Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kontrolka hamulca ręcznego

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: KubaM »

Podczas mrozów przy pozostawieniu auta na kilka godzin na zewnątrz po zapaleniu pali się kontrolka hamulca ręcznego, mimo, że nie był zaciągnięty. Po 4-5 minutach sama z siebie gaśnie. Felgi, tarcze podczas jazdy się nie grzeją, nie czuje oporów, hamulec zdaje się nie trzymać.. Czy w takim wypadku się tym przejmować? Czy może mi sygnalizować o czymś innym? Dodam, że wyjeżdżając z ciepłego garażu nieważne czy ręczny był zaciągnięty czy nie, kontolka się nie pali.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: rychu94 »

ta kontrolka jest jeszcze od poziomu płynu hamulcowego(u mnie to samo w te mrozy czasami się zaświeci)
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: logicsys »

U mnie tez bylo to samo, odlaczylem wtyczke od zbiorniczka wyrownawczego i po problemie :D
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: KubaM »

Ok, dzięki. Hamulce nie trzymaja, poziom plynu w normie, czyli rozumiem, że nie ma się o co martwić ;)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: audiotone »

sprawdź dokładnie pod dźwignią hamulca ręcznego tam nasz wyłącznik może on coś świruje... i kolejne to jest poziom płynu hamulcowego jeśli jest minimalne za niski to może pływak już załapywać i czasem się zapali kontrolka (miałem taka samą przypadłość u siebie -dolałem płyny troszkę i było po kłopocie :)
KubaM
Posty: 35
Rejestracja: 07 lis 2011 20:21
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: KubaM »

audiotone pisze:sprawdź dokładnie pod dźwignią hamulca ręcznego tam nasz wyłącznik może on coś świruje... i kolejne to jest poziom płynu hamulcowego jeśli jest minimalne za niski to może pływak już załapywać i czasem się zapali kontrolka (miałem taka samą przypadłość u siebie -dolałem płyny troszkę i było po kłopocie :)
Mimo niezaciągania ręcznego wyłącznik miałby coś do powiedzenia? Bo jeśli nie zaciągam to on jest stale wciśnięty i nie powinien nic zgłaszać.
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: kiler7 »

mogły ci styki gdzieś przymarznąć spróbuj go rozruszać i sprawdź czujnik poziomu płynu hamulcowego może się przywiesił są tylko te dwa miejsca innych opcji nie ma
Awatar użytkownika
rurka8
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2010 12:30
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: zagłębie

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: rurka8 »

Od wczoraj zauwżyłem ten sam objaw w swoim aucie.
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: logicsys »

Najprosciej odlaczyc na chwile wtyczke od zbiorniczka plynu pod maska, jak nie zgasnie kontrolka to znaczy ze trzeba sie za reczny brac. Najszybciej i najmniej inwazyjna weryfikacja problemu :)
Awatar użytkownika
rurka8
Posty: 78
Rejestracja: 16 lis 2010 12:30
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: zagłębie

Re: Kontrolka hamulca ręcznego

Post autor: rurka8 »

Po ujechaniu kilku metrów zapalała się lampka "ręcznego" + "brake lamp" i świeciły cały czas.
Okazało się , że mam spalony stop w jednej tylnej lampie - żarówka stop/pozycja.
Wymiana załatwiła sprawę - nic nie świeci :D
ODPOWIEDZ