Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

CG2 jako rodzinne auto

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
Roslina
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 15:38
Auto: CIVIC EK1
silnik: D16Y5
Lokalizacja: Warszawa

CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Roslina »

Heja.

Byłem w ten weekend obejrzeć wstępnie CG2 z 2000 roku. Ogólnie auto wygląda ok. Jest parę kwestii, które muszę sprawdzić a mianowicie:
lekkie drżenie samochodu na biegu jałowym
wyciek oleju z prawej strony (filtr, uszczelka od miski albo zimmering)
lekkie szarpanie przy wachlowaniu skrzynią na postoju (p,d,r ....)
Dziwny dźwięk z okolic prawego koła, który robi się głośniejszy przy skręcie w prawo. Coś jak łożysko.

Furka ma przelatane 220tys km. Ogólnie oprócz tego co powyżej reszta to kosmetyka. Mi się podoba i z chęcią wziąłbym ją na warsztat. Natomiast jest jedna kwestia, której warsztat mi nie wyjaśni i tu proszę Was o pomoc.
Czy CG2 daje radę jako rodzinne auto? Planujemy z żoną bobasa i zastanawiam się jak wygląda kwestia pakowania takiego malca na tylne siedzenie. Czy ktoś z Was ma takie doświadczenia?
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. Sōichirō Honda
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Trojan »

Wszystko się da ,kwestia samo zaparcia ale do wygodnych zajęć to nie będzie raczej należało.
O tyle dobrze ,że fotel pasażera składa się w miarę sprawnie i zostawia sporo miejsca do włażenia do tyłu, strona kierowcy odpada bo tylko
ma reg.elektryczną i składanie go trwa 3x dłużej.Byli tu tacy co nawet dwójkę wozili w środku ,nie kojarzę już czy dokładnie bobasów ale foteliki z tyłu mieli.
Do do usterek to lekkie szarpnięcia na postoju są raczej ok , minimalnie jest czuć ,że wrzucamy jakiś bieg nie kojarzę teraz czy każdy po kolei czy tylko np.D cz R.
Hałas w kole to może być łożysko ale w czasie jazdy jeżeli było by to prawe łożysko było by słyszalne bardziej przy skręcie w lewo.
Koszt przedniego łożyska raczej nie będzie wysoki,tylne są sporo droższe.
Awatar użytkownika
Roslina
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 15:38
Auto: CIVIC EK1
silnik: D16Y5
Lokalizacja: Warszawa

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Roslina »

Dziękuję.

Zawsze można wyłączyć poduchę pasażera i młodego/młoda wozić z przodu. Przerabiał z Was ktoś taki patent?
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. Sōichirō Honda
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: rychu94 »

z dzieciakiem daje rady,ja z dwójką śmigam i wózkiem i jest dobrze,jak mamy jechać żony pandą to dostaje białej gorączki bo zapakować
się nie można i wszyscy w ścisku :lol:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: rychu94 »

a jest coś takiego w qupie jak wyłącznik poduchy pasażera :?:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: tomiek »

rychu94 pisze:a jest coś takiego w qupie jak wyłącznik poduchy pasażera :?:
Nie ma. Przerabiałem ten temat. manual sugeruje wożenie dzieci w fotelikach z tyłu pod opieką dorosłej osoby.

Swoją drogą: witaj Roślina na forum USaccord :D
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: figo »

Mi się zdarzyło kilka razy zabierać siostrę z dwójką dzieci jedno 3 lata, drugie 1 roczek. Bez problemu się mieściliśmy, ale gimnastyka przy wkładaniu fotelików i dzieci jest spora :D
HR
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Prywo »

ja jeździłem z 2-ką, 7 i 2 latka, tył był zajęty przez foteliki a pomimo tego jeszcze jedna osoba z tyłu (szczupła) się mieściła i dało się jechać.
Tak jak napisał Trojan, wsadzanie ekipy tylko przez stronę pasażera.
Można spokojnie taką operację ogarnąć.
Wózek głęboki (Chicco tech 4WD - a ten do małych nie należy, szczególnie w wersji z gondolą) też się mieści spokojnie do kufra o spacerówce nie wspomnę 8-) lub o rowerku na 12" kołach z dodatkowymi bocznymi kółkami i kijkiem do prowadzenia :lol:
OF KORZ nie wszystko na raz :lol: :lol: :lol: :lol:
figo pisze:gimnastyka przy wkładaniu fotelików i dzieci jest spora :D
można się przyzwyczaić, a po chwili robi się to automatycznie 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: krisss111 »

no to i ja dodam, że również mam parkę 10 i 5 lat. też sobie radzę. najwięcej zachodu jest z wsiadaniem, a potem to już bajka. chyba nikt z nas nie ma 6 dyszek na karku, żeby narzekać na to ile się trzeba nagimnastykować. bo mi się zdarza wozić moich rodziców i skoro oni nie marudzą to chyba nikt młodszy nie ma prawa. mnie tylko przeszkadza to, że fotel kierowcy się nie przesuwa do przodu i trzeba się ładować przez pasażera.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: CG2 jako rodzinne auto

Post autor: Bonio »

co do poszarpywania skrzynia na postoju w trakcie przewalania biegow to chyba norma, u mnie w hondzie jak i toyocie tez czuc zmiane z R na D i chyba nawet jak wrzucam 1-2
ODPOWIEDZ