Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: hemicuda »

Siemano..mam zapytano ;)

Możesz zrobić foto z boku jak ta felga wygląda w nadkolu? to są 18x8 et 40? bo zamawiam jakies w takim rozmiarze i chce zobaczyc jak to wygląda ;)

Hmm..co byś powiedział..gdybyś te `chlapacze ` czarne pomalował w kolor budy? I wydaje mi sie ,że przez ten lip czerwony na feldze koło się pomniejszyło ;/..
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

figo pisze:Felgi najgorszy wybór jaki mogłeś zrobić no ale każdy ma swój gust i robi pod siebie. Ogólnie auto mogło by być fajne ale z tymi felgami, światłami z przodu i tym czymś naklejonym na masce idzie w kierunku jak dla mnie "wiejskiego tiunu". Ale twoje auto, tobie ma się podobać.
To nie był najgorszy wybór. Mogło być jeszcze gorzej gdybym założył stalówki :lol: . Jeżeli chodzi o reflektory to zastanawiam się właśnie nad powrotem do OEM ale po małej przeróbce. Problem w tym, że na razie nie mam zbytnio czasu aby ruszyć z tematem. Osobiście uważam, że auto nie idzie w kierunku "wiejskiego tiunu", ponieważ atrapy wlotu powietrza nadają według mnie takiego agresywnego wyglądu. Wiejski tiun byłby wtedy, jakbym takie atrapy założył na masce np. Fiata 126P albo 125P a jeżeli chodzi właśnie o moc to tutaj hanka nie ma się czego wstydzić.
KOko pisze:To "coś" na masce wyjechało tak chyba z fabryki. Światła moim zdaniem mogą być ok, ale felga, hmm :/ osobiście mi się bardziej podobał tamten pierwszy, skośny wzór, a co do wymiarów to myślę, że do takiej budy to trzeba było śmiało 19". Wtedy gdyby wpadła kiedyś gleba to by była malina :) Ale pewnie za gruby hajs by już był, do tego dobrać jakieś dobre oponki itp to można popłynąć
Te atrapy raczej nie były montowane fabrycznie. Nie jest to jakaś wersja GT ze zwiększoną mocą żeby silnik potrzebował dodatkowego chłodzenia, tylko zwykła podstawowa jednostka. Ponadto w miejscu gdzie znajdują się te atrapy maska nie ma dodatkowych otworów, którymi miałoby przedostawać się pod maskę powietrze. Przypuszczam, że gościu, który kupił ją w USA dokupił taki element coś na zasadzie spojlera i go po prostu przykleił. Hmm.... felgi 19" pewnie dobrze by wyglądały ale właśnie o te koszty się rozchodzi :roll:. Po drugie w zeszłym roku kupowałem nowe opony i szkoda byłoby jeszcze ładować się w dodatkowe koszty, może kiedyś.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2018 15:41 przez buksiu, łącznie zmieniany 1 raz.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1124
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: KOko »

Wydawało mi się, że na którymś z forum accorda usa widziałem kiedyś też taką z atrapami, dlatego myślałem, że hybrydy tym się wyróżniają. Ale pewnie się pomyliłem także sorry
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

hemicuda pisze:Siemano..mam zapytano ;)

Możesz zrobić foto z boku jak ta felga wygląda w nadkolu? to są 18x8 et 40? bo zamawiam jakies w takim rozmiarze i chce zobaczyc jak to wygląda ;)

Hmm..co byś powiedział..gdybyś te `chlapacze ` czarne pomalował w kolor budy? I wydaje mi sie ,że przez ten lip czerwony na feldze koło się pomniejszyło ;/..
Nie wiem, czy o takie zdjęcia Ci chodziło. Sorki, że dopiero teraz je umieszczam ale nie miałem wcześniej czasu. Ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :) .Wymiary felgi podawałem na poprzedniej stronie :) . Myślałem nad pomalowaniem tych chlapaczy na biały kolor ale najpierw muszę sprowadzić sobie nowe bo jeden z przodu od strony pasażera jest pęknięty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KOko pisze:Wydawało mi się, że na którymś z forum accorda usa widziałem kiedyś też taką z atrapami, dlatego myślałem, że hybrydy tym się wyróżniają. Ale pewnie się pomyliłem także sorry
Spoko, nie musisz przepraszać. Nic się nie stało a ja się wcale nie gniewam. Pamiętaj, że nie myli się tylko ten, co nic nie robi :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

No i znowu pojawiło się coś nowego. Ostatnio na wyświetlaczu pojawił mi się komunikat "cap, fuel, check". Żadne inne dane jak np. temperatura, przebieg itd. nie były wyświetlane chyba, że zmieniłem ręcznie. Komunikat wyświetlał się za każdym razem jak przekręcałem kluczyk w celu odpalenia auta. Zniknął dopiero bodajże po tym jak szósty raz odpaliłem auto. Wyczytałem, że błąd pojawia się w momencie gdy, czujnik ciśnienia wykryje brak korka od wlewu paliwa, korek jest źle zakręcony lub nie dokręcony, albo uszkodzony. Może być jeszcze brudny, zanieczyszczony o-ring uszczelniający, który znajduje się w korku. Gdy wszystkie wymienione wcześniej możliwe przyczyny są wyeliminowane to będzie oznaczało, że coś jest nie tak z elektryką choć ponoć zdarza się to bardzo rzadko. Mnie błąd sam zniknął bo być może ciśnienie w zbiorniku osiągnęło prawidłowy poziom. Poniżej zamieszczam linki do dwóch filmików pokazujące jak to wygląda.

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: hemicuda »

Miałem ten komunikat..kilkarazy odkręcałem i dokręcałem korek no wyczyscilem go bo był tam osad czy kurz...ale juz nie pamietam kiedy zniknął :d
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Weekendowe spotkanie sióstr na Majorce. Starsza tj. VI gen. już w japonkach a młodsza VII gen., niestety jeszcze w kozaczkach z powodu chwilowego braku czasu :) . Muszę najpierw znaleźć nową przechowalnie dla kół. Myślę, że po weekendzie majowym ogarnę temat.
Obrazek
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Powolne przygotowania do sezonu urlopowego :) . I tak oto...

07.06.2019r przy przebiegu 101562 mil zostało wymienione:

- tuleje podatne wahaczy przednich
- łączniki stabilizatora przedniego
- płyn hamulcowy
- tarcze i klocki przód - Brembo
- tarcze i klocki tył - Blue Print

14.06.2019r przy przebiegu 101753 mil zostało wymienione:

- tuleje stabilizatora przedniego
- pomiar i regulacja geometrii kół

Obecny zestaw hamulcowy wytrzymał około 2,5 roku. Niestety, po tym czasie tarcze już były tak pokrzywione, że podczas hamowania przy prędkości powyżej 100-120 km/h pedał hamulca strasznie bił. Zobaczymy ile tym razem wytrzyma ten zestaw :roll:
Obrazek
Elementy zawieszenia przedniego
Obrazek
Tarcze i klocki - przód
Obrazek
Tarcze i klocki - tył
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: Edi »

I jak tam nowy zestaw hamulcowy się sprawuje ?
Co prawda to nie 2,5 roku użytkowania, ale z pewnością nieco kilometrów urlopowo uciekło ;) .
Szczególnie jestem ciekawa wrażeń o blue print, choć o brembo w sumie też (mam w cg na tyle)
ODPOWIEDZ