Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: fotografiks »

Ja moje ciągnąłem w kolor od zera, ale technologią opartą na sprężonym powietrzu z kompresora z dalekiego wschodu;)
Szprej - niet.
Efekt bajera jak na chinszczyzne i amatorszczyznę;) drugi sezon sie czima.

viewtopic.php?f=9&t=1404&start=90

Natomiast o lakierowaniu sprayami powstały referaty... nie jest do trwałe rozwiązanie, efekt będzie chwilowy, aczkolwiek lepsze to niż pędzlem lub wałkiem;)

Jak już pójdziesz w spray to jak nie masz bardzo podziabanej felgi to olej szpachle.
Rantu i tak nie odbudujesz... jeśli masz wygryziony i zaszpachlujesz to kit z rantu może odpaść przy zakładaniu laczka.

A elementy kupisz w każdej mieszalni lakierów, lub na necie ( http://www.klakiernik.pl/ ) - i hmm gotowe spraye w castoramie i podobnych nawet.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: Danieljs »

Szpachla 10 zł, rękawiczki 1zł, taśma 2 zł, papiery ścierne 10zł, pasta 10 zł (pomijając fakt że się nie przyda i przy okazji to największa lipa), maska z 5zł, szpachelki 4zł, co daje ok. 41zł bez lakierów, nie wiem ile lakier kosztuje.
Ja bym w każdym razie sobie darował takie zabawy, bo wydasz kasę, narobisz się a efekt zniknie równie szybko co się pojawił. I jeszcze okaże się, że wydałeś z 1/3 ceny normalnej renowacji bo będziesz poprawiał ubytki na bieżąco żeby z daleka jakoś to wyglądało.
Nie wiem w jakim stanie masz te felgi ale jak bym zaczął od dokładnego umycia chemią do smoły i lotnego metalu/rdzy i jak nie będzie tragedii to bym dorobił lakier do zaprawek taki w pędzelku i bym podmalował. Przy dobrze dorobionym lakierze nie będzie się to rzucało w oczy o ile nie musisz malować połowy powierzchni felgi. W stówce pewnie by się to zamknęło.
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: QuicksilveR »

16-calówki mam w stanie, jakby ktoś już wcześniej próbował je samemu regenerować, ale w połowie rozmyślił się ;)
Może rzeczywiście sobie odpuszczę, bo jednak na zimę nie potrzebuję rewelacji. Ważne, że proste są. A jak się kasa znajdzie, to zrobię je profi, w zakładzie.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: buksiu »

A czy ma ktoś może namiary na jakiegoś fachowca ze Śląska, najlepiej z okolic Katowic? Muszę przez zimę wyprostować letnie felgi 18'' bo są tak pokrzywione, że ledwo starczyło miejsca na ciężarki :lol: . I jeszcze jedno, czy jest możliwość odnowienia felg chromowych i ewentualnie jaki jest koszt tego typu zabiegu?
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: fotografiks »

Ja moje prostowałem w WaldGum`mie w Czeladzi na Szpitalnej.
Podejście mają spoko i rzetelne.

A o naprawe powłok galwanicznych zapytaj tutaj ...
http://www.elbit.info.pl
Tez na miejscu ... lecz ogólnie takie usługi są drogie jak ... :twisted: ... wiec zapnij pasek w spodniach bo mogą Ci spaść jak usłyszysz cene;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: buksiu »

Dzięki za info. Znajdę chwilę czasu to podjadę i zapytam.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Yogi248
Posty: 109
Rejestracja: 28 lut 2017 14:06
Auto: VI 99 coupe
silnik: CG4 2.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: Yogi248 »

To i ja napiszę jakie ceny w Gdansku. Za kompleksowa regenerację czyli prostowanie wszystkich 4, czyszczenie, malowanie piaskowanie 17 calowe ALUTEC krzyknęli mi:
W centrum naprawy felg na karuskiej 1200 zł -podziękowałem
W "Tujko" na trakcie św. Wojciecha chcieli 1000 zł - podziękowałem.
Ostatecznie oddałem je do małego zakładu. Facet chciał 700 zł ale później wyszło, że mam w felgach dookoła śrubki, które są plastikowe i musiały być wymienione na metalowe bo pękały przy wykrecaniu. Stanęło na 800 zł na co przystałem. Felgi do odbioru za ok. tydzień, wtedy pochwalę się efektem.
800 zł to niby dogo ale trzeba pamiętać, że to 3 miasto i 2017 rok ;p
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: maxel »

350zł za piaskowanie i malowanie 4 sztuk 18", normalnie malowane, nie proszkowo. Śrubki plastikowe też miałem, każdą śrubkę obkleili przy malowaniu więc nic nie trzeba było wymieniać ;)

Natomiast cena po znajomości, normalnie 600zł.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: slepak »

Yogi248 pisze:To i ja napiszę jakie ceny w Gdansku. Za kompleksowa regenerację czyli prostowanie wszystkich 4, czyszczenie, malowanie piaskowanie 17 calowe ALUTEC krzyknęli mi:
W centrum naprawy felg na karuskiej 1200 zł -podziękowałem
W "Tujko" na trakcie św. Wojciecha chcieli 1000 zł - podziękowałem.
Ostatecznie oddałem je do małego zakładu. Facet chciał 700 zł ale później wyszło, że mam w felgach dookoła śrubki, które są plastikowe i musiały być wymienione na metalowe bo pękały przy wykrecaniu. Stanęło na 800 zł na co przystałem. Felgi do odbioru za ok. tydzień, wtedy pochwalę się efektem.
800 zł to niby dogo ale trzeba pamiętać, że to 3 miasto i 2017 rok ;p

Malmet - malowanie proszkowe i piaskowanie

adres
80-175 Gdańsk, Leszczynowa 28 (Jasień)
telefon
58 303-96-76

Za 18 jakieś 4 lata temu płaciłem 450PLN. Było trzeba najpierw zapytać o zakład do malowania i regeneracji felg w trójmieście :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Drugie życie felg-regeneracja/renowacja

Post autor: Krzysiek15255 »

Prostowali mi felgę (50zł) na ul. Płockiej 1 we Włocławku. Później piaskowali i malowali proszkowo (360zł komplet 18" jeśli przywozimy same felgi bez opon).

Przed (srebrne malowane białym plastidipem, ranty obdarte od krawężników):

Obrazek

W trakcie (ranty robiłem sam, a dziurki spawał braciszek :D)

Obrazek

Gotowe :)

Obrazek
ODPOWIEDZ