Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen

Jaki silnik masz w swoim Accordzie 6gen

2.0 r4
61
40%
2.3 r4
15
10%
3.0 v6
76
50%
 
Liczba głosów: 152

Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: stars »

Pokaż masz pod maską, jakie silniki są najpopularniejsze w Polandii!
dual
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2009 11:56

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: dual »

Tylko 3.0 V6 ładnie ciągnie te budę, jakby chociaż jeszcze automacik można było na manual zamienić :twisted:
Awatar użytkownika
vitek
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2009 13:02
Auto: Accord
silnik: 3.0 V6

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: vitek »

No raczej, szkoda tylko ze VTEC tak zamula, a jak się załączy to łeb urywa :lol:
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: misio40 »

3.0 V6 - J30A1, 200 koników już nie jednego ściganta w BMW zawstydziło :D
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
vitek
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2009 13:02
Auto: Accord
silnik: 3.0 V6

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: vitek »

No to jest grubszy temat. Niby 200km ale jak lekko depczesz by nie robil redukcji to jest muł, jak się vtec nie załączy to jest muł, jak się załączy to ciągnie okrutnie - ale przez to jakieś zabawy w mieście między samochodami to nie tą furą. Jak chcesz przeskoczyć szybko z pasa na pas między autami i nawet mocno depniesz to przez cenna chwilę nic się nie dzieje, a później tylko trzymaj się kiery u szukaj hamulca by nie przekosić komuś przed tobą zderzaka.

Ja akurat nie mam ESP bo były montowane chyba po 2001 roku. Jak jest mokro to te 200 kucy można sobie wsadzić w d bo mocniejsze operowanie gazem oznacza stały brak trakcji. Kiedyś jakiś właśnie ścigant w wiekowym szrocie mnie zrobił na szaro bo przycisnąłem na zielonym lekko za mocno i zamiast w przód pojechałem jednie w bok :lol:

Na suchym mocne starty to jest przyjemność, polecam sobie założyć jakiś filterek powietrza stożkowy - ryk silnika po załączeniu vtecea uzależnia :mrgreen:
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: misio40 »

Ja mam z 2002 r. więc już z kontrolą trakcji i uślizgów nie łapię :mrgreen: a na D3 ciągnie ładnie!
hamulce trochę za słabe jednak do ostrego kozakowania :(

pozdro
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: stars »

Ja też bez ESP mam i tak jak mówi vitek, problemy z trakcja są. Ale na śniegu,w zimie ta 1,6t fajnie się trzyma drogi, ciężko ja wyprowadzić równowagi, nawet zabawy na ręcznym nie ma za bardzo, z tego względu bezpieczniej się czuj w moim akordeonie niż z golfie v zony z dużą ilością elektronicznych bajerów na 3 litery ;).

Jak chcesz przeskoczyć szybko z pasa na pas między autami i nawet mocno depniesz to przez cenna chwilę nic się nie dzieje, a później tylko trzymaj się kiery u szukaj hamulca by nie przekosić komuś przed tobą zderzaka.


Dla mnie vtec to jest porażka, albo masz mula albo rakietę, nic pomiędzy. Wykonanie kickdownu też nie należy do przyjemnych, szczególnie dla tych co wcześniej ze mną nie jechały ;).

Ja mam z 2002 r. więc już z kontrolą trakcji


Zazdroszcze, ruszanie z pod świateł jest chyba znacznie przyjemniejsze :twisted:
pzdr
Stars
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: misio40 »

A przyjemiejsze, masz rację, zwłaszcza że do pażdziernika 09 jeżdziłem ponad dwa lata omegą 2.0 DTI, moc 101 KM. Jak już się rozpędziła na 3 biegu to nawet szła w miarę, natomiast pod światłami to porażka! Mogłem sie z matizami ścigać bo podobny wynik mają - 15 s do 100km/h :D Niestety, przy masie prawie 1.7 t hamulce o wiele lepsze miała :roll:
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: marcin »

Witam wszystkich. Trochę się przemęczyłem z rozszyfrowaniem kodu przy rejestracji... teraz ankieta stawia opory... a szkoda, bo byłbym pierwszy jej uczestnikiem z silnikiem 2.0 :). Nazywam się Marcin, jestem z Gdyni i od listopada jestem posiadaczem srebrnego Accorda Coupe rocznik 2000 z silnikiem F20B7 i z przebiegiem 68 kkm :twisted:.

Długo zajęło mi szukanie dobrze wyposażonego auta do jazdy na co dzień. Jednak nie miał być to zwykły kombiak w dieslu ... i ostatecznie padło na Accorda. Auto bardzo komfortowe, szczególnie dobrze jeździ mi się nim w trasie ... jednak trochę wolne. Masa najwyraźniej robi swoje. Zastanawiałem się dłuższy czas czy wybrać 2.0 czy V6, jednak po przejażdżce V6-tką czar prysł i wybrałem manual. Stwierdziłem, że nie potrzebuję 3.0 do stania w korkach, ponadto w tym aucie 200KM i tak nie jedzie, do tego automat jest niespecjalnie udany. 2.0 natomiast bardzo mnie miło zaskoczyło niskim spalaniem!

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Jaki masz silnik w swoim Accordzie

Post autor: stars »

Witam wszystkich

Witamy witamy nowego użytkownika usaccorda! :D
Trochę się przemęczyłem z rozszyfrowaniem kodu przy rejestracji...

No co ty, poskładać troche cyferek i literek i jazda dalej, a co z ankietą nie tak?
...jestem z Gdyni...

Nie masz przypadkiem po bokach naklejek? Widziałem taka srebrną w Gdyni z naklejkami po bokach.
Stwierdziłem, że nie potrzebuję 3.0 do stania w korkach, ponadto w tym aucie 200KM i tak nie jedzie, do tego automat jest niespecjalnie udany. 2.0 natomiast bardzo mnie miło zaskoczyło niskim spalaniem!

Ostatnio też się łapie na takim myśleniu, ale jak korki mijam i mam troche prostej to banan na twarzy rekompensuje wszystko.

Niedługo doszlifujemy galerię zdjęć to powrzucamy sobie foty naszych usaccordów.
pzdr
Stars
ODPOWIEDZ