Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Sedan 2,4

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Podsumowanie

Post autor: krisss111 »

fajnie, że nie masz zamiaru się hanki pozbywać, a co do wycieraczki, lepiej wymień teraz, zaraz zaczną się deszcze, potem śnieg, lepiej mieć dobrą gumę na szybę w takich warunkach
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Podsumowanie

Post autor: Prywo »

no to elegancko że dobrze śmiga, wycieraczkę to wymień jak te są słabe to jak napisał Kris będzie lipa, a jak na czas nie wymienisz to i możesz sobie szybę porysować, a to już duuużo większe koszta niż wycieraczka.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
maciejestek
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2011 21:19
Auto: 2007
silnik: 2,4

Re: Accord Sedan 2,4

Post autor: maciejestek »

Posiadam Hanię od siedmiu i pół roku. W momencie zakupu miałem mieszane uczucia. Dla mnie jako laika samochodowego zakup auta z USA wiązał się z ryzykiem braku części eksploatacyjnych, problem z serwisem, automatem, wysokim spalaniem itp. Wszyscy znajomi kiwali z niedowierzaniem głową. Po prawie ośmiu latach użytkowania Hani wymienię wszystkie naprawy. Wymieniałem średnio co 7-8 miesięcy olej i wszystkie filtry, ponadto raz tarczę i klocki hamulcowe. Przy przebiegu 80.000 km wyczyszczono mi zawór EGR i drodzy forumowicze z napraw to wszystko. Przepraszam zapomniałem wymieniłem jeszcze akumulator i gumy od wycieraczek. Co prawda przejeżdżam rocznie około 10.000 km, ale powtórzę po raz kolejny, że Hania to był najlepszy zakup w moim życiu. Wiem, że jeżeli będę zmieniał auto to tylko Honda sprowadzona z USA. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich czytających
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Sedan 2,4

Post autor: Edi »

maciejestek pisze:Posiadam Hanię od siedmiu i pół roku.
No to całkiem dlugo z Tobą jest 8-).
Historia napraw pokaźna nie jest .... ewidentnie Hanka dobrze Cię traktuje ;).
Życzę dalszej udanej eksploatacji i zapraszam także tu, o ile jeszcze nie dotarłeś
:arrow: https://www.facebook.com/groups/USAccord/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord Sedan 2,4

Post autor: Bartoch »

Swoją poprzednią Hondę VI gen coupe posiadałem 8 lat, a teraz posiadam taki sam model jak ty. Tyle, że ja wybrałem go z pełną świadomością i mając o tym aucie dość obszerną wiedzę. Dlatego gratuluję ci strzału w dziesiątkę podczas zakupu auta, a pewnie wiele osób cię nim straszyło. Że będzie drogi w utrzymaniu i ciężko z częściami. Teraz już dobrze wiesz, że to nieprawda. Ja swoim VII genem przejechałem trochę ponad 10000 km i jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu. Niestety jak będziesz teraz chciał kupić Accord z USA to nie będzie już tak różowo. Zakładam, że będziesz chciał dość młode auto więc IX lub X gen. A one nie posiadają już odpowiedników w Europie. Co za tym idzie nie będzie dostępnych zamienników. O ile hamulce pewnie można dobrać od czegoś innego to np. z elementami zawieszenia może być ciężko. Chyba, że nie boisz się cen z ASO. Z drugiej strony jak auto będzie prawie nowe to nie powinno się nic psuć ;) Tak czy inaczej Accordy z USA to fajne auta.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ