Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

Tak bez obaw. Z resztą to chyba nawet Tobie Quick polecałem tego allegrowicza.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

slepak pisze:Tak bez obaw. Z resztą to chyba nawet Tobie Quick polecałem tego allegrowicza.
Podziękował!
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: womer »

QuicksilveR pisze:Czy ktoś wie coś o tym dostawcy z Gdańska? Można kupować bez obaw?
http://allegro.pl/mobil-atf-320-atf320- ... 56699.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bo kupiłbym sobie na miejscu oliwę, nie chce mi się tachać 10l z domu :-)


u nich to chyba cały nasz klub h3m kupuje, ja też od lat więc spokojnie
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

No i git. Pewnie koło weekendu kupię olej i będzie wymiana.
Jeszcze pytanie odnośnie węży wychodzących że skrzyni. Są dwa, górny i dolny. Który jest do pobierania oleju, a który do wypluwania do chłodnicy?

Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

Obrazek

Co prawda na przykładzie odysseya, ale z tego co wylukałem jest podobnie.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: QuicksilveR »

Podziękował:-)

Wysłane z mojego HTC Desire S przy użyciu Tapatalka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
DZEJKU
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2014 07:50
Auto: CG2 2002
silnik: V6
Lokalizacja: Jarosław

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: DZEJKU »

czyli mam rozumieć , że każdy odpowiednik dexrona III będzie ok do naszych skrzynek?

Czy dexron II też był używany? bo przeglądając moje faktury serwisowe to w Niemczech kilkukrotnie zalewano do mojej Hondzi ATF II castrola i to w serwisie ze specjalizacją hondy...
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

DZEJKU pisze:czyli mam rozumieć , że każdy odpowiednik dexrona III będzie ok do naszych skrzynek?

Czy dexron II też był używany? bo przeglądając moje faktury serwisowe to w Niemczech kilkukrotnie zalewano do mojej Hondzi ATF II castrola i to w serwisie ze specjalizacją hondy...
Każdy nie, a jedynie o parametrach takich jak Honda przewiduję. Jak się nie mylę to tylko Valvoline spełnia te kryteria. No i wszystko też zależy od tego w jakim stanie masz skrzynię, bo gdy będzie szarpała itd to nawet woda święcona nie pomorze żeby lepiej chodziła. W cg3 miałem dex II i chodziła dobrze, i teraz do cg2 też będę wlewał taki sam olej. Jestem zdania żeby olej regularnie wymieniać nawet i co 20 tyś km i to zawsze w "całości" a nie tylko 3 litry z miski i wtedy na pewno dłużej pochodzi nawet na DEXII niż na OEM oleju który ktoś zmieni co 40 tyś bo jest strasznie drogi...

No i doczytaj w papierach jaki olej Ci wymieniali i "ILE" dokładnie. Bo może zaraz się okazać też że od nowości nikt nie wymieniał całego układy czyli jakieś 8\10 litrów na przepłukanie skrzyni.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: loot »

DZEJKU pisze:czyli mam rozumieć , że każdy odpowiednik dexrona III będzie ok do naszych skrzynek?

Czy dexron II też był używany? bo przeglądając moje faktury serwisowe to w Niemczech kilkukrotnie zalewano do mojej Hondzi ATF II castrola i to w serwisie ze specjalizacją hondy...
ciesz się, że w ogóle olej był wymieniany, nawet na Kujawski. większość ludzi w ogóle nie wymienia oleju, ASO również nie ma tego w zwyczaju.
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: slepak »

loot pisze:
DZEJKU pisze:czyli mam rozumieć , że każdy odpowiednik dexrona III będzie ok do naszych skrzynek?

Czy dexron II też był używany? bo przeglądając moje faktury serwisowe to w Niemczech kilkukrotnie zalewano do mojej Hondzi ATF II castrola i to w serwisie ze specjalizacją hondy...
ciesz się, że w ogóle olej był wymieniany, nawet na Kujawski. większość ludzi w ogóle nie wymienia oleju, ASO również nie ma tego w zwyczaju.

Dlatego uważam że częsta wymiana oleju nawet nie "najwyższej" jakości ale regularna i całego układu co 15\20 tyś na pewno wyjdzie lepiej dla silnika niż przelatanie 40 tyś na OEM oleju. Bo nie oszukując problemem że te skrzynie lecą jest mało wydajny układ chłodzenia, także taki olejek po 40 tyś to na pewno ładnie przepalony a potem lecą na łeb wartości lepkości po przepalonym oleju i remont skrzyni gotowy.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ