnie). Sprawdź również w dziale 6 gen FAQ w manualu coupe pod jaki bezpiecznik podłączyć instalację i powodzenia w przeróbce.
No i oczywiście zrób jakieś zdjęcia i pochwal się autem !
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: stars »

Jak to jedna sztuka :? Przecież w coupe przeciwmgielne są dwa nieważne od ruchu prawo lub lewo stronnego!
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: misio40 »

Ale palą Ci się te dwa światła jak załączysz ?
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
robby
Posty: 92
Rejestracja: 13 paź 2010 14:54
Auto: CG2
silnik: 3.0
Lokalizacja: the Hague / NL

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: robby »

wydaje mi sie ze Accordy na USDM mialy przeciwmgielne tylko w wersji EX Coupe a nie DX,LX Sedan.

pozatym niewiemy czy kolega ma Sedana czy Coupe ,dopiero wtedy bedzie mozna sie zastanawiac jak to zrobic

znalazlem cos takiego,moze pomoze :

W samochodach z USA trzeba także zamienić jedno ze świateł cofania w światło przeciwmgielne. Wiąże się to z modyfikacją instalacji elektrycznej. W skrócie polega to na tym, że odcina się (+) gniazda żarówki lewej (koniecznie lewej ! - przepisy) lampy cofania, bierzę (+) z obwodu oświetlenia tablicy rejestracyjnej, prowadzi przewód do przełącznika podświetlanego (przy włączeniu) koloru pomarańczowego na tablicy rozdzielczej (który trzeba dodatkowo zamontować) i z powrotem drugim przewodem na odcięty (+) żarówki. Światło przeciwmgielne musi być koloru czerwonego. Należy więc wymienić żarówke na czerowną, pomalować lakierem bezbarwnym żarówkę zwykłą, lub nakleić czerwona przezroczystą folię na klosz lampy. Żarówka światła przeciwmgielnego musi wyłączać się wraz z włączeniem świateł długich. Aby tak się działo należy w obwodzie zasilającym światło przeciwmgielne zamontować przekaźnik samochodowy ze stykiem przełączanym, który byłby rozłączany w chwili podania napięcia. Prąd do zasilania przekaźnika bierze się z kabla (+) podłączonego do jednej z żarówek świateł długich, a styk (-) przekaźnika podłącza się bezpośrednio do masy.
Don"t drive faster than your angel can fly !
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: audiotone »

odnośnie świateł to wygląda to tak u mnie wersja UK oczywiście :
widok od tylu.jpg
strona kierowcy


widok od tylu 2.jpg
widok od tylu 2.jpg (35.33 KiB) Przejrzano 8018 razy
strona pasażera

zarowka.jpg
zarowka.jpg (24.94 KiB) Przejrzano 8018 razy
zastosowana żarówka
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Światło tylne przeciwmgielne

Post autor: kiler7 »

Posiadam sedana wersja kanadyjska fotki wrzucę niedługo.Jeżeli chodzi o lampę to są w niej 2 żarówki na stronie oprócz stopu i wstecznego jakby wykorzystał jedną z nich albo najlepiej jakby była żarówka z podwójnym włóknem (czy są w ogóle takie do tych wersji?)
Jest jeszcze jedna opcja od strony tablicy rejestracyjnej lampa ma odblask czy jest tam miejsce i możliwość zamontowania żarówki jeżeli nie to pozostaje światło wstecznego, chyba że ktoś ma jeszcze inny pomysł.
ODPOWIEDZ