Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Ocynk i ruda w VI genie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: tomiek »

Bonio pisze:wszystko przez to ze auto w okresie zimowym nie bylo myte ani razu, wszedzie sol itp umyte po okresie 4-5miesiecy, 2 takie zimy zrobisz accordem i podejrzewam ze bedzie to samo...
No tak, ja zimą swojego civica myłem raz, dwa razy w tygodniu :)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: tomiek »

Prywo pisze:wg mnie Acc nie ma blachy ocynkowanej, kupując Coupe miałem do dyspozycji czujnik lakieru elektroniczny który pokazywał czy blacha jest w ocynku czy zwykła lub też alu ewentualnie nierdzewka,
sprawdzając QP ewidentnie było że jest zwykła blacha, dla porównania sprawdziłem Audi A4 i tam wyszło że jest ocynk.
Właśnie, dziwne by było, ze tylko USDM Acc są ocynkowane. Gdzieś, w jakimś ogłoszeniu przeczytałem, ze ma ocynk, stąd wątpliwości.
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: tomiek »

audiotone pisze:
tomiek pisze:Dobre wieści znaczy się :)
Generalnie wiem, że jest taka teoria, ze jeśli samochód nie był bity i nie był naprawiany blacharsko (nawet honda syfik!) to ruda go nie ruszy.
Jeśli wstawi się reperaturki, progi, był jakiś dzwon i klepanie blach - rudzielec pojawia sie szybko.

Mimo to wydaje mi się, ze szóste akordy sa "jakby solidniejsze"...

to nie sprawdza się klikacie nadmorskim....
wiem że moje nie było nigdzie nigdy uderzone a wyszło co wyszło ... więc każda teorie da się obalić ;)
To prawda, jeśli jest klimat nadmorski to nie ma bata :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: Bonio »

tomiek, moze w moim ogloszeniu, podejrzewam ze ocynk jest, sam widziales po moich aukcjach na necie, na blotniku nie ma lakieru, zdarte do blachy a po zimie nic nie wyszlo, a ta kropka rdzy na rogu blotnika co byla to juz go kupilem z taka kropka i jakos sie nie rozprzestrzenilo

co do tego ocynku i nieocynku to tez mialbym watpliwosci i to wielkie, mialem a4 buda w ocynku z tego co wychodzilo nawet z vinu bodajrze, auto nigdy nie bite i nigdy nie mialo zadnych napraw lakierniczo blacharskich rok 97, modelowo 98 a rdza ja zjadala doslownie wszedzie, a auto bylo zadbane i robilo rocznie moze ze 3-5tys km, wiekszosc czasu stala w garazu :)
ODPOWIEDZ