Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
User avatar
slepak
Posts: 1636
Joined: 21 Jul 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by slepak »

heh to były wersje bez abs?????

figo:
- regulacja prędkości wycieraczek (czym szybciej jedziesz tym szybciej machają i odwrotnie)


Pierwsze słyszę... jak już płynna regulacja czasowa wycieraczek i była przedstawiona na filmiku powyżej.

- światła do jazdy dziennej (mam)
- halogeny (nie)
- moduł zapalania/gaszenia świateł po zamknięciu/otwarciu samochodu (mam)
- kontrola trakcji (polift) (nie)
- tempomat (jak się nie mylę każdy ma)
- regulacja prędkości wycieraczek (czasowa regulacja płynna prędkości wycieraczek) (mam)
- czujnik zapięcia pasów (mam)
- czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (mam)
- kontrolka przeglądu (mam)
- automatyczne wyłączenie bocznej poduszki przy nieprawidłowym ułożeniu ciała w czasie jazdy (tylko polift z bocznymi jaśkami)
- jedno przyciśnięcie o na pilocie otwierania otwiera drzwi kierowcy, dwa razy otwiera wszystkie (mam i pewnie każdy tak ma)

Więc uwzględniając że mam LX to teoretycznie bogatą bo tylko brak halogenów, a reszta opcji tyczy się do polifta. Ale patrząc na drugą listę do do szczęścia brakuje zmieniarki,El. regulacja lamp przednich,Sterowanie radia z kiery,Programowalne otwieranie elektrycznej bramy garażowej i dokładek.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> viewtopic.php?f=9&t=2253
-N22A1 CN1
User avatar
krisss111
Posts: 1700
Joined: 07 May 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Location: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Contact:

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by krisss111 »

slepak wrote:- jedno przyciśnięcie o na pilocie otwierania otwiera drzwi kierowcy, dwa razy otwiera wszystkie (mam i pewnie każdy tak ma)


ja u siebie jak naciskam przycisk na pilocie to otwierają sie obie furtki :roll:
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
User avatar
Trojan
Loża szyderców
Posts: 2407
Joined: 05 May 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Location: Wawa

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by Trojan »

Kris w EU chyba tak jest u mnie tak jak u Ciebie, z kolei w Civicu USMD otwierają mi się właśnie jak wyżej chłopaki piszą jedno naciśnięcie jedne drzwi ,drugie reszta. U starego w Acurze też tak jest.
Przyznam,że fajne te amerykańskie wersje wyposażenie miały.
User avatar
figo
Posts: 1766
Joined: 18 Jun 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Location: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by figo »

krisss111 wrote:
slepak wrote:- jedno przyciśnięcie o na pilocie otwierania otwiera drzwi kierowcy, dwa razy otwiera wszystkie (mam i pewnie każdy tak ma)


ja u siebie jak naciskam przycisk na pilocie to otwierają sie obie furtki :roll:


dokładnie, eu miały inne "alarmy". Nie mamy np. przycisku panic, otwierają się od razu obie furtki.
Jest też inna sprawa ze światłami przy uzbrojeniu alarmu, w EU kierunki świecą, w USDM jak dobrze pamiętam światła mijania, tylne pozycje, rejestracja się podświetla, zegary i radio :?:

Szkoda że tak pozmieniali, mogliby robić wszystko jak w usdm'ach tylko dostosować światła i zderzak na rejestrację.


A z tymi wycieraczkami to gdzieś tak czytałem, że działają zależnie od prędkości, nawet chyba misiek w temacie opisywał to :roll:
HR
User avatar
Trojan
Loża szyderców
Posts: 2407
Joined: 05 May 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Location: Wawa

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by Trojan »

Nawet w tym filmie co wkleiłeś figo mówią o dostosowaniu szybkości pracy wycieraczek do prędkości jazdy.
W USDM chyba pozycje migają zamiast kierunków, przynajmniej w moim i starego.
User avatar
figo
Posts: 1766
Joined: 18 Jun 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Location: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by figo »

właśnie w tym filmiku tez jest wyraźnie o tym mowa (nie oglądałem go dawno, a pamiętałem że coś takiego jest), te mijania mogłem właśnie pomylić z pozycjami :D

Jednym słowem usdm ma w cholerę fajnych bajerów i przydatnych, nasze eu okrojone są strasznie :|

dlatego trzeba zbierać na TLkę :D

do tego śilniki były inne w usdm/kanadzie
2.3 bez vtec
2.3 vtec
2.3 ulev vtec (Ultra Low Emissions Vehicle chyba tylko na Californie)
no i jak w eu 3.0 V6
HR
User avatar
slepak
Posts: 1636
Joined: 21 Jul 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by slepak »

Jest też inna sprawa ze światłami przy uzbrojeniu alarmu, w EU kierunki świecą, w USDM jak dobrze pamiętam światła mijania, tylne pozycje, rejestracja się podświetla, zegary i radio :?:


dokładnie jak piszesz:)

A co do furtek to faktycznie eu otwiera wszystkie drzwi na raz a w USDM pojedynczo. A jako że mało kiedy jadę sam to wkurza mnie wciskanie dwa razy tego samego guzika, a jak się zapomnę to siedzę już w aucie a pasażer stoi przy drzwiach i czeka aż otworzę haha :lol:


Ale co mnie najbardziej cieszy w USDM nie ma tego szajsowatego plastikowego drewna jak mają EU. Miejsce na płyty CD w schowku czy drobne i inne duperele jak dodatkowe daszki przeciwsłoneczne i czego często używam guzik ryglowania drzwi od środka. Ciekaw jestem jak się aktywuję tą prędkość wycieraczek zależną od prędkości jazdy. Bo różnica miedzy EU a USDM na pewno jest taka że jest płynna regulacja w prawej manetce prędkości wycieraczek... a pewnie dodatkowo jeszcze dołożono opcje zależną od prędkości chyba że się mylę:D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> viewtopic.php?f=9&t=2253
-N22A1 CN1
User avatar
krisss111
Posts: 1700
Joined: 07 May 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Location: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Contact:

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by krisss111 »

slepak wrote:Ale co mnie najbardziej cieszy w USDM nie ma tego szajsowatego plastikowego drewna jak mają EU.

e tam, ja żadnego drewna nie mam tylko ładny szary(niby to kolor tytanowy) plastik (climatronik i paneliki w drzwiach)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
User avatar
rychu94
Posts: 215
Joined: 31 May 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Location: EWE

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by rychu94 »

krisss bo polifty tak miały ale bywały wersje w drewnie ale to rzadkość
co do różnic eu do usdm to nie wiem jak by się uparł to i tak nie jest się w stanie przerobić,inna instalacja i elektronika,światła,hamulce i motory(mowa tu o 4 cylindrach)nawet różnica jest w lusterkach zewnętrznych i w korku wlewu paliwa :idea: ,o evapie nie wspominając a w poliwcie czarnym mam w bagażniku fosforyzujące otwieranie od wewnątrz aby nikogo nie zamknąć i inne piloty i immobylizery
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
User avatar
figo
Posts: 1766
Joined: 18 Jun 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Location: Rdm

Re: Accord 6 gen FAQ ogólny modelu

Post by figo »

slepak wrote:Bo różnica miedzy EU a USDM na pewno jest taka że jest płynna regulacja w prawej manetce prędkości wycieraczek... a pewnie dodatkowo jeszcze dołożono opcje zależną od prędkości chyba że się mylę:D

Zobacz raz jeszcze filmik, jest pokazane i mowa że wraz z prędkością samochodu wycieraczki szybciej pracują. Może nie każda wersja to miała :?:
HR
Post Reply