Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

lybra pisze:Gratuluję zakupu. Trafiła Ci się ta hybryda jak ślepej kurze ziarno :D , bo ja od dłuższego czasu szukałem tego modelu nawet przed liftingiem i tylko jeden egzemplarz widziałem na alledrogo. Wydawało mi się, że 25 000 zł to dużo a Ty widzę nie pożałowałeś 35 tysi. Trafiłeś na na niego (accorda) przypadkiem, czy możesz podpowiedzieć gdzie szukać ?

PS: Jeżdżę właśnie tym Civikiem hybrydowym (2004 IMA) i o ile jakość do ceny jest bardzo dobra to brakuje mi tych cech Accorda o których pisałeś - komfortu i przyspieszenia.
Niestety, trafiłem na nią przypadkiem. Pewnego dnia jadąc swoją Qpetą spotkałem ją na drodze. Jechała przede mną i jak ją zobaczyłem to nie mogłem już odpuścić. Generalnie historia kupna tego auta to był jakiś kosmos. Mogłaby posłużyć jako scenariusz do filmu. Ale nie będę opisywał tej historii na forum bo za dużo się działo. Może jak sie kiedyś spotkamy to opowiem tą historię.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: hemicuda »

pitolisz :D coś czuje, że połowa ludzi która kupiła 7gen usa to przez przypadek ;) ja tez przez przypadek znalazłem to auto, bo ostrzyłem zęby na 200sx ale 30 za no name bude no i dla mnie sr20 to nie jest jakis kultowy i mega silnik..zwykły r4turbo a afery wokół niego kupa..szukałem -> 2 door 6 cylinder JPN i wyszło TO :D urode to ma taką, że albo sie podoba, albo nie..przynajmniej u mnie tak reagują..
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Ja wcale nie myślałem o zmianie samochodu bo qpetą jeżdziłem dopiero 3 lata i dużo w nią włożyłem. W zeszłym roku we wrześniu włożyłem w nią 4k przerabiając środkową konsolę pod montaż stacji multimedialnej 2din, CB radio, kamera cofania i rejestrator jazdy. Ale jak zobaczyłem tego sedana na drodze to adrenalina była taka sama jak przed kupnem qpety VI. W qpecie kolejnym planem była wymiana silnika na 2.2 200 konny z Preludy bo gdzieś mi jakoś brakowało mocy. No i podaba mi się jasna skóra a w qpecie miałem niestety czarną. Szkoda było mi pozbywać się qpety bo sentyment cały czas do niej czuje ale z pomocą teściów udało mi się ją zatrzymać. Teraz teściu nią jeździ a i tak wiem, że za jakiś czas do mnie wróci :D . Tak więc, udało mi się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. W tej mam mocniejszy silnik taki jak chciałem i jasny środek. Dlatego nie żałuję wydanych pieniędzy pomimo tego, że wydatek nie był planowany a autko bardzo dobrze się prezentuje i dobrze mi się nim jeździ.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

No i kolejne tematy udało się zamknąć. Parę gratów z ebay przyszło. Co prawda w większości estetyczne bo z mechaniki na razie nie ma nic do roboty :D . Wymieniłem jedynie tarcze i klocki z przodu i z tyłu. Na tył założyłem tarcze i klocki TRW a na przód tarcze Febi Bilstein a klocki nie pamiętam jakie bo dostałem nowe w spadku po sprzedającym. Podam później numery katalogowe bo z tarczami i klockami na tył wstrzeliłem się dopiero za trzecim razem. Pierwsze które kupiłem miały za małą średnicę - 260 mm. A ponieważ zamawiałem je przez internet a Hanka stała już u mechanika to musiałem się zdać na nich. Nie wiem co było nie tak z drugim zamówieniem bo to już ogarniał warsztat. Prawdopodobnie też nie pasowała średnica, dopiero za trzecim razem udało im się zamówić odpowiednie. Teraz wiem, że średnica tarczy na tył wynosi 282 mm. Na klocki też trzeba uważać bo jak szukałem to były też jakieś z czujnikiem zużycia. Nie wiedziałem jakie są u mnie, więc postanowiłem zaryzykować i zamówiłem zwykłe bez żadnego czujnika. Ryzyko się opłaciło bo pasowały. Nie wiem czy macie ten sam problem co ja bo jak na razie to numerem VIN mogę sobie jedynie tyłek podetrzeć. Wszędzie gdzie go do tej pory podawałem, oczywiście po za ASO to po jego wklepaniu do bazy danych nic im niestety nie wychodziło :cry:

Z elementów estetycznych zostały wymienione przednie reflektory z montażem zestawu ksenonowego, założone halogeny, montaż 6 przetwornic ( po dwie do halogenów, świateł mijania i do długich ), gruntowne czyszczenie i konserwacja skóry w profesjonalnym warsztacie oraz wymiana nakładek chromowych na klamki.

Muszę się wam przyznać, że po założeniu przetwornic i żarówek ksenonowych do halogenów, świecą teraz niemal jak światła mijania. Dają takie światło, że spokojnie mogę nocą jechać na samych halogenach :shock:

Poniżej zdjęcia Hanki po małych estetycznych modyfikacjach:
Załączniki
DSC07665.JPG
DSC_3007-1_resized.jpg
DSC_3006-1.jpg
DSC_3005-1.jpg
DSC_3003-1_resized.jpg
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: QuicksilveR »

Jeszcze trochę i wystawiaj ją na HAKP do konkursu na najładniejsze auto miesiąca. Masz mój głos.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

I kolejne fotki :)
Załączniki
DSC07666.JPG
DSC07667.JPG
DSC07672.JPG
DSC07673.JPG
DSC07669.JPG
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

I kolejne.
Załączniki
DSC07679.JPG
DSC07678.JPG
DSC07677.JPG
DSC07676.JPG
DSC07674.JPG
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

I to już na razie ostatnie zdjęcia.
Załączniki
DSC07681.JPG
DSC07680.JPG
DSC07671.JPG
DSC07670.JPG
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

QuicksilveR pisze:Jeszcze trochę i wystawiaj ją na HAKP do konkursu na najładniejsze auto miesiąca. Masz mój głos.
Dzięki za pozytywną opinię. Mam nadzieję, że te zmiany przyniosły same plusy :) . Do tytułu auta miesiąca to jej jeszcze chyba dużo brakuje. Tam są wystawiane chyba o wiele lepsze fury i lepiej utrzymane.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: QuicksilveR »

buksiu pisze:
QuicksilveR pisze:Jeszcze trochę i wystawiaj ją na HAKP do konkursu na najładniejsze auto miesiąca. Masz mój głos.
Dzięki za pozytywną opinię. Mam nadzieję, że te zmiany przyniosły same plusy :) . Do tytułu auta miesiąca to jej jeszcze chyba dużo brakuje. Tam są wystawiane chyba o wiele lepsze fury i lepiej utrzymane.
Bez przesady. Po pierwsze, jest oryginalna. Po drugie, w doskonałym stanie i zmiany idą w dobrym kierunku. Ja bym próbował :-)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ