Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kolory tapicerki

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

lawina pisze:skóry były albo w beżu (YR169L) albo w czerni (NH264L), wyczyść dokładnie skóry, a z czarnych błyszczących zmienią się w bardziej szarawe matowe. Zobacz przykładową różnice przy czyszczeniu czarnych skór:
Obrazek
Faktycznie różnica powala - trzeba będzie czyścić. Lawina jakich preparatów używałeś?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Edi »

lawina pisze:skóry były albo w beżu (YR169L) albo w czerni (NH264L), wyczyść dokładnie skóry, a z czarnych błyszczących zmienią się w bardziej szarawe matowe
Te "skóry" nie są czarne i nigdy raczej nie będą. Są grafitowe i może tak je nazywajmy.
Z pewnością czyszczenie uwydatni kolor.
Pod spodem fota czarnej (inne auto ;) ) i grafitowej tapicerki (CG).
Mam też w domu kawałki tapicerki z innego CG i są jaśniejsze od tych na zdjęciu, ale się nie doktoryzowałam, i nie pracowałam jeszcze nad nimi.
Nie wstawię też porównawczego zdjęcia, ponieważ jest kiepskie światło na foty, ale różnica mniej więcej jest jak na fotce @lawiny.

PS. miegło, zaczyna się tu u Ciebie OT robić, więc wydzielę temat dotyczący kolorów tapicerki - jeśli masz takie życzenie.
Załączniki
01..jpg
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Kolory tapicerki

Post autor: lawina »

Oj, zastosowałem małą generalizację, te "beżowe" tez nie są beżowe, a bardziej kremowe ;) główny nacisk był na to, że były tylko dwa kolory skóry. Edi, pamiętaj, że faceci rozróżniają tylko trzy kolory: spoko, ch*jowy, i pedalski ;) (no offence, to tylko żart ;) )
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolory tapicerki

Post autor: Edi »

lawina pisze:Edi, pamiętaj, że faceci rozróżniają tylko trzy kolory: spoko, ch*jowy, i pedalski ;)
:lol:, też mi przez moment podobna myśl przez głowę przeszła ;) .
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Kolory tapicerki

Post autor: b0Ls »

mieglo, ogarnij sobie porządna chemie.

https://colourlock.pl/glowna/czyszczeni ... acja-skor/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja używałem od Colourlock i skóry z świecących zrobiły się matowe jak na zdjęciu powyżej. W zestawie masz pianę do czyszczenia, kartacz i impregnat w formie polimeru do zabezpieczenia przed UV.
ODPOWIEDZ