Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Accord 6gen eksploatacja - żarówki, oleje, świece itp

Post autor: misio40 »

fotografiks pisze:Poza tym w US nie używa się świateł mijania ...hmmm... tylko są day-lighty

W USA używa się świateł mijania, natomiast światła dzienne DRL są obowiązkowe w Kanadzie od kilkunastu już lat. Realizowane jest to sterownikiem świateł długich -świecą na 30% mocy.
slepak pisze:Podejrzewam że wersja Canada też była inaczej wyposażana od USA.

Tak, podstawowe różnice to wyskalowanie prędkościomierza w km/h, licznika dziennego km, temperatury na wyświetlaczu climatronika w 'C, obowiązkowe DRL (Kanada), w USA odpowiednio wszystko w milach, temp. w 'F, obowiązkowy fluorescencyjny uchwyt otwarcia klapy w bagażniku - na wypadek przewożenia kogoś na siłę właśnie w bagażniku :lol:
figo pisze:A z tymi wycieraczkami to gdzieś tak czytałem, że działają zależnie od prędkości, nawet chyba misiek w temacie opisywał to :roll:

Tak, zgadza się. Działa to na dwa sposoby :
1. Przy załączonej czasowej pracy wycieraczek. Gdy miałem zatrzymane auto, np. na światłach to po 15 s wycieraczki przestawały działać, po ruszeniu wykonywały dwa ruchy a do ustawionego cyklu wracały po przekroczeniu jakiejś prędkości, chyba 30 km/h.
2. Przy innych ustawieniach na postoju zwalniały do pracy raz na kilka sekund, po ruszeniu wracały do ustawionego cyklu.
Jak pierwszy raz to zauważyłem po kupnie to się wystraszyłem, że padł silniczek :lol:
slepak pisze:A co do furtek to faktycznie eu otwiera wszystkie drzwi na raz a w USDM pojedynczo.

Kwestie bezpieczeństwa tamtego rynku- nikt Ci nie wskoczy na postoju na światłach do auta (w USA jakiś czarny), nikt też nie wyłuska kobitce torebki z siedzenia pasażera. No i jest też zamykanie drzwi od wewnątrz specjalnymi przyciskami na drzwiach kierowcy i pasażera.
slepak pisze: wkurza mnie wciskanie dwa razy tego samego guzika

Eee, toż to sama frajda miec taką opcję 8-)
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: fotografiks »

misio40 pisze:W USA używa się świateł mijania, natomiast światła dzienne DRL są obowiązkowe w Kanadzie od kilkunastu już lat. Realizowane jest to sterownikiem świateł długich -świecą na 30% mocy.


Aż tak się w tamtejsze przepisy nie wgłębiałem, większość starych fur z USA ma DRLe wiec myślałem, że wszyscy za wielką wodą jeżdżą na DRLach ;)

Z ciekawostek u mnie jeszcze jest taki "safety" patent - rozrusznik nie zakręci bez wciśniętego sprzęgła...
Nie wiem czy EU z manualem też tak mają?
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: figo »

http://www.automobile-catalog.com fajna stronka, dużo danych o każdym modelu, wersji silnikowej itd.
HR
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: figo »

ze 100kg będzie, V6 chyba 140-160kg?
HR
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: womer »

ktoś pisał na 1 stronie ze v6 110kg

gdzie na hamerykańskiej stronie znalazłem info że j-seria ze skrzynią a k seria różni się 66kg, tu będzie podobnie?
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: MuzykGrzes »

Tylko mnie za to nie zlinczujcie ,ale mam pytanie. W F20B5 jest jedna sonda czy druga za katalizatorem? Bo nie wiem czy wywalać kata czy nie ryzykować :(
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: figo »

MuzykGrzes pisze:Tylko mnie za to nie zlinczujcie ,ale mam pytanie. W F20B5 jest jedna sonda czy druga za katalizatorem? Bo nie wiem czy wywalać kata czy nie ryzykować :(


jedna
HR
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: MuzykGrzes »

Dobra kolejne pytanie F20B5 pasek rozrządu ma jeden czy jest jeszcze drugi mniejszy pasek balansowy jak w tym linku?
http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-kp ... 61790.html
I czy wymiana rozrządu to także wymiana drugiego paska i dodatkowego napinacza?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: slepak »

To co na zdjęciu jest prawidłowym zestawem.
Pasek rozrządu+ pasek balansowy+ 2 napinacze i pompa wody.
Zamów sobie u Pejota, ja za konfigurację :
-Rozrząd: 2 paski\2 napinacze\Pompa wodna-> mitsuboshix2\\NTNx2\\Aisin
Płaciłem 285 zł.

Do tego od razu dwa paski osprzętu(koło 80 zł kpl) i ewentualnie jak będzie mokro pod rozrządem:
NOK 3szt uszczelniacze F-seria: 75zł.

Za jednym razem przy zmianie rozrządu polecał bym od razu zawory ustawić.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post autor: Lebow »

Filtr kabinowy CG4 nr oryginału 80291-S84-A01 wymiary 290(295) / 95(96) / 30(29), dwie sztuki oczywiście.
Co do linki ostatnio wymieniałem lewą i poza tym że otwór w uchu był do rozwiercenia to blaszki montażowe trzeba było przełożyć, bo się pewnie monter zagapił, to pasuje plug&play ;), konkrety w linku http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=11&t=16&start=205.
ODPOWIEDZ