Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

KA9 low budget by Bonio

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: MuzykGrzes »

Jak zwykle "śliczne"
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Bonio »

do zacnego moderatora "twój" to raczej z szacunku do osoby piszemy z wielkiej litery... skoro mod bez szacunku to ja ruwnierz

Grześ dzięki, muszę zakupić koło bo te seryjne strasznie szpeci
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: KOko »

3 fota z nudów świetna ;)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Edi »

Bonio pisze: kilka fotek z nudów, choć pogoda nie za ciekawa i nic konkretnego nie wyszło
Bonio, od tego wpisu foty 3, 10, 1, 4 (w takiej kolejności) - naprawdę bardzo udane :).

P.S. Wiem, że nie wolno dublować wpisów ... regulamin itd. , ale chłopaki .... proszę ..... pamiętam tamtą akcję i kasowanie wątku.
Mamy takie fajne forum, nie psujmy tego :).
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015 20:58 przez Edi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Bonio »

luzik Edi ;)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: MuzykGrzes »

Edi pisze: Mamy takie fajne forum, nie psujmy tego :).
Edyta ma rację regulamin to nie "sztywny pele" czasem można go nagiąć ,szczególnie że nie sprawia to żadnych kłopotów z moderacją.
A co do felg to racja ,myślałem tylko że to zimówki i na sezon założysz "te fajne"
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Bonio »

To są zimówki :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Edi »

A jakie odczucia - wrażenia po półrocznym użytkowaniu KA9 w porównaniu do qp i avalona ? Plusy ..... minusy.......
Bo, że zadowolony jesteś to raczej widać :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: Bonio »

Po półrocznym użytkowaniu, auto fajne, sympatyczniejsze od accorda z racji komfortu i użytkowania, bajery takie jak w acco tyle że pamięć foteli i el. regulacja kierownicy, + podłokietnik na kanapie i 2 dodatkowe drzwi, regulacja nawiewów dla pasażerów tylnej kanapy, nie rzuca się w oczy jak accord, choć na stacjach benzynowych niektórzy widać że kontem oka zerkają... nie sprawia problemów, podłoga zdrowa ostatnio zmieniłem wahacze tylne górne i jest cisza jak makiem zasiał, mimo obniżenia ok 70mm nadal jest komfortowe jak seria, nie tak jak accord na H&R który robił się jak trup nieboszczyk. Na duży plus zasługuje tu skrzynia biegów, ta przynajmniej ma wymienny filtr w zamienniku ok 160zł w oemie ok 400zł
Na minus brak składanej tylnej kanapy małe pole popisu jeśli chodzi o części zamienne dla zawieszenia, brak zamiennika amorków w pl, słaba dostępność wahaczy tylnych (te które wymieniałem kosztują w oemie ok 800-900zł szt. w obniżonej cenie). Dość słaby hebel jak na tę masę samochodu (heble są te same co w accordzie), ponoć w poliftach już jest lepiej.
Mała dostępność części karoserii i wnętrza pochodzących z europejczyka :/ no i to co hondy mają w genach - korozja.
Poza tym bez awaryjność, cisza, stoicki spokój, typowy dla hondy prosty intuicyjny tunel środkowy. Do Avalona nie mam za bardzo jak się odnieść bo avalona miałem golasa, może jakbym mial go w skórach to co innego. Avalon w ilości miejsca w kabinie deklasował legenda, choć w legendzie jest o wiele więcej miejsca z przodu po odsunięciu foteli do tyłu, na tylnej kanapie natomiast jest średnio, w avalonie nie było możliwości dotknąć kolanami oparcia przedniego fotela nawet.
Jeśli ktoś zastanawiałby się nad tym autem to polecam, choćby do spróbowania i pojeżdżenia takim 5metrowcem. Żałuję że nie mam polifta, no ale przynajmniej mam prostą budę i tylko 2 właścicieli przede mną i auto jest z PL.
Już mi się powoli zaczyna nudzić ten samochód bo go chyba za dobrze poznałem i zastanawiam się nad jego sprzedażą, ale to raczej dopiero jak wsadzę jakieś koło 18-19", zrobię lampy przód po amerykańsku, wsadzę bixenon i na tym chyba zakończę przygodę albo modyfikacje auta...

lepsza pogoda to i pofociłem zdeka, sorry że plener w koło ten sam ale to małe miasto
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: KA9 low budget by Bonio

Post autor: KOko »

Prosta, ładna linia.. aż się prosi o inne koło ; ) Foty fajne, zwłaszcza ostatnia :)
Zablokowany