Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

chiptuning

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: chiptuning

Post autor: ejec »

Uturbić V6 na 4 biegowej skrzyni w AT to dlugo nie pojedzie ;) Samo uturbienie jest mega rarytasem juz predzej kompresor nawet wychodziły accordy z v6 i są kity z comptecha. Lepiej pomyslalbym o manualu 6stce a najlepiej j32a2 :)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: chiptuning

Post autor: Trojan »

Sorry za pesymizm ale pewnie skończy się na tym zwykłym stożku, jakimś pierdzącym wydechu i magnetyzerach.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: chiptuning

Post autor: figo »

ejec pisze:najlepiej j32a2 :)
szkoda tylko że kupa z tym roboty, a jeszcze więcej siana potrzeba :(
Trojan pisze:Sorry za pesymizm ale pewnie skończy się na tym zwykłym stożku, jakimś pierdzącym wydechu i magnetyzerach.
:lol:
HR
ooookermit
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2012 22:09
Auto: Accord VIgen.
silnik: 3,0

Re: chiptuning

Post autor: ooookermit »

Trojan pisze:Sorry za pesymizm ale pewnie skończy się na tym zwykłym stożku, jakimś pierdzącym wydechu i magnetyzerach.
Widzę że kolega mierzy wszystkich własną miarą!!!
ooookermit
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2012 22:09
Auto: Accord VIgen.
silnik: 3,0

Re: chiptuning

Post autor: ooookermit »

Ten J32A2 to nie taki głupi pomysł, nie brałem pod uwagę swapu, ale... znacie może kogoś kto już ogarniał taki temat.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: chiptuning

Post autor: figo »

ooookermit pisze:
Trojan pisze:Sorry za pesymizm ale pewnie skończy się na tym zwykłym stożku, jakimś pierdzącym wydechu i magnetyzerach.
Widzę że kolega mierzy wszystkich własną miarą!!!
Po co ta spinka, plany masz, zobaczymy ile z tego uda ci się zrealizować ;)
ooookermit pisze:Ten J32A2 to nie taki głupi pomysł, nie brałem pod uwagę swapu, ale... znacie może kogoś kto już ogarniał taki temat.
Jest już jeden taki projekt w PL robiony przez mikimoto.pl, poszukaj na forum ptp albo hakp.
Taki swap może przewyższyć cenę twojego auta :o
HR
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: chiptuning

Post autor: misio40 »

figo pisze:Jest już jeden taki projekt w PL robiony przez mikimoto.pl
W ostatnim numerze "japancars" był opis tego autka i fotki.
Trojan pisze:i magnetyzerach.
:lol: :lol: :lol:
raz honda - zawsze honda
ooookermit
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2012 22:09
Auto: Accord VIgen.
silnik: 3,0

Re: chiptuning

Post autor: ooookermit »

figo pisze: Taki swap może przewyższyć cenę twojego auta :o
Wsadzenie turbo także... orientacyjna cena jaką usłyszałem w ZTR Tuning to około 12tysia za części (jak dla mnie to z kosmosu) plus jakieś 4 za robotę i to już przewyższa wartość auta, tyle że jak to powiedział znajomy "nie tylko oni znają się na rzeczy". Ma się rozeznać co i jak, i w przyszłym tygodniu będzie montował Hance wydechy, to ma się wypowiedzieć co, jak i za ile.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: chiptuning

Post autor: Trojan »

Pomysł na heble i zawieszenie już masz czy na serii zostajesz ? :mrgreen:
Weź tą gadkę to swojego tematu przenieś...
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: chiptuning

Post autor: kbl100 »

ooookermit pisze: No wiele faktycznie się nie podziała, ja w planach mam zmianę kompletnego wydechu, dolot już jest plus zmianę dawki paliwa i kąta wtrysku. Suma sumarum oczekuje przyrostu rzędu 15-20%.
Orientacyjny koszt 3000-3500pln, ewentualnie jeśli los będzie dla mnie łaskawy i z aktualnej inwestycji zostanie luźna kasa to pod maskę trafi turbo, pewnie powiecie... "a co ze skrzynia", a ja odpowiem że jak nie będzie dawać rady to się pomyśli, rokowania są dość pomyślne wiec byle do wiosny.
Trojan pisze:Sorry za pesymizm ale pewnie skończy się na tym zwykłym stożku, jakimś pierdzącym wydechu i magnetyzerach.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ooookermit pisze:
figo pisze: Taki swap może przewyższyć cenę twojego auta :o
Wsadzenie turbo także... orientacyjna cena jaką usłyszałem w ZTR Tuning to około 12tysia za części (jak dla mnie to z kosmosu) plus jakieś 4 za robotę i to już przewyższa wartość auta, tyle że jak to powiedział znajomy "nie tylko oni znają się na rzeczy". Ma się rozeznać co i jak, i w przyszłym tygodniu będzie montował Hance wydechy, to ma się wypowiedzieć co, jak i za ile.
Co to jest kąt wtrysku ? a może o zapłon Ci chodziło ? Piszesz coś o czym nie masz pojęcia.

Przyrost mocy 20% za 3500 zł w N/A ? Tak to tylko w erze :) Podałeś koszt przygotowania pod strojenie i usługe strojenia, a gdzie graty zwiększające tą moc ?

Turbo za 12 tyś? za te pieniążki to można kupić gotowy zestaw z ebaya firmy no name. Poskładać jak klocki lego i czekać aż silnik wybuchnie :) Softy długo nie jeżdzą a zakucie silnika to bardzo duża inwestycja.

J32A2 ze skrzynią 6mt? Stoi u mnie w garażu. Koszta około 15 tyś i nadal okazuje się że czegoś brakuje.

Nie wyssałem tego wszystkiego z palca. Jestem na etapie strojenia uturbionego h22a7 mojego kumpa, silnik budowaliśmy od podstaw.

Kilka swapów już za mną i naprawde wiem ile to wszystko kosztuje
ODPOWIEDZ