Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 by KOko

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Wszystko było wyczyszczone na początku po kupnie. Podejrzewam po prostu cewkę lub przewody :/
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: slepak »

Zamiast bawić się w może cewkę albo moduł to proponuję kupić od razu cały aparat zapłonowy za kilka zł z allegro.
Na pewno wyjdzie taniej niż kupowanie wyżej wymienionych elementów osobno.
Padanie cewki, modułu, czy krzywiące się tarcze z przodu uznał bym jako typowe zjawisko dla CG4.
W najgorszej opcji przy uwalonej cewce to przepięcie pójdzie na komputer i wtedy będzie walka za zmianą sterownika i przełożeniem imo.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: regret »

slepak nie prosciej po porstu imo wywalic ? :) na przyszlosc mamy kolejny porblem z glowy :D
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: MuzykGrzes »

To nie VAG tak łatwo nie da się immo pozbyć. A potem jeszcze trzeba stacyjkę podmienić bo transponder w kluczyku inny.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

slepak pisze:Zamiast bawić się w może cewkę albo moduł to proponuję kupić od razu cały aparat zapłonowy za kilka zł z allegro.
A z czego jeszcze składa się aparat zapłonowy? Bo nie wiem. Myślałem, że tylko cewka, kopułka z palcem, kable zapłonowe i świece. Co to za moduł?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: MuzykGrzes »

Moduł zapłonowy - w wielkim skrócie taki sterownik impulsów aparatu zapłonowego.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

No to oprócz modułu i cewki wszystko mam wymienione. Pytanie odnośnie cewki. W necie są ceny i za 150 jakieś "FACET" i za 250 "NGK". Pytanie czy cena jest adekwatna do jakości? Mam LPG, chcę by aparat zapłonowy był miód malina najwyższa półka.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: MuzykGrzes »

Przy Knock Sensor nie ma znaczenia czy jest LPG czy sama benzyna to nie Civic gdzie trzeba sztucznie (czytaj zmieniając kąty wyprzedzenia w mapie ECU) regulować zapłon by paląc gazu o 15% więcej jechało żwawiej.
Więc co nie założysz to czy moduł NEC czy Hitahi polata 20 lat .Cewka podobnie ,ale pewnie i zamienniki popracują do złomowania auta.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2015 21:17 przez MuzykGrzes, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: regret »

MuzykGrzes pisze:To nie VAG tak łatwo nie da się immo pozbyć. A potem jeszcze trzeba stacyjkę podmienić bo transponder w kluczyku inny.
u mnie poszlo bez jakiego kolwiek porblemu :D
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Nie o to mi chodzi. Ja nie chcę go ulepszać ani modyfikować by żwawiej jeździł. Chcę by jeździło bez szarpania, płynnie, zarówno na benzynie jak i LPG. Full seria. Temu skoro nadal lekko mi poszarpuje na benzynie, a wymieniłem już kable, świece i kopułkę to szukam co jeszcze z aparatu zapłonowego zostało.
Zablokowany