Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Płyn chlodniczy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Płyn chlodniczy

Post autor: maxel »

Ostatnio zainteresowało mnie coś, mianowicie zauważyłem ze w zbiorniczku wyrownawczyn było płynu max,a w chłodnicy nie widziałem żeby był płyn jak odkrecilem korek, wiec to co było w wyrownawczyn wlalem do chłodnicy i wtedy widziałem ze płynu w chłodnicy jest dość, czy to normalne że właśnie tak ten płyn wyrzuca do wyrownawczego? Silnik chodzi normalnie, nie przegrzewa się ani nic, może tka kiedyś też było, nie zwracałem nigdy na to uwagi.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: regret »

ja mialem to samo , skonczylo sie na wymianie termostatu
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: maxel »

I temperaturę Ci normalnie trzymało? Jakieś jeszcze objawy zauważyłeś?
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: Piter »

A dużo do tej chłodnicy musiałeś dolać żeby zobaczyć płyn pod korkiem? Jeśli tylko minimalnie brakowało, to sie nie masz czym przejmować. Choć przyznam, że jak u siebie patrzyłem to na zimno pod korkiem płyn widzę, a w wyrównawczym jest stały poziom (na ciepło poziom rośnie). Mogę jeszcze sprawdzić jutro dla pewności czy dalej tak jest.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: MuzykGrzes »

Jak mnie zaczęło wywalać płyn z układu do zbiorniczka i poza niego to głowica została zdjęta dla wymiany uszczelki. :P Nie bardzo wiem co miałby mieć z tym wspólnego termostat jeśli auto się nagrzewa normalnie?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: maxel »

Dużo nie dolalem, tylko trochę,z pół szklanki
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: Camel »

MuzykGrzes pisze:Jak mnie zaczęło wywalać płyn z układu do zbiorniczka i poza niego to głowica została zdjęta dla wymiany uszczelki. :P Nie bardzo wiem co miałby mieć z tym wspólnego termostat jeśli auto się nagrzewa normalnie?
u mnie dmucha do płynu i wywala do zbiorniczka a jak ostygnie to zasysa ze zbiornika całość
maxel powinno zassać ubytek ze zbiornika może tylko korek jest lipny albo wąż do zbiornika nieszczelny
dlatego zamiast płynu powietrze Ci zassało do chłodnicy.. nie musi być to wcale coś poważnego
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: regret »

MuzykGrzes pisze:Jak mnie zaczęło wywalać płyn z układu do zbiorniczka i poza niego to głowica została zdjęta dla wymiany uszczelki. :P Nie bardzo wiem co miałby mieć z tym wspólnego termostat jeśli auto się nagrzewa normalnie?
nie wiem ...nie znam sie ... wymienilem termostat i wszytkie objawy ustaly
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: maxel »

Tak sobie myślę że może to właśnie wina korka, bo ja go wymieniałem jakiś czas temu, i być może że jest jakiś felerny i źle puszcza ciśnienie przez co tworzy się takie wysokie i wywala przez wyrównawczy, kupię nowy bo to nieduży koszt i sprawdzę.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Płyn chlodniczy

Post autor: maxel »

Sorka za podwójnego posta,ale problem nadal mam,korek wymieniony a płyn nadal idzie w wyrownawczy, śladu oleju nie ma w płynie,@regret, jaki kupowales termostat? Jak możesz to podlinkuj bo wydaje mi się że to będzie jego wina, już rok temu mi się raz przyciął i temperatura dość mocno mi wtedy podskoczyła
ODPOWIEDZ