Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: Prywo »

QuicksilveR pisze:Tomek, jest petarda. Jeszcze raz dzięki.
I od razu pytanie: czy stan akumulatora ma wpływ na płynną pracę silnika? Bo różnica jest znaczna (na +), zwłaszcza przy zatrzymaniu się, jak skrzynia się wysprzęgla.


no to spoko jak działa i jest OK, zobaczymy jak będzie po nocy.
Może dolej trochę wody destylowanej do niego bo jak go tuningowaliśmy to trochę z niego wyleciało elektrolitu :geek:
jeśli chodzi o pracę silnika to stan akumulatora ma oczywiście wpływ na działanie całej jednostki, to że po odpaleniu auto działa na alternatorze to jest prawda, ale aku robi za tzw stabilizator napięcia, jeżeli będzie pracował tylko na samym alternatorze to w trakcie pracy gdy występuje spadek napięcia spowodowany np włączeniem się wentylatora lub czymkolwiek co pobiera dodatkowy prąd będą bardziej odczuwalne spadki prądu i nierównej pracy silnika
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: Trojan »

Warto zainteresować się akumulatorem Energizer? Jakiegoś Boscha mam teraz,podobno ma ze 2/2.5 roku ale już jakiś niewyraźny jest szczególnie rano. Był już na prostowniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: wysio »

Bosch to robi teraz już jedynie dobry sprzęt AGD. A co do akumulatora, to mam kolegę, który w tym siedzi i sporo się dowiedziałem ciekawostek. Często, gęsto akumulatory leżą długo na półkach i tracą swoje właściwości. Potem je regenerują specjalnymi prostownikami, ale niestety taki akumulator to już nie będzie dobry. Podsumowując - kupno dobrego akumulatora to loteria.

Wysłano poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: MuzykGrzes »

Ja kupiłem Vartę pod nasze auto (mimo że na motointegrator.pl pisali że nie pasuje) i w InterCars za 350 zł około nabyłem.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: slepak »

Trojan pisze:Warto zainteresować się akumulatorem Energizer? Jakiegoś Boscha mam teraz,podobno ma ze 2/2.5 roku ale już jakiś niewyraźny jest szczególnie rano. Był już na prostowniku.
Obrazek



Jest to zdecydowanie nowość jakaś. Podejrzewam że ktoś odkupił jakieś udziały i próbuję na "markę" trochę opchnąć jakiegoś wynalazku.

Wyżej zostało już napisane, ważne by aku był świeży i nie rzucany po magazynie dwa lata i jakimiś cudami techniki ładowany dla klienta. Z aku generalnie polecam EXIDE PREMIUM Carbon Boost czy Varta Silver Dynamic. Chodź bosch s5 też bardzo fajny aku, ale z racji ceny jak na "PL" kryteria duże ryzyko że dostanie się właśnie jakiegoś leżaka magazynowego. Ja generalnie już dawno temu kupiłem sobie doby tester do aku na "zwarcie" i problemów nie miałem z aku.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: Piter »

Ja ze swojej strony mogę polecić akumulatory austriackiej firmy Banner. Jest to u nas mniej znana marka niż ww., ale godna polecenia. Miałem taki akumulator w Prelude - po prawie dwóch latach zachowywał się jak nowy (przy czym auto jedną zimę więcej stało jak jeździło, ale odpalało bez problemu).
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: slepak »

Piter pisze:Ja ze swojej strony mogę polecić akumulatory austriackiej firmy Banner. Jest to u nas mniej znana marka niż ww., ale godna polecenia. Miałem taki akumulator w Prelude - po prawie dwóch latach zachowywał się jak nowy (przy czym auto jedną zimę więcej stało jak jeździło, ale odpalało bez problemu).


Bannery bardzo popularne w Deutschland.


Troj jaki w końcu aku kupiłeś do strzały ? :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: Trojan »

Na razie nic nie kupiłem. Ale varte znalazłem jakąś to ewentualnie w to będę celował.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: MuzykGrzes »

Ja kupiłem Vartę do siebie i nie narzekam.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: Mlody98 »

Ja mam varte juz od poprzedniej jesieni i niczego złego nie mogę o niej powiedzieć;)
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
ODPOWIEDZ