Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Trojan »

Jest 6 większy żarówek od podświetlenia zegarów a i kilka małych żaróweczek od podświetlenia każdej kontrolki z osobna.Nie pamiętam oznaczeń tych żarówek. :roll:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Bonio »

dzieki za odp, u mnie niestety padla wlasnie zarowka od podswietlania wskaznika poziomu paliwa i chyba jedna ktora podswietla licznik od gory bo chyba takie podswietlenie tez jest w acc, z lewej mi sie swieci z prawej nie, z tego co widze na Twoim zdjeciu to jedna zarowka z druga jest jakos polaczona?
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: misio40 »

Bonio pisze:z tego co widze na Twoim zdjeciu to jedna zarowka z druga jest jakos polaczona?

te kabelki to są raczej od wskaźnika paliwa
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: ejec »

Ktoś wie jakie wymiary wycieraczek w coupe? I co polecacie ? Valeo, Bosch? Może pasują tak samo do innej marki do łatwiej będzie mi szukać bo na allegro sprzedają często w zestawach ;)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: Trojan »

600/480 .Ja obecnie mam Valeo te płaskie 580/480 cos tak mi się kojarzy kupione w Norauto chyba za 100 ,nie polecam tych tańszych płaskich które tam mozna dostać. Z Valeo jestem zadowolony,cichutkie i dobrze zbierają.
Awatar użytkownika
sanchez
Posty: 56
Rejestracja: 06 maja 2011 10:30
Auto: Accord 98-02
silnik: 2,0

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: sanchez »

Tak apropos wymiany żarówek oświetlenia deski. Róbcie to ostrożnie albo najlepiej wcale :P

Ja już sobie obiecałem więcej się w to nie bawić, po tym jak chciałem zrobić dobry uczynek i wymienić przepaloną żarówkę podświetlającą prawą stronę deski....
Oczywiście wymieniłem ... zamontowałem wszystko na miejsce.... odpalam silnik i jak się okazuje przestała mi działać żarówka od biegu D4 ... lekki wkurw. ... rozkręcam ... sprawdzam połączenia i żarówki ... wszystko działa... po ok 3 próbach (15 min zabawy) samo się naprawiło.... jednak nie do końca ... następnego wieczoru zauważyłem że przestało mi działać podświetlenie licznika kilometrów.... jak na razie czekam na motywację żeby znowu się do tego zabrać.

Kolejna uwaga (estetyczna): unikajcie wstawiania żarówek w5w zwykłych , tzn nie przypalanych. Oryginalnie siedziały tam tak jakby przypalane od środka żaróweczki w5w które mimo identycznej mocy jakie mają te zwykłe świecą ciemniej. Może deska nie jest super świecącą ale przynajmniej u mnie świeciła do tej pory niemalże równomiernie jak pozostała część kokpitu (tam gdzie jest klima itp) Teraz gdy wstawiłem tam dwie nowe W5W deska świeci się ładnie i jasno ... jednak ściemniając ją nieco trochę (tak do 60%) centralny kokpit prawie wcale nie jest widoczny. Weźcie więc do pod uwagę.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: ejec »

Powiem ciekawą rzecz. Kupiłem lampę z Anglika bo mój klosz był w złej kondycji i chciałem przełożyć tylko klosz także świecić będzie w normalną europejską stronę i myślałem że klosz będzie miał inne oznaczenia europejskie itp. ale okazuje się że wszystko jest identyczne. i czy to nie jest uniwersalna sprawa ? Że były jedne lampy robione> Bo są 2 regulacje góra-dół z silniczkiem i lewo prawo manualna. Btw. mam do sprzedania silniczki do sterowania lampami jak ktoś chce ;)
Awatar użytkownika
sanchez
Posty: 56
Rejestracja: 06 maja 2011 10:30
Auto: Accord 98-02
silnik: 2,0

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: sanchez »

Mam dylemat które będą mi pasować, T5 czy R5:
http://allegro.pl/zarowka-led-1-2w-r5-t ... 37485.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak wykręciłem kokpit to niektóre żarówki mogłem i z cokoła wyjąć więc T5 sie zgadza, ale pytanie czy jeśli nie chce wykręcać to równie dobrze na ich miejsce mogę wrzucić R5

Co myślicie ?

S
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: figo »

Wydaje mi się że T5
HR
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: matysziom »

Czy ktos sie orientuje czy kable zaplonowe do F20B7 sa zamienne np z 1.8 czy 2.0 z cywilnej wersji takie same ??
ODPOWIEDZ