Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

Guras, skrzynia ma już swoje przejechane, nie liczyłbym za wiele po takiej "profi" płukance.
Ta skrzynia jest już w takim stanie że lepiej pracuję na DEX II niż na DEX III. Podobnie było u mnie w CG3.
W każdym z qp robiłem wymianę dynamiczną około 10 litrami na DEXII i problemów nie było.
Jak dla mnie lepiej bym dozbieraj jeszcze pieniędzy na remont, bo taka płukanka z olejem to jedna czwarta kosztu remontu, także jak dla mnie nie warto bo na poprawę bym nie liczył.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: Guras »

Marcin wiem że skrzynia jest w słabej kondycji
Niestety wysypała mi się też w słabym momencie kiedy z kasą jest na dwa razy i potrzebuję samochodu cały czas
Co mnie dziwi to to że zaczęła źle działać po zwykłej zmianie oleju
Koszt płukania nie jest mały, ale jak auto ma stać to rzucę się na tą ostatnią deskę ratunku przed remontem
Jeżeli jest szansa że wróci ona do stanu z przed wymiany czyli poszarpywania na zimnym oleju to będę mega zadowolony
@wysio fachowiec chyba dobrze mówi skoro skrzynia po wymianie statycznej zaczęła robić cyrki?
Jak nie wyjdzie to będzie chociaż jakaś porada dla Was czy warto spróbować z profi płukanką dynamiczną
I jeszcze 600x4=2400zł, nawet 700x4=2800zł, czyli w gorszym przypadku jest to co najwyżej 1/6 kwoty remontu skrzyni
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: majorekk5 »

Wymiana dynamiczna oleju w skrzyni też nie gwarantuje, ze olej zostanie wypłukany w każdym miejscu w skrzyni, bo są takie elementy, które pracują w skrzyni tylko wtedy, kiedy skrzynia pracuje. Ale możesz probować :)
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: polaff »

W galancie dało się olej wymienić dynamicznie bez specjalistycznych urządzeń. Skrzynia sama pompowała olej. W qp mi się to nie udało. Zatem jeśli była by możliwość wymiany tak jak w mitsu to pewnie olej wymienił by się cały...
BTW w silniku też całego oleju nie da się wymienić bez rozmontowania i wymycia całego silnika.
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: loot »

jak skrzynia jest świeża i olej jest zmieniany to dynamicznie może być. w takim przypadku statycznie też powinno być OK.

jak masz bagno w skrzyni to wymiana dynamiczna załatwi skrzynię z większym prawdopodobieństwem niż wymiana statyczna.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: szary8 »

A na jakiej zasadzie ta maszynka do płukania działa? Ona olej przepompowuje czy skrzynia jest jakimiś specjalnymi środkami płukana?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: wysio »

Wpuszczają środek czyszczący. Tylko w leciwej już skrzyni taki zabieg może tylko pogorszyć sprawę. To jest dobre, jak ma 100 tyś przelotu. Z resztą z tymi sprawami nigdy nic nie wiadomo. Wszystko zależy od stanu skrzyni. Jeśli skrzynia jest już w bardzo kiepskim stanie, to nawet zwykła wymiana potrafi zaszkodzić. Przykład już mamy. W pewnym czasie cały mechanizm lepiej może działać na starym oleju, niż świeżym.
Ja miałem fart, bo też już myślałem że czeka mnie remont. Ale to był tylko niewłaściwy stan oleju.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

Tu ładnie pokazane, czy i kiedy warto zmieniać olej w ASB :)
" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ