Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Koszty eksploatacji

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Bojar
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2015 10:10
Auto: Accord V CE
silnik: 1.8

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Bojar »

Tylko wiesz jak to z Niemczech z 3.0.... Akcyza ogromna a patrząc na przykład Kondzia to też nigdy nie wiadomo kiedy skrzynia nagle wywali psikusa

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: artiszeg »

U mnie OC dla v6 przy max zniżkach to ok 550 płn.
Jeśli chodzi o spalanie to na gazie miasto 16 l przy spokojnej jeździe, trasa min to 10l (100 km/H na tempomacie) a przy 130 to ok 12 litrów.
Za instalacje Lpg płaciłem 3,8k pln, stag + hany, butla w kole


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: KOko »

U mnie przy max zniżkach przy 2.0 jest OC około 630zł w Allianzie. Także widzisz... wszystko zależy od tego, co Ci Pani poodhacza przy wniosku. Spalanie gazu w moim mam na poziomie 10-13l/100km w mieszanym.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: MuzykGrzes »

Koko ja mam przy 2,0 1999 r i to bez max zniżek prawo jazdy od 1998 r i żadnej szkody na koncie na dwie raty po 250 zł Compensa w HDI i TUW jest ponoć jeszcze taniej.
Alianz i Link 4 to zwykłe oszusty są niby wszystko najtaniej a jak przychodzi co do ceny to jest jak w Proama przy 70% zniżki jest drożej niż przy 60% w innych ubezpieczalniach.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: krisss111 »

Panowie i Panie, w tym roku mamy "inflację" :-D
też miałem jakieś 6 stówek (w tym ubezpieczenie szyb), ale...
ale podejrzewam, że w październiku to juz będzie 700 z groszem
bo jak się dowiedziałem miesiąc emu próbując zamienić ubezpieczyciela na drugim aucie (mondeo) to mi pani w centrum ubezpieczeń podczas porównywania ofert powiedziała, ze wszystkie towarzystwa podniosły ceny o około 20 %

także szykujcie portfele
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: KOko »

Tak, to prawda. Nie powiem dokładnie, bo już nie pamiętam i nie chcę siać plotek "Dlaczego tak jest", ale koniec końców wszyscy ubezpieczyciele MUSZĄ podnieść swoje ceny składek. Dlatego ja miałem już w Alliansie wyliczone na ok. 600zł mimo, że za poprzednie auto 1.8 w TUWie płaciłem 360zł OC za cały rok :!: (szemrana umowa internetowa, po prostu wypełniasz i masz umowę).
ps. gadałem na jakiejś popijawie w Bieszczadach (w lutym) z obcym typem, który zajmuje się ubezpieczeniami aut. No i on także mi przyznał, że zbliżają się podwyżki ubezpieczeń i jak mu powiedziałem, że teraz dopiero co odnowiłem umowę i mam ponad 600zł to mi odpowiedział, żebym się cieszył, bo to i tak nie będzie teraz dużo.
Bojar
Posty: 37
Rejestracja: 07 sie 2015 10:10
Auto: Accord V CE
silnik: 1.8

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Bojar »

No to zaczynam się normalnie bać... Bo jeśli nie wezmę nikogo do spółki to zaraz mi policza ze 3tys za samo OC....

Dzięki chłopaki, to teraz tylko kasę odłożyć, sprzedać swoje i szukać pięknej coupe :)

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: rexio »

Najlepiej wziac na start fure na kogos z rodziny do spoly zeby znizek nawalic.
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: Guras »

Spróbuj przeliczyć na stronce AXA, swojego czasu dla osób bez zniżek dawali super oferty
W lutym opłaciłem OC i wyszło 671 zł na cały rok przy 30% zniżki w MTU
Było by taniej ale wziąłem jeszcze pakiet NNW i Assistance (ze względu na skrzynię, jak stanę to mam podwózkę do domu lawetą :P)
Też bym tak zrobił jak piszesz, zadbane wnętrze, zawieszenie, silnik, poszarpująca skrzynia i do regeneracji z gwarancją na rok
Spalanie w mieście faktycznie spore, jeżdżę na benie i wychodzi koło 14-15 literków na 100
W trasie policzyłem wyszło mi około 9 literków i wcale nie jechałem wolno 140-160
Ważne żeby nie deptać gazem do oporu i będzie gites
Raz jak pojechałem na autostradę poszaleć no to wyszło spalanie 20 literków na setkę
Ale czego się nie robi dla frajdy :D
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2091
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: QuicksilveR »

Ja tam "biere panie" ubezpieczenie OC w mBanku. Od kilku lat. Ze zniżkami 60%, płacę co miesiąc 48 zł. Mało odczuwalne dla portfela, niż wywalić na raz 300 lub 600 zł.
Wcześniej ubezpieczał u nich Vienna Insurance, a teraz to chyba AXA.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ