Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: ramzes »

Dallas - dzielnica Będzina?
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Wstawiam z małym poślizgiem tylko czteromiesięcznym :) obiecane zdjęcia pasujących tarcz i klocków do sedana.
Po około czterech miesiącach eksploatowania mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Pedał hamulca jest miękki a samo hamowanie jest bajeczne. Ponadto nie zbiera się syf z tarcz ani z klocków, i co najważniejsze po wymianie tarcz i klocków bicie pedała momentalnie ustało. Prędkość nie ma znaczenia, nawet przy większych prędkościach powyżej 120 km/h hamulec bardzo dobrze się sprawdza i nie ma najmniejszego bicia ani ściągania w lewo czy w prawo.
Załączniki
Klocki na tył
Klocki na tył
Tarcze na tył
Tarcze na tył
Tarcze na przód
Tarcze na przód
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

W grudniu zdecydowałem się zdemontować przetwornice i żarniki od świateł drogowych, ponieważ pomysł był głupi i bezsensowny. O jego negatywnych skutkach przekonałem się dopiero jak wieczorem jechałem lewym pasem i chciałem krótkimi seriami długich pogonić jadącego przede mną kierowcę. I co? I nic. Uświadomiłem sobie wówczas, że to nie bi-ksenon i niestety, żarniki potrzebują czasu oby się rozgrzać i nabrać pełnej mocy. Tak więc, moje krótkie serie nie zrobiły na gościu najmniejszego wrażenia bo go w ogóle nie oślepiały. Lepszy chyba efekt osiągnąłbym trzymając w ręce latarkę ledową :lol: W miejsce zdemontowanych żarników poszły poniższe żarówki ledowe H1 CREE TrueWhite Technology 9600 lm po 4800 lm na żarówkę. Barwa światła 6000K, pobór mocy zestawu 80W.

Dodatkowo udało mi się na początku roku zamknąć kolejny temat. W piątek, po pięciu dniach odebrałem hankę od kosmetyczki. Lakier został poddany dwuetapowej polerce, następnie została położona dwuletnia powłoka ceramiczna. Również zostały wypolerowane wszystkie zewnętrzne elementy, lampy, listwy chromowe itd. a na przedniej szybie została położona niewidzialna wycieraczka. Zdjęcia umieszczę jak tylko gościu mi je prześle.
Załączniki
20161219_130150.jpg
20161219_130339.jpg
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Po dłuższej przerwie ( co nie znaczy, że nie byłem obecny na forum ) postanowiłem znaleźć trochę czasu i umieścić zdjęcia po wykonaniu renowacji powłoki lakierniczej. Tak jak pisałem wcześniej, Hanka została poddana dwuetapowej polerce a na koniec została położona dwuletnia powłoka ceramiczna firmy GYEON Q2 MOHS+. Ogarnięta została również komora silnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Załączniki
IMG_2282 - przed polerką.JPG
IMG_2329 - po polerce.JPG
IMG_2335 - po polerce.JPG
Komora silnika cd..jpg
Komora silnika..jpg
Ostatnio zmieniony 26 mar 2017 19:23 przez buksiu, łącznie zmieniany 11 razy.
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: Edi »

buksiu pisze: Ogarnięta została również komora silnika.
Tak czyściutko jakby z fabryki dopiero wyjechała 8-)
buksiu pisze:Hanka została poddana dwuetapowej polerce a na koniec została położona dwuletnia powłoka ceramiczna firmy GYEON Q2 MOHS+.

Porównując zdjęcia przed polerką i po - mam takie wrażenie, że "biała perła" została pięknie podkreślona, wyeksponowana i nabrała takiej .... aksamitnej głębi.
Bardzo ładnie to wyszło :).
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Edi, dzięki za pozytywny komentarz. Masz rację, dopiero po renowacji lakieru widać, że jest to biała perła. Wcześniej ten lakier był matowy i nie miał takiego blasku jaki posiada teraz. Ale żeby nie było tak różowo to wydatków nie ma końca :evil: Niestety, czeka mnie regeneracja baterii hybrydowej o ile oczywiście będzie możliwa a jak nie to wymiana rzecz jasna na używaną. Nie jestem obecnie przygotowany na zakup nowej bo jakby nie było to z dwiema nerkami żyje się łatwiej niż z jedną :) . W przyszły poniedziałek jestem umówiony w ASO na wymianę filtrów (powietrza, paliwa i kabinowego).
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: ramzes »

O co to te pomarańczowe jakby węże od odkurzacza? :)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: slepak »

ramzes pisze:O co to te pomarańczowe jakby węże od odkurzacza? :)
Od hybrydy przewody :)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
lybra
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2015 19:38
Auto: Hybrid 2005
silnik: 3.0 V6

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: lybra »

Na temat regeneracji baterii to jest patent na zrób to sam przy pomocy ładowarki z USA. Przetestowaliśmy na Civicach. Jakbyś miał pytania to pisz na priv to podam Ci linki.
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Poszło PW.
buksiu - QP '00 2L
ODPOWIEDZ