Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Centralny zamek sam się uzbraja

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Centralny zamek sam się uzbraja

Post autor: kiler7 »

Witam!
Ostatnio drzwi mi się same zamykają jak jest włożony kluczyk nie musi być przekręcony wystarczy że jest w stacyjce jak się otworzy drzwi to nic się nie dzieje a jak się zamknie to wszystkie zamki się zamykają czy miał ktoś może podobną przypadłość nie wiem jak to rozwiązać
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Centralny zamek sam się uzbraja

Post autor: KOko »

kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Centralny zamek sam się uzbraja

Post autor: kiler7 »

silniczek naprawiłem bo nie działał i od tego momentu tak się stało i nie wiem czy to ja coś zepsułem czy to zbieg okoliczności.Czy jest możliwe że centralny się rozprogramował? A tak w ogóle to jak odpiąłem kostkę od kontrolki security w drzwiach od kierowcy to problem znikł tylko że alarm nie działał, może gdzie indziej szukać przyczyny?

edit:

tylko drzwi od kierowcy tak reagują i to będzie miało związek z alarmem, czy ktoś wie gdzie znajduje się centralka alarmowa i czy mogła się rozprogramować?

temat rozgryzłem dla potomnych: jak dostaniemy się do mechanizmu zamka od kierowcy to mamy 2 wtyczki jedna 2 pinowa do silniczka a druga 3 pinowa do mikrostyka, który znajuje się w mechanizmie, on daje znać czy zamek został otwarty lub zamknięty jak on nie styka albo wtyczka do niego doprowadzona, to właśnie jest taki efekt o którym pisałem na początku, a dlatego tak się dzieje, bo alarm nie dostał sygnału czy zamek się zamknął czy nie i "głupieje". Efekt będzie podobny ze sterownikiem do szyb jak nie będzie styku co najczęściej będzie przyczyną to centralny się zamknie, ale alarm się nie uzbroi, mówimy oczywiście o alarmie seryjnym.Dzięki
ODPOWIEDZ