Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: Krzysiek15255 »

Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem. Założony przerywacz oczywiście nie pasował i trzeba było podciąć ramkę od oryginalnego. Po zamontowaniu działają normalnie kierunki na żarówkach więc przystąpiłem do zamiany na ledy i ani z jednej ani z drugiej nie działają.

Piździło nieziemsko więc dałem spokój. Dziś pewnie garaż się zwolni to podziałam w "cieple" 5+ :D
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: krisss111 »

co do przerywacza, to owszem obudowa jest ciut większa, ja ze swojego zdjąłem "czapkę" (tak jak mi poradził regret ;-) ) i wsadziłem tylko podstawę z wlutowanymi pierdułkami bez osłony. no i ledy działały od razu bez problemu :roll:
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: jacobsen »

regret pisze:hahaha cala 3ka na "moim" serupie swietlnym
Tylko dlaczego ja jeszcze tego nie mam... :cry: :evil:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: Krzysiek15255 »

Przednie Bose już niestety charczą więc czekam na dystanse, zwrotnice i na przód zamontowane będą głośniki Audiosystem. Kto nie zna marki niech posłucha przy okazji. Szczerze polecam wyciągnąłem je z poprzedniego projektu więc jakaś cząstka sedana będzie w coupe :D

Obrazek

Kierunkowskazy ogarnięte. Działają dobrze i świecą na pomarańcz. Jednak trójkąty przy wyłączonym kierunkowskazie świecą bardzo jasno i trzeba coś z tym podziałać. Podpinał ktoś może rezystor przed samą żarówką żeby ściemnić te ledy na pozycyjnych?

Wcześniej pozycje wyglądały tak (może na foto nie widać ale równo świeciły):

Obrazek

Po zamontowaniu żarówki LED Dual Kolor pozycyjne w trójkącie wyglądają jakby palił się stop :/

Obrazek

Odłączyłem narazie pin od przewodu "pozycyjnego światła" od trójkątów i będzie trzeba coś pokminić na dniach. Narazie zostaje tak:

Obrazek

Oficjalny setup zimowy już na zmienionych oponach na bardziej normalny rozmiar:

Obrazek

Przy okazji oglądania nadkoli od wewnątrz został wysprzątany bagażnik i poskładany jak przystało na wszystkich spinkach. Pod butlą podtlenku znaleziony oryginalny znaczek w stanie bardzo dobrym więc na koniec dnia czerwony ląduje w pokoju i niedługo będzie na sprzedaż wraz z przednim :)

Natomiast oryginalny to jednak oryginalny:

Obrazek

Wideo porównanie kierunkowskazu na pomarańczowej żarówce (po prawej) i na Dual Kolor LED (z lewej)

" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolejny udany dzień modów :D
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: majorekk5 »

Nie no, świeci elegancko. Już nie mogę się doczekać wiosny aż to ogarnę ;d
danielo333
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2015 21:40
Auto: VII 2004 CM6
silnik: 3.0

Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: danielo333 »

LED REGULATOR STABILIZATOR NAPIĘCIA 12V - 24V
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6647487955" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja mam do ledów takie coś. Napięcie zmniejszone do 8V na białym ledzie i swieci spoko.
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: szary8 »

Te znaczki z tyłu to są na jakichś bolcach mocowane czy przyklejane tylko? Też taki czerwony mam z tyłu i bym go wywalił ale nie wiem czy dziur w klapie jakichś po nim nie będzie
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: Krzysiek15255 »

Tak są takie kołki plastikowe grubości pewnie 2mm a w klapie dwie dziurki 6mm chyba. Najlepiej byłoby mieć korki ale ja dopasowałem grubościenny wężyk wcisnąłem go w otwory i później znaczek na sztywno wszedł i się trzyma dobrze. Ale poleciłbym poszukać tych korków pewnie od innych Hond podejdą bez problemu.
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: szary8 »

Ok dzięki za info. Myślałem żeby całkowicie to wywalić i na gładko zrobić, ale jak są te dziury to po ptokach. Póki srebrny mi w ręce nie wpadnie to nie ruszam.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Satin Silver Accord 2.0i ES Krzysiek15255

Post autor: Krzysiek15255 »

Przyszły nowe zwrotnice i dystanse. Wyrzucamy z przodu bose i zobaczymy czy się poprawi. Tył zostaje na razie. Drzwi niestety wygłuszać narazie nie będę.

Obrazek

Podziałane trochę z wnętrzem. Okleiłem próbnie folią 5d carbon tzw. "drewno" żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało.

Obrazek

Na ten sezon felgi 18" 8J z mazdy RX8 zostają. We wtorek zawożę do piaskowania i malowania proszkowego tylko teraz rozkmina jaki kolor. Biały dobrze siada ale będą się syfić jak cholera. Najbardziej podoba mi się chyba opcja pierwsza (grafit). Ciemne koło nada trochę charakteru. Ciężko będzie na pewno na fotach uchwycić felgę ale na żywo będzie na pewno widać :D

Obrazek

Jakieś podpowiedzi? :D
Zablokowany