Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Koszty eksploatacji

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: slepak »

Guras pisze:Spróbuj przeliczyć na stronce AXA, swojego czasu dla osób bez zniżek dawali super oferty
W lutym opłaciłem OC i wyszło 671 zł na cały rok przy 30% zniżki w MTU
Było by taniej ale wziąłem jeszcze pakiet NNW i Assistance (ze względu na skrzynię, jak stanę to mam podwózkę do domu lawetą :P)
Też bym tak zrobił jak piszesz, zadbane wnętrze, zawieszenie, silnik, poszarpująca skrzynia i do regeneracji z gwarancją na rok
Spalanie w mieście faktycznie spore, jeżdżę na benie i wychodzi koło 14-15 literków na 100
W trasie policzyłem wyszło mi około 9 literków i wcale nie jechałem wolno 140-160
Ważne żeby nie deptać gazem do oporu i będzie gites
Raz jak pojechałem na autostradę poszaleć no to wyszło spalanie 20 literków na setkę
Ale czego się nie robi dla frajdy :D



No widzisz:P Mówiłem że na banach to i 3.0 można mieć spalanie 8l z groszem przy tempomacie na 120-130 na godzinę ustawionym:)
Powyżej 160 robi się wir w baku, dlatego teraz n22a1 tempomat na 160-170 na godzinę na banie,po PL z janosikiem i spalanie po 1000km to 6.5 :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Barthezz90 »

W końcu udało mi się zlitrazowac autko po wymianie baku :-) i tu miłe zaskoczenie na 100km cykl mieszany wyszło 9,5L :-P
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: polaff »

Jaki silnik, jaka skrzynia?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: wysio »

Ja jestem miło zaskoczony zużyciem paliwa. Pojechałem na urlop i spalanie wyszło mi 10.6l, a w cale wolno nie jechałem. Ok 300 km autostradą, gdzie poniżej 140 nie schodziłem. Czasem było 160 i 180 nawet, więc spodziewałem się, że spali mi więcej. Jedynie nie wyprzedzałem z nogą wyciśniętą do oporu.

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
Barthezz90
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016 09:56
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0i
Lokalizacja: Lędziny

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Barthezz90 »

polaff pisze:Jaki silnik, jaka skrzynia?


3.0 v6 z automatem
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: markus »

KOko pisze:Tak, to prawda. Nie powiem dokładnie, bo już nie pamiętam i nie chcę siać plotek "Dlaczego tak jest", ale koniec końców wszyscy ubezpieczyciele MUSZĄ podnieść swoje ceny składek. Dlatego ja miałem już w Alliansie wyliczone na ok. 600zł mimo, że za poprzednie auto 1.8 w TUWie płaciłem 360zł OC za cały rok :!: (szemrana umowa internetowa, po prostu wypełniasz i masz umowę).
ps. gadałem na jakiejś popijawie w Bieszczadach (w lutym) z obcym typem, który zajmuje się ubezpieczeniami aut. No i on także mi przyznał, że zbliżają się podwyżki ubezpieczeń i jak mu powiedziałem, że teraz dopiero co odnowiłem umowę i mam ponad 600zł to mi odpowiedział, żebym się cieszył, bo to i tak nie będzie teraz dużo.


Ubezpieczałem miesiąc temu swoje 3.0 V6. Wziąłem pakiet za 1100 PLN w Link4 - OC, NNW, Assistance i ubezpieczenie od kradzieży tzw. Smart Casco. W większości ubezpieczalni samo OC wychodziło spokojnie ok. 1000 PLN (60% zniżek). Do takich cen musimy po prostu się przyzwyczaić.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: artiszeg »

W tym miesiącu brałem przedłużenie ubezpieczenia. 3.0v6, PZU, oc+ac+nw, pełne zniżki, prawie 1,4k pln


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: markus »

artiszeg pisze:W tym miesiącu brałem przedłużenie ubezpieczenia. 3.0v6, PZU, oc+ac+nw, pełne zniżki, prawie 1,4k pln


Dostałeś pełne AC na tak stare auto?
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: rexio »

Jak kiedys wzial ac i przedluza to ma ciaglosc.

Ja oc i nnw w pzu na poczatku sierpnia 780 PLN.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Edi »

markus pisze:
artiszeg pisze:W tym miesiącu brałem przedłużenie ubezpieczenia. 3.0v6, PZU, oc+ac+nw, pełne zniżki, prawie 1,4k pln


Dostałeś pełne AC na tak stare auto?

Tez mam pełne AC - u innego ubezpieczyciela. Kiedyś tylko mini casco, ale po "najazdach" kierowców zza granicy wykupiłam pełne.
ODPOWIEDZ