Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wygłuszenie w Accordzie Coupe 6 gen

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
ness
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2021 01:39
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Wygłuszenie w Accordzie Coupe 6 gen

Post autor: ness »

Witam, jestem ciekaw czy ktoś kiedykolwiek tutaj podejmował się zabiegów wyciszania wnętrza w swoim Accordzie?
Jestem posiadaczem wersji z silnikiem 2 litrowym, więc przypuszczam że najprościej byłoby zakupić wersję V6, która zapewne byłaby cichsza w trasie w wyniku mniejszego obciążenia.
Nie ukrywam, że przed Accordem byłem posiadaczem Audi A4 B5 i mimo przewagi Accorda nad tym samochodem w wielu kwestiach nie mogę ukryć faktu, że wygłuszeniem w trasie A4 B5 bije Accorda na głowę. Zatem jaki jest newralgiczny punkt w kwestii uzyskania mniejszego hałasu we wnętrzu w Accorda? Wystarczą drzwi i nadkola? Czy może należy poprawić również wygłuszenie w masce(które w przypadku mojej Hondy też już jest miejscami dziurawe i ogólnie zmęczone życiem)?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygłuszenie w Accordzie Coupe 6 gen

Post autor: Edi »

viewtopic.php?f=9&t=3775&hilit=wyg%C5%8 ... &start=360" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=9&t=2407&p=57038&hilit= ... nie#p57038" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=9&t=3602&p=46910&hilit= ... nie#p46910" onclick="window.open(this.href);return false;


Opcja "szukaj" i z pewnością coś jeszcze się znajdzie.
Oczywiście temat zawsze można rozwinąć.
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Wygłuszenie w Accordzie Coupe 6 gen

Post autor: HCS1817 »

Posiadam v6, która jest cichsza według mnie od 2.0, kupiłem full tych różnych mat do wygłuszenia ( silent coat zestawy) 3 rózne maty w zestawie. Niestety nie powiem jak po wygłuszeniu, ponieważ jeszcze, nie miałem okazji zrobić roboty. Ale mam porównanie do Audi, jezdziłem c5 v6 benzynka oraz c6 v6 diesel, pomimo tego iż egzemplarze miały dwa razy większy przebieg ( ponad 400 tyś km ) i gorszy stan niż moja Honda, to faktycznie wyciszenie w Audi robi robotę. Ogólnie to na początek w Hondzie powinno się wygłuszyć drzwi, tył ( błotniki, klapa bagażnika) wiadomo resztę też warto, a i pod te wygłuszenie maski też można dać maty, choć ja w v6 raczej tutaj nie będę działał, gdyż nie widzę sensu :).
ODPOWIEDZ