Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Podświetlenie deski rozdzielczej

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
matecojewate
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2014 20:43
Auto: Accord
silnik: 3.0

Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: matecojewate »

Witam wszystkich :)
Przestało mi podświetlać część deski rozdzielczej, tj. pokrętło regulacji siły nawiewu, znajdujący się obok przycisk 'mode', przycisk do spryskiwania reflektorów i regulacje świateł (czy te dwa elementy w ogóle są podświetlanie?) oraz przestało działać całe podświetlenie radia. Czy trzeba to rozbierać i wymieniać żarówki czy to może być jakiś bezpiecznik?
2) Jeśli chodzi o radio to jest to oryginalne panelowe Hondy (dodaję zdjęcie w załączniku) - gdzie znajduje się podświetlenie, w panelu?
Orientuje się ktoś?
3) Jeśli trzeba wymieniać te małe żaróweczki to gdzie je można kupić i jakie to są?
Aha, czy przyciski opuszczania szyb i regulacji lusterek w drzwiach powinny być podświetlone? Bo zauważyłem, że też się nie świecą.
A może po prostu pojechać z tym do elektryka zamiast bawić się samemu?
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi
Załączniki
20150201_114343.jpg
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: figo »

po co zakładasz nowy temat jak gdzieś jest wszystko pisane, co, gdzie i jak. Poczytaj trochę, poszukaj. :idea:
HR
Awatar użytkownika
gwizdalap
Posty: 40
Rejestracja: 20 sie 2014 21:06
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B6
Lokalizacja: Gdynia

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: gwizdalap »

baw sie sam więcej fanu przy rozkręcaniu ;) co do battona spryskiwaczy - wyjmujesz go z prawej jest dziurka na bardzo plaski srubokret odhaczasz wyjmujesz ja. Na obudowie jest wyjmowana zaroweczka w takim kondonie. Koszt w serwisie żaróweczki plus zawinięcie wąsów 10 ziko. Oczywiście możesz sam sobie zawinąc ale kwota nie ulega zmianie. Na allegro są takie zarówki za chyba ok 2 zł
Co do regulacji poziomu świateł- fabrycznie nie posiada oświetlenia.
podobnie z battonami od szyb i regulacji lusterek.
co do reszty musisz poszukać przez wyszukiware na forum
matecojewate
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2014 20:43
Auto: Accord
silnik: 3.0

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: matecojewate »

Faktycznie, przewinęło się trochę na ten temat, więc sorka za zakładanie nowego. Niestety nie na wszystkie pytania można znaleźć odpowiedź. Rozkręciłem panel deski rozdzielczej. Na zdjęciu są wykręcone przeze mnie żarówki (może się komuś przyda). Niebieska jest od podświetlenia pokrętła nawiewu, mniejsza od wyświetlacza temperatury, a ta w brązowym kondomie od spryskiwaczy szyb - tak jak mówił gwizdalap. Niestety nie mam pojęcia gdzie te żarówki można kupić i w ogóle jaki to rodzaj, bo na forum ludzie dawali linki do allegro, które teraz już są dawno przeniesione do archiwum. Ktoś wie gdzie to kupić? Jechać do ASO?
@gwizdalap: mówiąc w serwisie masz na myśli ASO? czy jakiegoś zwyczajnego elektryka samochodowego?

Jeśli chodzi o radio to rozkręcę je i dam znać jak wygląda podświetlenie w tym konkretnym modelu, bo nie znalazłem takiego samego na forum.
Pozdrawiam
Załączniki
20150212_173123.jpg
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: MuzykGrzes »

Żarówki (same) kupisz w sklepie, ja zamawiałem na sklep.avt.pl mierzysz szerokość żarówki i szukasz.
Do tych stojących z gumową brązową "oprawką" pasuję te http://sklep.avt.pl/zarowka-3mm-40ma-12v-biala.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
gwizdalap
Posty: 40
Rejestracja: 20 sie 2014 21:06
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B6
Lokalizacja: Gdynia

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: gwizdalap »

Ja byłem w Largo Honda Gdynia bo mam pod domem. Kiedyś miał autoryzacje a teraz nie wiem. W każdym razie serwisują Honda. W dziale części wystarczy ze pokazałem co mnie interesuje a oni skasowali dychę, przewinęli wąsy żarówki i po temacie.
Próbowałem szukać na alledrogo ale żaróweczki owszem kosztuje tam około 1,5 zł ale wysyłka 5 zł także wole podjechać po drodze z pracy do hondy dać dychę i już.
matecojewate
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2014 20:43
Auto: Accord
silnik: 3.0

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: matecojewate »

W lubelskim ASO zawołali 20 zł za każdą z żarówek (z oprawkami). Niestety z braku czasu musiałem je tam kupić. Załączam schemat podświetlenia deski rozdzielczej jaki tam dostałem. Jeśli chodzi o ten model radia (Pioneer Honda 639TW) to wygląda na to, że żaróweczki nie są wymienialne.
Załączniki
20150213_225550.jpg
20150213_225446.jpg
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: Prywo »

w radyjku to zapewne masz diody lutowane w płytkę, wszystko da się naprawić
Jeśli chodzi o żarówki to pojechałeś na bogato, wszystkie żarówki się wymienia, cokoliki zostają stare a kupuje się tylko żaróweczki z wąsami w cenie około 50 groszy do 1,50 zł za sztukę i są różne kolory 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
matecojewate
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2014 20:43
Auto: Accord
silnik: 3.0

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: matecojewate »

Mały edit: jedną żarówkę kupiłem w ASO i świeci normalnie, tak jak wszystkie. Drugą, tę od podświetlenia wyświetlacza climatronica, wymieniałem sam, tzn, kupiłem samą żarówkę i wymieniałem starą w cokoliku, ale świeci bardzo słabo. Mogłem źle dobrać czy cos, bo na rozmiar ją dobierałem. W każdym razie trzeba uważać. Gdy jedna rzecz świeci gorzej niż inne to piekło dla perfekcjonistów :)

I jeszcze pytanie: czy w modelu z roku 99' jest podświetlenie schowka pasażera? Wymieniałem filtr kabinowy, wyjmując schowek była tam wtyczka, ale nie widziałem żadnej żarówki. Nic się w schowku nie świeci po otwarciu. Szukałem jakiegoś info na forum ale nie znalazłem konkretów. Jeśli ta żarówka gdzieś tam jest, to gdzie?
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Podświetlenie deski rozdzielczej

Post autor: STomasz »

Schowek jest podświetlany i trzeba właśnie uważać czy demontażu.
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ