Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana osłony przegubu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Wymiana osłony przegubu

Post autor: qba11 »

Witam,

Naszło mnie w niedzielę na wymianę osłony przegubu bo smar rozprysł się po całej feldze, wszystko poszło gładko ale wypadł mi przegub wewnętrzny i musiałem go na nowo wsadzać. Namęczyłem się z tym niesamowicie (są tam takie trzy kuleczki które wchodzą w jednym położeniu). Poskładałem wszystko do kupy i na dołach mi coś stuka :shock: Zdjąłem koło i poruszając półoś do siebie/w strone skrzyni ma luzy i słychać stukot.
O coś takiego:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem co może być nie tak, coś źle złożyłem? Szukałem na youtube jakiś filmików z montażem przegubu wewnętrznego ale z mizernym skutkiem.

Edit:

Z drugiej strony tez jest taki delikatny luz. Przemyślalem wszystko przez noc i wydaje mi się, że mogłem dać za mało smaru. Dokupie dzisiaj jeszcze trochę i dołożę.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: krisss111 »

ten luz który okazałeś, to luz "wzdłużny", nic specjalnego tak może być. dopakuj smaru i powinno być ok. przynajmniej na półosiach, chyba że po wyjmowaniu coś nie tak złożyłeś, ale to będziesz mógł zweryfikować jak będziesz ją wyjmował, żeby towotu dołożyć.

co do stukania na dołach, to raczej nie będzie wina półosi, przeszukaj dokładnie zawias, może jak podnosiłeś budę na lewarku, czy tam podnośniku itp, to się któraś guma w zawieszeniu wysypała i teraz jest luz i puka

półosie/przeguby pukałyby podczas przyspieszania wtedy kiedy działają na nie siły "skrętne"
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: Pedro »

qba11 pisze:Przemyślalem wszystko przez noc i wydaje mi się, że mogłem dać za mało smaru. Dokupie dzisiaj jeszcze trochę i dołożę.
Jak na mój gust, to luzów smarem nie wypełnisz. Może tripod miejscami przestawiłeś kulki w inne "siodła" trafiły i stąd kiepsko się spasowały.
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: qba11 »

Panowie dzięki za pomoc, wstyd się przyznać ale nie dokręciłem dobrze łącznika stabilizatora i pukał :lol:
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: wysio »

Dużo jest z tym roboty? Osłony kupiłem na wiosnę, bo te oryginalne były popękane, ale nie na wylot. No i mechanik powiedział, że by tego narazie nie ruszał, bo zdarza się często, że takie popękane oryginalne wytrzymują dłużej, niż nowe zamienniki... Muszę zajrzeć, co tam się teraz dzieje...
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: qba11 »

Jestem niezbyt wprawionym mechanikiem, zawsze robię wszystko 2x dłuższej i zeszło mi jakieś 3,5 godziny :lol:
Ja też miałem popękane i teraz zauważyłem, że mam delikatne rozcięcie na osłonie przegubu wewnętrznego więc znowu mnie czeka ta sama praca.
peczek0
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012 22:27
Auto: acc coupe cg2
silnik: 3.0

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: peczek0 »

Koledzy ma ktoś namiar na osłonę przegubu zewnętrznego?? Jakis numer lub wymiary. Bo w internecie CSS nie potrafią namierzyć . Accord cg2 3.0 automat 1998r
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wymiana osłony przegubu

Post autor: MuzykGrzes »

44018-S84-C00 lub 44018-S87-C50 W google szybciej znajdziesz po tym drugim numerze.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ