Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kolory tapicerki

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Kolory tapicerki

Post autor: mieglo »

NO I PSIA D... Wczoraj się w końcu doczekałem i fura pojechała do tapicera... razem z dodatkowymi fotelami zakupionymi swojego czasu od polaffa - robimy z 4 foteli takich se w sumie do d... 2 super . Dzisiaj odebrałem hanię - fotele są w różnych odcieniach i nie robimy nic - znów jestem w punkcie wyjścia. Tu pojawia się pytanie - ile było odcieni czarnej tapicerki - jasno, ciemno, czarna, szara i co tam jeszcze? Czy gdzieś to jest zapisane, np. na jakiejś tabliczce znamionowej, informacyjnej, rozpisce bezpieczników, instukcji czy manualu etc.? Kolega- tapicer dał mi dwie alternatywy - szukasz identycznej używanej (powodzenia hehehe - w domyśle bez szans), robisz nową tapicerkę - koszt fiu, fiu, fiu. Czy ktoś coś widział, ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Edi »

mieglo pisze:Tu pojawia się pytanie - ile było odcieni czarnej tapicerki - jasno, ciemno, czarna, szara i co tam jeszcze? Czy gdzieś to jest zapisane, np. na jakiejś tabliczce znamionowej, informacyjnej, rozpisce bezpieczników, instukcji czy manualu etc.?
A nie masz takiej tabliczki od strony kierowcy ?
Choć hmmmm, może kolor z uplywem czasu się zmienił pod wpływem światła ....... tzn. tapicerki .... nie tabliczki ;) .
Załączniki
2012-07-26 17.16.35.jpg
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Edi pisze:
mieglo pisze:Tu pojawia się pytanie - ile było odcieni czarnej tapicerki - jasno, ciemno, czarna, szara i co tam jeszcze? Czy gdzieś to jest zapisane, np. na jakiejś tabliczce znamionowej, informacyjnej, rozpisce bezpieczników, instukcji czy manualu etc.?
A nie masz takiej tabliczki od strony kierowcy ?
Choć hmmmm, może kolor z uplywem czasu się zmienił pod wpływem światła ....... tzn. tapicerki .... nie tabliczki ;) .
Jutro poszukam. Dzięki Edi.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Krzysiek15255 »

Mieszko u siebie malował skóry z tego co kojarzę.
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Sprawdziłem, u mnie jest tak (jak rozumiem kolor tapicerki to type x?):
Załączniki
IMG_20190306_174243.jpg
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Prosiłbym kolegów z czarnymi/szarymi tapicerkami o sprawdzenie nazwy odcienia na tabliczce. Jeśli są różnice, to będę wiedział czego szukać. Malowanie nie wchodzi w grę, nowa tapicerka też raczej nie.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: srebro z Pomorza

Post autor: KOko »

Znalazłem gdzieś jakieś stare zdjęcie swojej CG (kolor silver signet, czarne skóry), wklejam wycinek ;) trochę słaba jakość bo przybliżone..
Obrazek
mieglo
Posty: 435
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

KOko pisze:Znalazłem gdzieś jakieś stare zdjęcie swojej CG (kolor silver signet, czarne skóry), wklejam wycinek ;) trochę słaba jakość bo przybliżone..
Obrazek
Dzięki, czyli jak na razie jeden rodzaj tapicerki - jeśli się okaże, że był jeden rodzaj a odcienie różne to d...Będę jeździł po kraju i porównywał zagłówki.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: srebro z Pomorza

Post autor: wysio »

Może jest brudna. Moja dostała po czyszczeniu inny odcień - dużo jaśniejszy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: srebro z Pomorza

Post autor: lawina »

skóry były albo w beżu (YR169L) albo w czerni (NH264L), wyczyść dokładnie skóry, a z czarnych błyszczących zmienią się w bardziej szarawe matowe. Zobacz przykładową różnice przy czyszczeniu czarnych skór:
Obrazek
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
ODPOWIEDZ