Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Spalanie

Post autor: farmi »

Jak mam to zrobić bez komputera pokładowego? Mam wyjeździć bak na pełnej p*****e na autobanie?
jak ktoś jezdzi więcej niż wokół komina to takie rzeczy wie. przejezdżam civiciem 1.6 różne odcinki autostradą ~170-180 kmh i wcale nie jest to "pełna pi*da", auto idzie lekko, gaz do połowy. spalanie wiadome, łatwe do oszacowania szczególnie z drugiego zbiornika, czyli LPG.

Nie chodzi mi o spalanie chwilowe przy 180, tylko w sytuacji 90% trasa ~170-180km/h + ok 10% miasto, normalna jazda, czyli typowe podróżowanie autostradą + dojazdy
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Spalanie

Post autor: majorekk5 »

[quote]jak ktoś jezdzi więcej niż wokół komina to takie rzeczy wie. przejezdżam civiciem 1.6 różne odcinki autostradą ~170-180 kmh i wcale nie jest to "pełna pi*da", auto idzie lekko, gaz do połowy. spalanie wiadome, łatwe do oszacowania szczególnie z drugiego zbiornika, czyli LPG.[quote]

Jaki vmax tej rakiety? :D
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Spalanie

Post autor: rexio »

Ja Ci farmi napisze ile pali 3.0 jak wiosna sie przekulam A4 z Katowic do Wrocka i wspak. Wjazd na bane mam z 15km od domu. Na ten przelot zaleje zwykla 95 bo zawsze leje na shellu nitro+ a na taki test troche szkoda :lol:

Mysle ze we Wro bede musial dosc bak uzupelnic bo jak swego czasu testowalem na A1 ile to stare cygaro pokaze to sie za leb zlapalem. Powyzej 200 to wskazowka opada w oczach :lol:
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Spalanie

Post autor: farmi »

powyżej 200 to szkoda jezdzić (spalanie), jakimkolwiek autem. w ogóle warto pamiętać że opór powietrza rośnie z kwadratem prędkości. z drugiej strony jazda autostradą 140 przez długi odcinek to porażka. ja zasypiam. dlatego pytam o spalanie takie powyżej 160, bo to już jest prędkość, od której trasa ubywa jako tako. dlatego kto może niech napisze jakie ma spalanie na trasie przy 170-180 km/h

vmax mojej rakiety D16W3 OEM bez kata to 190km/h licznikowe - wg gps kilka km mniej oponki 185 8-) 180-190 szkoda cisnąć, odejmę połowe gazu i leci sobie powyżej 170 oczywiście na LPG BRC sequent 32. na benzynie nie próbowałem, może lepiej nie próbować bo opuszczę planetę i co będzie
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Spalanie

Post autor: rexio »

Hehe, no ubywa moooocno. Kij z paliwem, pamietam jak lecialem 230 to tylny spoiler wpadal w dziwne wibracje :) Sie zlaklem i spuscilem z tonu. Przy 200 juz bylo ok.

Ja i tak chce sie karnac na A4 i licznik zamknac. Na prostej 230 pokazalo wiec z lekkiej gorki z palcem w dupie.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: markus »

farmi pisze:
Jak mam to zrobić bez komputera pokładowego? Mam wyjeździć bak na pełnej p*****e na autobanie?
jak ktoś jezdzi więcej niż wokół komina to takie rzeczy wie. przejezdżam civiciem 1.6 różne odcinki autostradą ~170-180 kmh i wcale nie jest to "pełna pi*da", auto idzie lekko, gaz do połowy. spalanie wiadome, łatwe do oszacowania szczególnie z drugiego zbiornika, czyli LPG.

Nie chodzi mi o spalanie chwilowe przy 180, tylko w sytuacji 90% trasa ~170-180km/h + ok 10% miasto, normalna jazda, czyli typowe podróżowanie autostradą + dojazdy

Nie widzisz, że przeczysz sam sobie? Przeczytaj swoje posty, zastanów się o co Ci dokładnie chodzi, a potem napisz precyzyjnie co chcesz wiedzieć. I sorry, ale takie "litrażowanie" to jest wróżenie z fusów, a nie pomiar. Chyba, że chcesz takich informacji, to powiem Ci, że V6 przy 170-180 kph pali 17,45 Pb / 100 km.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Spalanie

Post autor: regret »

Dorzuce swoje 5 groszy.
Na zuzycie paliwa wpywa tez szerokowc i opony... No i sama jakosc paliwa jakie tankujemy - miedzy 95 z(moya) , a 98 verwa z Orlenu jest kolosalna roznica.

@rexio - kulturalniej prosze
NPK Team
De opresso liber
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Spalanie

Post autor: majorekk5 »

Moje cg4 automat jak wracałem z Niemiec w 4 osoby z pełnym bagażem a nawet byłem sporo przeładowany to na 160-180km/h to gazu z 16 spalił, a benzynki z 14 ( tankowalem LPG i Pb na shellu w de)
Awatar użytkownika
Blazej007
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2017 23:41
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: 3miasto

Re: Spalanie

Post autor: Blazej007 »

silnik 3.0 v6 LPG

Spalanie minimum to 9.2 l/100 trasa granica Niemcy do końca Dani Skagen - stałe tempo 80km/h
Spalanie srednie 12 / 13 l/100km trasa/miasto
Spalanie MAX jakie mialem to 18 l/100 km - 190km/h na tempomacie jadąc do Hamburga
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spalanie

Post autor: mieglo »

Po paru tysiącach przejechanych kilometrów (3,0; głównie miasto, lpg.) mogę stwierdzić:
- w mieście ( tylko miasto, od sklepu do sklepu, tak, że 4-ki nie uświadczysz) - ponad 18l./100km.;
- w mieście ale ze 2-3 dłuższe przejazdy - ponad 16l.,
- trafiła się w końcu trasa: Gdynia -Koszalin - w sumie emerycka jazda, bo takie warunki drogowe 70-140 km./h - tankowanie przy przejechanych 200km. - spalił równo 13l./100.
- średnio pokazuje 17l. (głównie miasto).
W mieście wydaje się, że pali strasznie duuużo, zwłaszcza patrząc na spalanie Quicksilvera. Jeżdżę raczej spokojnie, sporadycznie przyciskam mocniej gaz.
Znaczenie mogą mieć też opony (225/55/17), tylko o ile to zwiększa spalanie? Szukać innych przyczyn?
ODPOWIEDZ