Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord do oceny

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord do oceny

Post autor: MuzykGrzes »

Jak dla mnie to o 10 tyś za dużo.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord do oceny

Post autor: farmi »

Za coupete VI gen 5 tys euro tak - ale tylko z przebiegiem mocno poniżej 150 tys km i absolutnie idealnym stanem technicznym.
Gość to autko kupił na pewno max za 3 tys euro + transport. Jeśli zrobił to stosunkowo niedawno, do 3 lat powiedzmy, możliwe że taniej. Nawet jeśli wszystko (technicznie i wizualnie) jest jak nowe, to cenę dyskwalifikuje przebieg.
Żaden bogaty serwis nie pomoże, a cena śmieszna tym bardziej, że gościowi nie chciało się wydać paru stówek na żaden gadżet, chociażby dokładkę, czy sprężyny H&R ;)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord do oceny

Post autor: Piter »

Cena za tamto V6 moim zdaniem zdecydowanie przesadzona, nawet jeśli auto jest faktycznie w idealnym stanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o wiek auta, a nie o przebieg. Niestety, nasze Acc nie są autami młodymi, nie są klasykami i nie są unikatowe. Taka cena za totalną serię to gruba przesada.

Przebieg - przebiegiem, niekoniecznie to, że auto ma najechane 200 tysięcy jest jakimś minusem (poza wyobraźnią niektórych rodaków, którzy kupują 15-letnie Passerati TDI i musi mieć <200 tysięcy). Bardziej istotny jest stan techniczny, a na ten wpływa wiek. O ile przebieg można skręcić, to czasu się nie oszuka i to widać po aucie. Tak w środku jak i od spodu... bo z zewnątrz można przepolerować, pod maską natrzeć plastiki plakiem, ale zużycia i starości elementów się nie oszuka. Jak kupiłem Prelude, która miała 20 lat i prawdziwe 120 tys. km - to miałem wszystkie gumy zawieszenia z montażu fabrycznego, ale od razu mechanik mi powiedział, że choć luzów nie ma absolutnie żadnych, to dość szybko na naszych drogach się to wytłucze. I miał rację.

Co więcej. Jeśli auto ma niski przebieg przy takim wieku, to najprawdopodobniej miało dłuższy postój i/lub było eksploatowane sporadycznie. To może z kolei prowadzić do pewnych niespodzianek. Skrzynie automatyczne niekoniecznie lubią długie przestoje - paradoksalnie dla nich lepiej jest, kiedy regularnie jeżdżą. Tak wynikało z rozmowy z gościem, u którego robiłem swoją skrzynię. Przytoczył mi przykład starego Mercedesa GLK, w którym rozpadły się tarczki cierne przy przebiegu 27 tys. km. Samochód miał kilkanaście lat, a przebieg był w 100% prawdziwy, bo właściciel wykorzystywał go wyłącznie na dojazdy do jakiegoś domku letniskowego. Także cóż... jak widać niski przebieg i stare auto niekoniecznie oznacza gwarancję bezawaryjności - czasem wręcz przeciwnie :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord do oceny

Post autor: rexio »

Piter i tak i nie. Nie - zapraszam kiedys do siebie, pokaze Ci jak moze wygladac i jezdzic auto z 2002 roku z przebiegiem 70.000 km ;)
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

Czy poniższe auto jest komuś znane? Trochę mnie zastanawia że 2 lata w Polsce i ciągle te blachy no i brak informacji o skrzyni i LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-acc ... zjyYJ.html
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord do oceny

Post autor: QuicksilveR »

sztopro pisze:Czy poniższe auto jest komuś znane? Trochę mnie zastanawia że 2 lata w Polsce i ciągle te blachy no i brak informacji o skrzyni i LPG.
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-acc ... zjyYJ.html
Ja je czasami widuję i rzeczywiście, jest w Polsce ze 2 lata i to na szwajcarskich blachach.
Tu spy foto sprzed 2 lat http://usaccord.pl/viewtopic.php?p=39407#p39407" onclick="window.open(this.href);return false;
Co tu pisać o LPG, czy skrzyni. To się da sprawdzić tylko organoleptycznie :mrgreen:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
melo1993
Posty: 99
Rejestracja: 18 lip 2017 22:58
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Re: Accord do oceny

Post autor: melo1993 »

Ale paskudne z zewnatrz :D
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

https://www.olx.pl/oferta/honda-accord- ... bb08cb9091" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego co widziałem tapicerka trochę brudna i fotele przód mogą być do lekkiej naprawy, nadkola lekko bierze ruda i jest jej odrobina przy klamce kierowcy, tyle wiem narazie o aucie, mechanicznie ponoc sprawna. Warto się w to pchać? Aha i pójdzie za 6500 na pewno jak coś

edit

Forum umiera?
Proszę nie dubluj postów - używaj edycji.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord do oceny

Post autor: krisss111 »

sztopro pisze:Forum umiera?

??
ale, że co ??
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
sztopro
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015 11:57
Auto: Civic 95
silnik: D16Y2

Re: Accord do oceny

Post autor: sztopro »

No że czekałem długo na realną odpowiedź w ważnej dla mnie sprawie, ot co...
ODPOWIEDZ