Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: cisek33 »

z tą teorią i praktyką chłodnicy ASB jest jak z d.pą :lol: każdy ma swoją :D
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Dokladnie. A kazdy najmadrzejszy. Nawet madrzejsi niz ci inzynierowie z Hondy. Do F1 bym niektorych popchnal.
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Krawik »

dlatego też zachęcam do wypowiedzi innych ludzi którzy mają dodatkową chłodnice, i robili pomiary temperatury oleju w roznych warunkach
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: slepak »

polaff pisze:Kontrowersyjnie się wypowiem...
Odnoszę wrażenie, że mojej skrzyni temperatura pomogła.
Dziś po raz trzeci statycznie wymieniłem olej - zleciała ciemnobrunatna woda. Uważam, że dzięki temperaturze wypłukały się syfy z wnętrza mechanizmów skrzyni biegów.
Nadmierne wychłodzenie skrzyni da odwrotny efekt...

Szkoda że w 90% przypadkach inne auta z AT, z mniejszym silnikiem, mniejszą ilością cylindrów, o połowę mniejszą mocą od v6 mają dwukrotnie większe chłodnice AT. Jak widać honda swój błąd naprawiła dopiero w VII genie z układem chłodzenia AT. Chodź nie da się ukryć że kolejnym drugim problemem było nieodizolowanie chłodnicy wody od chłodnicy skrzyni, przez co jakiś ubytek płynu chłodniczego zaraz wpływał na wartość cieplną ATFu.
Owszem temperatura odpowiednia w układzie AT jest potrzbena, ale różnice między dokładnymi wartościami temperatury gdzie raz mamy dokładne wartości czyszczące-płuczące skrzynie, a zaraz dosłownie wrzenie oleju i odkładanie się nagarów w kanalikach itd jest naprawdę bardzo cienką granicą.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

slepak pisze:

Szkoda że w 90% przypadkach inne auta z AT, z mniejszym silnikiem, mniejszą ilością cylindrów, o połowę mniejszą mocą od v6 mają dwukrotnie większe chłodnice AT.
Rozcinałeś chłodnice w innych autach, że wiesz jak duży jest wymiennik ciepła w ich wnętrzu odpowiedzialny za płyn z A/T?

Ja jak dotąd miałem 9 aut z automatami i tylko w pajero chłodnica a/t była zewnętrzna w pozostałych przypadkach nie mam pojęcia jaki procent chłodnicy głównej stanowiła część odseparowana do abs.
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: escone »

Witam.

W CG2 jak i w każdej innej Hondzie nie ma żadnych odseparowanych żeberek do chłodnicy ATFu. Tam jest tylko rurka na dole chłodnicy, to wszystko
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Moja skrzynia dokonała Żywota....
Auto cudem dojechali na warsztat.
Awatar użytkownika
YodaH3M
Posty: 36
Rejestracja: 08 lip 2014 20:25
Auto: Accord CG2
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: YodaH3M »

Panowie ja w te upały jeżdżąc w mieście, przy dość żwawej jeździe doszedłem do 85 stopni i więcej się już nie chciał olej nagrzać hehehe. Przy normalnej jeździe po mieście w upał około 80 stopni. Więc jestem spokojny o działanie chłodnicy w gorące dni. W trasie niezmiennie 70-75 stopni. Teraz pozostaje czekać do zimy i zobaczymy jak wtedy będzie z temperaturą.
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: polaff »

Może masz auto po akcji serwisowej
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: slepak »

Jakiej akcji serwisowej ?:D :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ