Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Pokaż nam swojego USDM Accorda 7gen!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: Bartoch »

Przydałoby się teraz przeciwmgielne przyciemnić do kompletu. A co to to czarne na masce?
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

To jest chyba taka atrapa wlotów powietrza, jakby coś w rodzaju dodatkowego chłodzenia silnika. Tak mi się przynajmniej wydaje bo to coś już było jak ją kupowałem :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
hemicuda
Posty: 212
Rejestracja: 29 maja 2015 23:35
Auto: Accord Coupe 2006
silnik: j30a4 + mt
Lokalizacja: SL

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: hemicuda »

Wreszcie pokazana ;) Fajnie;)
Mi osobiscie tylko te lampy nie siedzą ;) A tak kolor ładny navi jest i motoór teżodpowiedni ;)

:D
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Powiem szczerze, że trochę tylko tęsknię za światłami postojowymi w lampach OEM. Fajne dają światło i są widoczne z boku. Może po pewnym czasie znowu je wrzucę tylko najpierw muszę je wypolerować bo są strasznie porysowane :) . Chciałem mieć soczewki bo jednak światło dają dużo lepsze i fajnie je widać z przeciwka. Ponadto w realu wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach.
A tak ogólnie to Hanka powoli jest przygotowana do sezonu wiosenno-letniego. Wczoraj została odebrana z ASO. Zostały wymienione filtry powietrza, paliwa, kabinowy, oleju wraz z olejem Liqui Moly 5W20 i 1230 zł poszło. Tak z ciekawostek to książka serwisowa wreszcie zobaczyła pierwszy wpis bo do te pory była czysta. Dzisiaj również oddałem felgi do prostowania. Na wyprostowane felgi zostaną założone nowe opony. Jeszcze nie wiem jakie, muszę się trochę rozejrzeć. Macie może jakieś sugestie? Potrzebuję 225/40/18.
buksiu - QP '00 2L
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: yotomeczek86 »

U mnie w Clear Black światło jest bardzo dobre jak na żarówkę... I tak w razie co chciałem zrobić im retrofit, jakby było słabe światło. Co do opon, sporo moich znajomych poleca Uniroyal Rainsport 3. Miałem dwójki, i były mega.
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

Chyba się na nie zdecyduję bo też właśnie słyszałem, że są super, szczególnie na deszczu. Dużo ma też pozytywnych komentarzy, chociaż nie którzy piszą, że szybko się ścierają. Cena też jest w miarę przystępna bo teraz na Oponeo są przecenione z 421 zł na 393 zł.
buksiu - QP '00 2L
yotomeczek86
Posty: 77
Rejestracja: 10 lis 2015 21:54
Auto: Accord VII
silnik: K24A4

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: yotomeczek86 »

Na allegro masz taniej ;) Ja właśnie też będę kupować 18... I decyduje się na Rainsporty :)
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: ramzes »

Rainsporty polecam. To wg mnie najlepsza guma za niewysoką cenę.
Jeżdżę od wielu lat i na mokrej/wilgotnej/gównianej/pośniegowej nawierzchni, czy taka jaka jest 80% czasu w PL są idealne.

Wady: są trochę głośne i jak dobrze ogarniasz na zakrętach to po 2 sezonach będzie widać zużycie :)
EDIT: aha, najważniejsza chyba wada - mają mega delikatne boki, trzeba omijać krawęźniki, bo inaczej:
Obrazek
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: buksiu »

yotomeczek86 pisze:Na allegro masz taniej ;) Ja właśnie też będę kupować 18... I decyduje się na Rainsporty :)
Jak dobrze pójdzie to uda mi się kupić nówki z 2017r za około 330 zł za sztukę.
ramzes pisze:Rainsporty polecam. To wg mnie najlepsza guma za niewysoką cenę.
Jeżdżę od wielu lat i na mokrej/wilgotnej/gównianej/pośniegowej nawierzchni, czy taka jaka jest 80% czasu w PL są idealne.

Wady: są trochę głośne i jak dobrze ogarniasz na zakrętach to po 2 sezonach będzie widać zużycie :)
EDIT: aha, najważniejsza chyba wada - mają mega delikatne boki, trzeba omijać krawęźniki, bo inaczej:
Obrazek
Jeżeli chodzi o głośność ich pracy to opinie też są podzielone, jedni piszą właśnie, że powyżej 140 km/h są głośne inni zaś, że są ciche. Także nie pozostaje nic innego jak się samemu przekonać :) . O taki sposób zużycia mogę być raczej spokojny choć nie ukrywam, że nogę mam trochę ciężką na prostych odcinkach drogi to jeżeli chodzi o zakręty to pokonuje je spokojnie bo trochę wyobraźni jeszcze mam. Trudniej może być z krawężnikami i to nie z uwagi na brak doświadczenia bo prawko mam od 1995r tylko zawsze staram się parkować jak najbliżej krawężnika a w lusterkach krawężnika nie widać bo są trochę mniejsze niż w qpecie a nie zawsze chce mi się je obniżać :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Honda Accord Sedan V6 USA Hybrid Navi 2006

Post autor: ramzes »

Ocena głośności zależy od wielu rzeczy, ale wg mnie niech opona będzie sobie 2dB głośniejsza, ale niech pozwoli mi zahamować w krytycznym momencie 1m szybciej. Reszta nie ma znaczenia.
ODPOWIEDZ