Teraz jest 29 mar 2024 09:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
DIY Kasowanie błędu poduszki Accord VI coupe/ sedan 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2017 21:56
Posty: 1003
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)
Post DIY Kasowanie błędu poduszki Accord VI coupe/ sedan
Na pewno większość z Nas potrzebowało usunąć błąd poduszki np. po zmianie kierownicy czy wymianie uszkodzonej poduszki na nową. Mam nadzieję, że mój poradnik pozwoli przejść przez tą procedurę bezstresowo.

Obrazek

Pamiętajmy jednak, że jeżeli mamy dwie lewe ręce to oddajmy to osobie, która zajmuje się tym zawodowo. Poduszka w momencie wybuchu może Nas poranić, dlatego zachowujemy ostrożność i wykonujemy procedurę najlepiej będąc poza autem. Pamiętajcie, że wykonujecie to na własną odpowiedzialność.

Tu oryginalna procedura kasowania:

Obrazek

Kroki do wykonania:
-wyłączamy zapłon,
-zdejmujemy lewą osłonę bezpieczników oraz osłonę nad nogami,
-lokalizujemy małą żółtą wtyczkę z tyłu obudowy bezpieczników i wypinamy ją:

Obrazek

-najlepiej jak zrobimy sobie zworkę z przyciskiem zwiernym lub przełącznikiem. Jeśli nie mamy takiego gniazda to możemy posłużyć się przyciskiem/przełącznikiem na przewodach.

Obrazek

-upewniamy się, że zapłon jest wyłączony i montujemy przyrząd na naszą żółtą wtyczkę.
-zwieramy przycisk/przełącznik i włączamy zapłon. Kontrolka zapali się na jakieś 6 sekund po czym zgaśnie. Przed upływem 4 sekund od zgaśnięcia kontrolki musimy rozewrzeć zworkę.
-czekamy, aż kontrolka znów się zapali. Od momentu zapalenia mamy 4 sekundy na zwarcie zworki.
-kiedy kontrolka zgaśnie mamy cztery sekundy na rozwarcie zworki. Po rozwarciu czekamy, aż kontrolka mrugnie dwa razy co oznacza wyczyszczenie pamięci sterownika poduszek. Kiedy zgaśnie wyłączamy zapłon i czekamy 10s po czym demontujemy Nasz przyrząd i wpinamy kostkę w gniazdo nad większą żółtą wtyczką.

Procedura wykonana przeze mnie:

https://youtu.be/FVu2_TZdlgg

Jeżeli błąd był chwilowy to kontrolka powinna zgasnąć po około 6 sekundach od włączenia zapłonu.

Jeżeli ktoś ma coś mądrego do dodania to śmiało komentować.


30 kwi 2018 20:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2014 14:51
Posty: 1124
Lokalizacja: Białystok
Post Re: DIY Kasowanie błędu poduszki Accord VI coupe/ sedan
Dobre, u siebie robiłem tak samo, tyle, że spinaczem ;)
Tylko u mnie się pojawił ponownie bo chyba był jakiś problem z kostką pod fotelem o ile dobrze pamiętam


02 maja 2018 08:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 kwi 2016 15:17
Posty: 97
Post Re: DIY Kasowanie błędu poduszki Accord VI coupe/ sedan
W USDM'ach, które mają wtyczkę OBD2, robi się to samo tylko zwierając piny 4 i 9 :)

_________________
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM


16 maja 2018 18:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL