Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Nie działa światło drogowe i drl

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
wojkowalski59
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2016 18:40
Auto: Accord 98
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Kielce

Nie działa światło drogowe i drl

Post autor: wojkowalski59 »

Witam, accord 6 usa wersja kanadyjska, mam problem ze światłem długim lewym, od jakiegoś czasu nie działa, żarówka była przykopcona wiec wymieniłem wszytskie na nowe, dalej brak lewego długiego i dziennych, dzienne powinny działać poprzez żarówki od długich na 30% mocy, problem zaczął sie jakies 2 miesiące temu, prawe długie działa bez zarzutu, sprawdziłem miernikiem napięcie na wtyczce i wnioskuje ze brakuje +12v, masa jest na stałe, sprawdzone podpinając jeden kabel miernika do wtyczki a drugi do + akumulatora, pomiędzy pinami wtyczki nie ma zwarcia, kable obejrzałem pobieżnie i wyglądają ok, tymczasowo pociągnąłem kablem napięcie z prawej żarówki, bezpieczniki sprawdziłem te pod maską i te w boczku deski rozdzielczej od strony kierowcy, czy są jeszcze gdzieś bezpieczniki od swiateł? Ma ktoś jakis pomysł jak sie z tym uporać?? Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie ;)
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa światło drogowe i drl

Post autor: Rataj »

wojkowalski59 pisze:bezpieczniki sprawdziłem te pod maską i te w boczku deski rozdzielczej od strony kierowcy
Są chyba jeszcze po stronie pasażera bezpieczniki, jak ostatnio szukałem ich po aucie to u mnie były właśnie tam :) , może tam coś się zadziało.
Co prawda nie wiem czy tam są od świateł ale sprawdzić warto :D
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa światło drogowe i drl

Post autor: Piter »

W service manualu jest dość dokładnie opisany i rozrysowany schemat elektryczny, również dla wersji kanadyjskiej z DRL - włącznie z testem sterownika od świateł do jazdy dziennej. Zacząłbym na Twoim miejscu od przestudiowania tego opisu. Manual znajdziesz m.in. tutaj :arrow: LINK.
wojkowalski59 pisze:tymczasowo pociągnąłem kablem napięcie z prawej żarówki,
nie rób tego w ten sposób, tam płyną duże prądy. Obwód prawego i lewego światła są na oddzielnych przekaźnikach i bezpiecznikach, z których każdy ma 20A. Żeby Ci się coś przypadkiem nie stopiło lub nie zapaliło... za dużo wypadków ostatnio z Accordami jest :(
Awatar użytkownika
wojkowalski59
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2016 18:40
Auto: Accord 98
silnik: 3,0 V6
Lokalizacja: Kielce

Re: Nie działa światło drogowe i drl

Post autor: wojkowalski59 »

kurczaki, manual sie zassał ale ja nie kumać anglikańskiego języka :oops:


temat ogarnięty, okazało sie ze bezpieczniki są też w desce rozdzielczej od strony pasażera, i tam jeden był spalony, dziekuje wszystkim za zaangażowanie :D
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa światło drogowe i drl

Post autor: Rataj »

Rataj pisze:
wojkowalski59 pisze:bezpieczniki sprawdziłem te pod maską i te w boczku deski rozdzielczej od strony kierowcy
Są chyba jeszcze po stronie pasażera bezpieczniki, jak ostatnio szukałem ich po aucie to u mnie były właśnie tam :) , może tam coś się zadziało.
Co prawda nie wiem czy tam są od świateł ale sprawdzić warto :D
właśnie o tych bezpiecznikach pisałem :)
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
ODPOWIEDZ