Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 vel Ikarus...zawracanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: Pedro »

Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale wykonywanie manewru zawracania CG2 niczym nie różni się od manewrowania Ikarusem przegubowym :) Dla mnie ta przypadłość jest dość irytująca, bo chcąc wykonać nawrotkę na drodze dwujezdniowej (z pasem rozdzielającym) zaczynam manewr z pasa środkowego (notabene do jazdy na wprost) a kończę manewr po pokonaniu dwóch pasów jezdni dla kierunku przeciwnego i zahaczeniu o zatoczkę dla autobusów...co oznacza, że do pełnego nawrotu potrzebuję 4,5 pasa drogi + pas rozdzielający z trawnikiem:shock: I teraz pytanie z mojej strony czy to wina kapci R18/225, czy też tak już te małe skośne ludki zaprojektowały acordeona, że się prowadzi jak chiński kontenerowiec. Mam zamiar zmienić koła na 16" i się zastanawiam, czy to coś poprawi sytuację :?:
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: maxel »

Spróbuj mondeo, to przestaniesz narzekać na accorda :lol:
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 282
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: seba2213 »

Po mercu to się zgadzam ale CLIO V6 to Mistrz zwrotności Średnica zawracania 13,0 m
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: SzwedziuZGR »

Polecam Alfe 156 SW do zawracania podobnie jak clio :D dla mnie accord zawraca w miejscu po tym co było z Alfą.
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: Pedro »

Do mercedesa, np. W124 to nawet nie śmiem Hondy przyrównywać bo wiem co tam można na skręconych kołach wyprawiać, ale tak porównując np. do Octavii (bo z większych to takim najczęściej się wożę) albo nawet do Volva 940 to moim zdaniem katastrofalnie Acco wypada. Nie dziwcie się mojej irytacji ale ja taki manewr jak opisałem powyżej muszę codziennie wykonywać żeby wyjechać spod domu, a jak się przytrafi że jakiś patafian postanowi sobie zaparkować w zatoczce (żeby iść ziemniaki odcedzić :lol: ) to muszę do następnej nawrotki 6 km jechać :? A o łamaniu się na dwa razy to mogę pomarzyć - bo w zasięgu wzroku zakręt a tam grubo ponad stówę wszyscy cisną, a auto za autem sunie.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: Trojan »

Niestety ten typ tak ma :| Zmiana opon i felg nic nie da.
Acco VII zdecydowanie lepiej zawraca.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: slepak »

Mnie tam bardziej wkurza brak regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa,bo jak ktoś za wiele cm wzrostu nie ma i lubi mieć fotel na samym dole i do tego oparcie na wysokości słupka środkowego to pas na szyi jest a nie na ramieniu.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: marcin »

amerykańskie auto, tak ma być ... :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: krisss111 »

a mnie bardziej irytuje to, że nie ma regulacji kierownicy w płaszczyźnie poziomej, najmniejszy nie jestem i fotel mam dość daleko to łapy do kiery muszę mieć prawie wyprostowane, bo niestety nie lubię jeździć z oparciem jak w krześle
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: CG2 vel Ikarus...zawracanie

Post autor: MuzykGrzes »

slepak pisze:Mnie tam bardziej wkurza brak regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa,bo jak ktoś za wiele cm wzrostu nie ma i lubi mieć fotel na samym dole i do tego oparcie na wysokości słupka środkowego to pas na szyi jest a nie na ramieniu.
x2
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ