Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: KOko »

Myślę, że póki wszystko gra (mimo, że stare) to możesz je jeszcze zostawić, ale ja bym kupił i odłożył sobie na czarną godzinę nówki.
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: HCS1817 »

Jak wszystko działa to bym został przy starych, sam chciałem wymienić ale stwierdziłem po co jak narazie jest idealnie, w poprzednich autach wymieniałem profilaktycznie różne części a były jeszcze dobre. Z perspektywy czasu stwierdzam, że było to niepotrzebne aczkolwiek ja porostu właśnie tak chciałem to robiłem.Teraz stwierdzam, że wymieniam coś jak są jakieś oznaki zużycia.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: KOko »

Dobra, a ja mam inne pytania. Jako, że już sobie koło 20k km zrobiłem hondziawą, to znowu przyda się jej wymiana płynów.
Olej będę zalewał ponownie 5W40 Motula, jest git, może z litra tylko wcięło na rok czasu. Pytania brzmią:
1) czy powinienem też wymieniać płyn w skrzyni biegów? Czy wystarczy ten raz po zakupie autka. Jeśli tak to co ile tys. km powinno się to robić.
2) czy należy i co ileś tys. km wymieniać płyn od wspomagania? Doczytałem, że ktoś z użytkowników tylko kontroluje poziom płynu, czy mu nie ubywa.
3) co Wy wymieniacie w takim "corocznym przeglądzie" (ja myślę, że zrobię olej silnika, ew. skrzyni, filtr powietrza, ew. kabinowe i świece) Czy filtry oleju i paliwa też powinno się wymieniać częściej?
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: majorekk5 »

Co do oleju w skrzyni to sie podpinam. Jesli chodzi o wymiane filtrow to ja filt oleju i powietrza zmieniam zawsze podczas wymiany oleju. Filtr kabinowy mozesz wymienic, mozesz nie o ile ci szyby nie paruja od srodka, a co do filtra paliwa to ja zmieniam co 20-30 tysiecy, jednak zawsze warto sprawdzic co okres wymiany (u mnie 10, max 15kkm) jaki jest jego stan
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: maxel »

Wie ktoś może jakie żarówki przychodzą w wsteczny w blendę? bo zapomniałem sprawdzić jak byłem na garażu, a nie chce mi się do niego teraz pedałować prawie kilometr... :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: rexio »

KOko pisze: 1) czy powinienem też wymieniać płyn w skrzyni biegów? Czy wystarczy ten raz po zakupie autka. Jeśli tak to co ile tys. km powinno się to robić.
2) czy należy i co ileś tys. km wymieniać płyn od wspomagania? Doczytałem, że ktoś z użytkowników tylko kontroluje poziom płynu, czy mu nie ubywa.
3) co Wy wymieniacie w takim "corocznym przeglądzie" (ja myślę, że zrobię olej silnika, ew. skrzyni, filtr powietrza, ew. kabinowe i świece) Czy filtry oleju i paliwa też powinno się wymieniać częściej?
1) ATF/MTF co 60.000 lub 80.000. Rozne sa szkoly, nie mam teraz ksiazki pod reka zeby sprawdzic. Pisze o oleju OEM, nie wiem jak zamienniki. Ja bym zmienil i zobacz jaki jest ten co spuscisz. Bedziesz mial jakies rozeznanie w jakim stanie jest oliwa w skrzyni. Ja tak wlasnie zrobilem jakies dwa tygodnie temu. Teraz mam pewnosc co tam siedzi i kilka lat spokoju.

2) nie trzeba. Nie powinno w ogole ubywac.

3) olej silnikowy wraz z filtrem, kontrola i ew.wymiana filtra powietrza, kabinowego. Co 3-4 lata ja zmieniam plyn chlodniczy i hamulcowy oraz filtr paliwa.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: wysio »

Z tym olejem w skrzyni, to nie należy się sugerować zaleceniami producenta, tylko zmieniać częściej - najlepiej co 20-30 tyś km, gdyż tu nie ma możliwości zmiany filtra oleju, i można spuścić tylko 3 litry oleju.
Dobry zamiennik VALVOLINE MAXLIFE ATF DEXRON III kosztuje ok 35 zł za litr, więc koszt nie jest wysoki.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: slepak »

Zarówno w cg4 jak i cg2 w AT można wymienić cały olej w AT, potrzebne dwie osoby i maksymalnie 45 minut pracy. Wszystko już pisałem tutaj po kilka razy. A nie wymieniać 3 litry świeżego z 7.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: rexio »

Slepak ale przeciez olej w skrzyni masz w jednym obiegu i jak nawet zlewasz te 3 litry statycznie i leci czysty rozowy to nagle czarny nie wyleci.

Chyba ze ktos zlewa 3 litry czarnej smoly i zalewa swiezy. To jest rzeczywiscie z deczka bez sensu.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: wysio »

Niby tak, ale dlaczego na bagnecie jest zawsze czysty, a jak się zalewa, to jest brudny... Nie znam się aż tak na skrzynkach automatycznych, ale tego zupełnie nie rozumiem.

Wysłane poprzez Tapatalk
ODPOWIEDZ