Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 Zużycie oleju

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

CG2 Zużycie oleju

Post autor: polaff »

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć jak to jest ze zużywanie oleju w silnikach Hondy?
Mniej więcej 3 lata temu miałem Accordeona 1,8 przez 2 miesiące. Auto zrobiło u mnie lekko ponad 20 tyś km przez te 2miesiące, przy czym było cały czas katowane. Jak je kupiłem dolewałem około litra na 4-5 tyś km. Jak je sprzedawałem brało już ponad litr na tysiąc km...

QP mam od maja 2016, przejechałem nią lekko ponad 40 tyś km (qp jeżdżę wyłącznie ja). Styl jazdy cały czas bez zmian - praktycznie non stop but... Na początku dolewałem 2 litry na jedną wymianę. Teraz mam zalanego Millers'a 5w-50 i dolałem oleju tylko raz - zaraz po wymianie. Wlałem litr 5w40 b akurat tylko to było na stacji orlenu jak okazało się, że stan jest poniżej minimum. Od tej dolewki przejechałem około 7kkm i praktycznie nic nie ubyło. Odnoszę wrażenie, że zużycie oleju cały czas spada.
Mam się cieszyć bo coś się wypłukało i będzie już tylko lepiej. czy może to zima i spadek temperatur tak jej poprawił tą kwestię, czy może jaku ludzi z nowotworem... Ostatnie kilka dni życia a potem... :cry:
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: escone »

Może dobry olej odblokował zapieczone pierścienie zgarniające i zaczęły znowu spełniać swoje zadanie. Dlatego zużycie oleju spadło

Ja miałem już w swojej karierze kilka Hond i żadna nie paliła oleju.
Od żelaska EC9 z nieznieszczalnym D14A1, ED2, EJ9, HR-V po CG2
Wszystkie moje Hondy od zawsze zalewam 5W30 (łącznie z najstarszym civicem z 1988r i przebiegiem pod 400 000)
i w żadnej między wymianami (zawsze zmieniam co 10kkm) nie musiałem nigdy nic dolewać
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: polaff »

Pewnie masz rację, z tym, że chyba najlepszym porównaniem zarówno zużycia paliwa jak i oleju jest to samo auto i ten sam kierowca. Ja ten temat poruszałem przy okazji 1,8 na HACP i tam też każdy miał inne doświadczenia i zdanie.
Szczerze to łudzę się nadzieją, że dobry olej + agresywna jazda + duże przebiegi (od rozruchu do rozruchu) wypłukały syf z rowków w tłokach...
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: slepak »

cg2, ponad 300 tyś na blacie i 5w30 na 10 tyś spalał może z dwie setki oleju, po przejściu na 5w40 spalania oleju nie było żadnego.
Do każdej z Hond leję zawszę LM. Wymiana maksymalnie co 10-12 tyś km.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: wysio »

Ciekawe. To skąd się wzięła opinia, że vtec bierze olej, jak się go wkręca na wysokie obroty?
U mnie właśnie tak jest. Jeżdżę spokojnie, to nic nie bierze. A jak jest cały czas ładunek, to potrafi przez 500-600 km spaść stan z środka miarki bagnetu na minimum.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: slepak »

cg2 to nie ITR czy ATR żeby jeździć na vtecu cały czas, jako że styl jazdy miałem inny, to się nie wypowiem, a nawet jak sporadycznie pierwsze dwa biegi było po 6 tyś obrotów to ubytków w ilości oleju nie stwierdziłem.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: rexio »

Slepak ma racje i madrze gada. To nie wiertary co leca pod 9k rpm :)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: escone »

wysio pisze:Ciekawe. To skąd się wzięła opinia, że vtec bierze olej, jak się go wkręca na wysokie obroty?
U mnie właśnie tak jest. Jeżdżę spokojnie, to nic nie bierze. A jak jest cały czas ładunek, to potrafi przez 500-600 km spaść stan z środka miarki bagnetu na minimum.
Jakie wysokie obroty z tym automatem?
Przecież ten samochód jeździ głównie dołem...
Nawet jak sie go kręci wysoko to zmienia bieg przy równych 6000 to co to za wysokie obroty ?
Jadąc 200km/h mam 4700 obrotów to jaka tu mowa o wysokich obrotach

Nie rozumiem też stwierdzenia że VTEC bierze olej?
Co ma VTEC do brania oleju?
Układów VTEC w Hondzie jest x rodzajów... od E-Vtec gdzie do 2500obr pracuje 1 zawór dolotowy po najnowsze ivtec gdzie są nie tylko zmienne skoki zaworów ale i fazy VTC co dzieje się w całym zakresie obrotów zastępując między innymi układ EGR
W dzisiejszych czasach juz prawie nie ma silnikòw bez zmiennych faz rozrządu

Civica EC9 czy ED2 miałem z D14A1 bez odcięcia i tam sie regularnie kręciło do 8000obr i to była namiastka wysokich obrotów :)
A CG2 to w Hondzie Muscle Car :D
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: slepak »

No właśnie, przypomniało mi się jak to V6 jeździło fajnie dołem, dlatego napisałem że nie kręciłem tego silnika wysoko, bo powyżej 4,5 tyś nie było sensu.Do tego z racji 4 biegów, czwarty bieg był bardzo długi co mi pasowało na autobanach żeby szybciej pojechać i nie męczyć silnika wysokimi obrotami.

Poza tym jeszcze trochę i pierwsze modele cg2 będą miały 20 lat, także pytanie ile spala oleju robi się powoli bez sensu po takim czasie i ilości użytkowników auta. Co innego jakiś nowy model samochodu używany rok czy dwa lata.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: CG2 Zużycie oleju

Post autor: rexio »

Ten nowy model na starcie bedzie piec razy gorszy i olejozerny niz zdrowe J30 :lol:
ODPOWIEDZ