Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 jako rodzinne auto

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Roslina
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 15:38
Auto: CIVIC EK1
silnik: D16Y5
Lokalizacja: Warszawa

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Roslina »

Z tym wyłączeniem poduszki to myślałem o "twardym resecie". Wypięciu poduchy z kostki. Hanka ma być przede wszystkim dla żony i boimy się, że będzie mieć problem z wkładaniem dzieciaka na tylne siedzenia.
tomiek - siema.
Z tym akordeonem to nie pogniewałbym się gdyby była 4 drzwiowa, ale cóż, trafia się kupeta.
Ogólnie to szukałem przede wszystkim Saaba, ale ceny są dość wysokie, poza tym wszystko na necie to szrot.

Bonio, dzienx za wyjaśnienia. Akurat teraz jeżdzę Civikiem EK1 z bezstopniowym automatem i tu nie szarpie. Może dlatego, że brak tam sprzęgła hydrokinetycznego? W sumie i tak podskoczymy na warsztat.
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. Sōichirō Honda
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: misio40 »

U mnie też czuć załączanie z P na D lub R. I to chyba normalne zjawisko, oczywiście nie jest to jakieś szarpnięcie autem czy też stuk, ale da się wyczuć. Jesteś z Wawy, darmowa diagnostyka ASB jest do zrobienia w autojozefow.pl
Co do wożenia malucha z tyłu - 14 lat temu, jak córa miała roczek a ja jeździłem coupetą (nie hondą) to nie pamietam żeby były jakieś problemy, kwestia przyzwyczajenia. A bagaznik masz tu duży, wchodzi sporo 8-)
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: tomiek »

Dokładanie - qpa to wielki samochód. Prawie wielkości pasata kombi :)
Bagaznik mega duzy - wózek wejdzie. Z tyłu mnóstwo miejsca. Wsiadanie do tyłu? A tam. Nasi starzy jeździli maluchami i nie narzekali ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: maxel »

Coupeta jest dłuższa niż passat w kombi :)
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: tomiek »

maxel pisze:Coupeta jest dłuższa niż passat w kombi :)
I ładniejsza!
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: maxel »

To się wie :D
Mój ojciec był zauroczony w swoim B5FL dopóki nie wsiadł do Acc :) Jak go przewiozłem tym pierwszy raz, zobaczył jakie to ma wyposażenie, jaki komfort itp. to od tej pory bardzo chętnie ze mną jeździ. Jak miałem EJotkę to był straaasznie oburzony :) Dobrze że o EM2 się tak nie czepia, choć ja nimi nie lubię za bardzo jeździć, na miasto ok, ale trasa to zdecydowanie acc :)
Awatar użytkownika
Roslina
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 15:38
Auto: CIVIC EK1
silnik: D16Y5
Lokalizacja: Warszawa

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Roslina »

Lejecie miód na me serce ;) Musze dać poczytać żonie. W sumie z samochodem ślubu się nie bierze. Będzie problem, to furacza się sprzeda.
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. Sōichirō Honda
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: maxel »

Dokładnie, tymbardziej że na ten model jest coraz większe zainteresowanie bo nie ma konkurencji a ktokolwiek kto się tym przejedzie jest zauroczony że auto za taką właściwie śmieszną kasę potrafi tyle dobrego mieć w sobie :D
ODPOWIEDZ