Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Ocynk i ruda w VI genie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: tomiek »

Nie miałem gdzie się "podpiąć" z tematem więc zakładam nowy wątek.

Otóż chciałbym zasięgnąc informacji, czy rzeczywiście w VI genie USDM Acc coupe (i sedan) występował ocynk blach?
Przejrzałem sporo fotografii z ogłoszeń i nie stwierdziłem widocznych oznak rudej (np. na nadkolach jak to bywa w Hundzie Syfik)
Drugie pytanie, to gdzie występują najczęściej ogniska korozji nadwozia?
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: ejec »

Nie widziałem jeszcze rdzawej hondy accord copupe VI. Poza kolegą z przygodą w bagażniku ;) ale to podobno auto ktore stało nad morzem i bylo duże zasolenie. Z tyłu nie ma nadkoli plastikowych i dlatego. Generalnie jak znajdziesz rdzę to znaczy ze chyba jakiś zamiennik był zastosowany ;) Podwozie też jest całkiem ok. Ściągałem progi ostatnio i 0 rdzy.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: kbl100 »

spawdz dzwi pod górną uszczelką :D

Wydaję mi się żę accordy 6 gen są tak samo trwałe pod względem korozji jak civic 5 i 6 gen. Poprostu kwestia czasu i warunków pogodowych. Accordy średnio mają po 12-13 lat a civic o 5 więcej. Jako wieloletni użytkownik civiców 4, 5, 6 gen i accorda 6 mogę powiedzieć że w każdym przypadku początki korozji są takie same.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: ejec »

Nie no z civikiem to nie dawaj tego na rowni. Jak dla mnie to jest ocynk. Widziałem civici młodsze niż moje auto i była padaka. W civicu auto jezdziło 2 lata w polsce wczesniej wszystko ok a pozniej byla katastrofa ;) accorda juz mam prawie 2 lata i nie widze nic niepokojącego. Btw mam jeszcze oryginalny wydech OEM i się też trzyma ;)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: Trojan »

U mnie jest takie coś na nadkolach , zaczęło się to pokazywać jakiś czas po założeniu większych kół ,które na starych amorkach ocierały solidnie o nadkola,widać też ,że auto było malowane w tamtych okolicach,pewnie też dla tego. :x Rozwija się spokojnie bo nie solą u mnie ale będę musiał się tym zająć.
http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc02323y.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
No i na drzwiach od góry pod uszczelką jak pisze kbl100.
Poza tym nigdzie rudzielca nie ma ,od spodu spokój.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2012 19:40 przez Trojan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: kbl100 »

miałem Civica 6 gen 96r i do tej pory jezdzi w mojej miejscowości i trzyma się bardzo dobrze. A widziałem już nie jednego accorda 6 gen z dziurami w nadkolach :) Jak dla mnie to jest jedna i ta sama blacha a co najgorsze ta sama konstrukcja i siłą rzeczy kiedyś coś wyjdzie
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: tomiek »

Dobre wieści znaczy się :)
Generalnie wiem, że jest taka teoria, ze jeśli samochód nie był bity i nie był naprawiany blacharsko (nawet honda syfik!) to ruda go nie ruszy.
Jeśli wstawi się reperaturki, progi, był jakiś dzwon i klepanie blach - rudzielec pojawia sie szybko.

Mimo to wydaje mi się, ze szóste akordy sa "jakby solidniejsze"...
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: Bonio »

tomiek u mnie civ nie byl bity ani spawany ma 22 lata a blacha taka ze jej prawie nie ma, wszystko przez to ze auto w okresie zimowym nie bylo myte ani razu, wszedzie sol itp umyte po okresie 4-5miesiecy, 2 takie zimy zrobisz accordem i podejrzewam ze bedzie to samo... u mnie wydech chyba tez oem bo na tlumikach koncowych jest wybite Honda, kat tez jeszcze jest :)
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: Prywo »

wg mnie Acc nie ma blachy ocynkowanej, kupując Coupe miałem do dyspozycji czujnik lakieru elektroniczny który pokazywał czy blacha jest w ocynku czy zwykła lub też alu ewentualnie nierdzewka,
sprawdzając QP ewidentnie było że jest zwykła blacha, dla porównania sprawdziłem Audi A4 i tam wyszło że jest ocynk.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Ocynk i ruda w VI genie

Post autor: audiotone »

tomiek pisze:Dobre wieści znaczy się :)
Generalnie wiem, że jest taka teoria, ze jeśli samochód nie był bity i nie był naprawiany blacharsko (nawet honda syfik!) to ruda go nie ruszy.
Jeśli wstawi się reperaturki, progi, był jakiś dzwon i klepanie blach - rudzielec pojawia sie szybko.

Mimo to wydaje mi się, ze szóste akordy sa "jakby solidniejsze"...

to nie sprawdza się klimacie nadmorskim....
wiem że moje nie było nigdzie nigdy uderzone a wyszło co wyszło ... więc każda teorie da się obalić ;)


błędy już poprawione bo było klikacie zamiast klimacie :oops:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012 23:43 przez audiotone, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ